Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek van arra esély,...

Szerintetek van arra esély, hogy a jövőben valamikor feltalálják majd az időgépet ?

Figyelt kérdés

2021. jan. 14. 21:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
57%
Igen, ezt mondom én is. És az idődilatációt időutazásnak nevezni szerintem olyan, mint a kontinensvándorlást világkörüli útnak hívni.
2021. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem 1000 éven belül feltalálták.
2021. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
20%
Vagy a Föld körüli utat világ körüli útnak. :)
2021. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Erre nincs esély szerintem. Utazni a téridő aktuálisan létező pontjaira lehet. Sem a múlt, sem pedig a jövő aktuálisan nem létező pontokból áll.
2021. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
72%
A múltat különben is felették a langolierek. Már csak ezért sem lehet vissza utazni.
2021. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
44%

"Utazni a téridő aktuálisan létező pontjaira lehet."

Na, állj!

1: Utazni a téridőben lehet.

2: Azokra a pontokra lehet utazni, amelyek benne vannak az aktuális fénykúpunkban.

De további megkötés nincsen.

Tehát nincs olyan, hogy egy pont még nem létezik, és ezért nem lehet oda utazni.

2021. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Az idő nem abszolút, tehát nem létezik abszolút-értelemben vett múlt, jelen, és jövő.

Egy adott inerciarendszernek van egy lokális ideje, ennek az inercia-rendszernek lehet a jövőjébe utazni, többek közt úgy, hogy elég nagy sebességgel mész. Minél gyorsabb vagy, annál gyorsabban utazol a jövőbe is.

Ez Einstein óta már bizonyított tény.


A múltba utazni viszont jelen tudásunk szerint nem lehetséges - többek között azért, mert sértené a kauzalitás elvét, azaz hogy az ok mindig megelőzi az okozatot. Ez az egyik legszilárdabb alapelv, ami csak létezik a világban, szóval ha ezt sem vehetnénk biztosra, akkor gyakorlatilag minden tudásunkat dobhatnánk ki a kukába.


Amennyiben igaz a multiverzum elmélete, azaz a világ végtelen sok univerzumból áll, és feltételezzük, hogy lehetséges köztük az átjárás, legalább egyik irányba, akkor persze lehetséges egyfajta "múltba" utazás is;

Mivel végtelen számú multiverzum létezik, ezért logikusan léteznie kell olyannak is, ami tökéletesen megegyezik azzal, amilyen a miénk volt mondjuk 50 éve, vagy 100 éve, vagy akárhány éve.

2021. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
21%
Nem
2021. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!