Ha elfogy a föld kőolaj készlete akkor miért nem kezdünk kibányászni egy másik égitesten?
- A kőolaj szerves élőlényeg maradványiból jött létre, javíts ki, ha tévedek, de aligha van a titánon kőolaj.
- Ha lenne is, akkor is 1 liter kőolaj Földre szállításához nagyságrendileg 100-1000 liter kőolajat kellene elégeti(ha nem még sokkal többet)
De számoljunk egy kicsit, az mindig meggyőzőbb, mint a hasra ütés.
1 hordó nyersolaj kb 140 kg, egy hordó nyersolaj ára most kb 52 USD, egy Falcon heavy kb 19000 kg hasznos tömeget tud Föld körüli geostacionárius pályára állítani, és ennek a költsége kb fél millió USD, az általa fellőhető olaj értéke pedig kb 7000 USD...sehogy nem fog kijönni a matek, hogy űrhajóval megérje olajat szállítani.
Oké, hogy a Titán tömege kisebb, mint a Földé, de az üres űrhajót el kell juttatni oda valahogy meg vissza, és az előbbi költség még csak egy űrhajó Földről való fellövésének az üzemanyagköltsége volt, ráadásul egy olyané, ami nem képes a Titánra elmenni, meg vissza.
1, Titánon nincs kőolaj.
2, titánra el se tudunk jutni, nem hogy ott bányásszunk és hazahozzuk amit találunk.
3, elektromos autó nem hülyeség.. csak azért mert csóró vagy és nem telik rá.
4, a kőolaj miatti környezetszennyezés ugye nem számít? Ha az unokáink megfulladnak, az kit érdekel?
#2
"egy Falcon heavy [...] költsége kb fél millió USD"
Egy Falcon Heavy küldetés költésge 90 millió $, ha az első fokozatokat újra hasznosítják (de úgy kisebb a kapacitása), és 150 millió $ körül van, ha a maximális kapaciátsú változatot használják (nincs újrahasznosítás).
#5
Ja, értem, az kb. reális.
(Bár még ha például a Starship rendszer teljesen újrafelhasználható is lesz, akkor sem hiszem, hogy az üzemanyag költségek lesznek a legjelentősebbek a teljes árban.)
A Titánon valóban vannak folyékony tavak, azonban azok metánból vannak. Ott az átlaghőmérséklet -182.55 °C, amin a metán már nem gáz halmazállapotú. Baromi érdekes (szerintem), hogy a földi vízhez hasonló körforgása van a metánnak, tehát vannak esőfelhők is.
De lényegében ez nem kőolaj.
Forrás: [link]
Kérdező! Úgy teszel, mintha nem tudnád, hogy a benzin, vagy gázolaj elégetéséhez oxigén is kell, és szén-dioxid is képződik.
Ha a Titánról hoznánk valami kőolajhoz hasonló szénhidrogént előállna az a probléma amit már a #3 Válaszadó említett:
"4, a kőolaj miatti környezetszennyezés ugye nem számít? Ha az unokáink megfulladnak, az kit érdekel?"
A Titánra legközelebb 2036-ba jut a Szitakötő/Dragonfly repülő rover és a lehetséges életet fogja kutatni. Azt tudni kell, ha van a Titánon élet, akkor az nagyon más biokémia, mint a földi élet, ezért kőolaj sem lesz belőlük, ha elpusztulnak.
Plusz ha tényleg életet találnak, akkor egyáltalán nem biztos, hogy bármiféle beavatkozást engednek majd a holdon, nem még bányászatot. Még ilyen probléma ugye nem merült fel, de amint megtalálják az idegen életet a naprendszerben, szerintem lehet számítani a jogi összecsapásokra arról, hogy mit lehet és mit nem. Már itt a Földön is elég komoly természetvédelmi intézkedések vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!