Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Magyarországon az ivóvízben/cs...

Magyarországon az ivóvízben/csapvízben vannak drog maradványok?

Figyelt kérdés
2020. aug. 7. 08:14
 1/10 anonim válasza:
87%
Nincs.
2020. aug. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm a választ

Nagy-Britanniáról olvastam ezt,igaz más európai országra nem írták

2020. aug. 7. 08:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az volt nem is olyan régen a hírekben, hogy 40-féle gyógyszer maradványait mutatták ki, de olyan kis koncentrátumban vannak jelen, hogy hordószámra kellene inni ahhoz, hogy bármi baj legyen miattuk.
2020. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

Az folyók folyamok élő vizeiből nyert vizekben sajnos lehetséges. Ahogy #3 is írja, rengeteg gyógyszer és hormon mellett, de alacsony koncentrációban.

Még úgy is hogy átszűrődik kavics és homok rétegen is és kezelik is.


Tehát minden anyag és vegyület ami ürülékkel és vizelettel távozik belőlünk és "túléli" a szennyvízkezelést és utána a folyót is és idővel sem bomlik el és "túléli" az ivóvízkezelést is az bizony sajnos kis mennyiségben ugyan de lehet az ivóvízben.

Ez a nagy mélységből nyert ásványvizeket nem érinti, a karszt vizeket már inkább de csak kis mértékben.


De aggódni azért nem kell ha megeszel egy nagyadag mákos tésztát akkor a drog koncentráció a véredben magasabb lesz mint az ivóvíztől, viszont érezni még úgy sem fogsz semmit sem, ahhoz még ez is bőven túl kevés. :-)

2020. aug. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy Zacher Gábor mondta a fogamzásgátlót tartalmazó mézről: Ha megeszel napi 240 kilót belőle, akkor az már halálos. :)
2020. aug. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kimondottan az ivóvízre gondoltam,úgy tudom elég komolyan szűrik
2020. aug. 7. 12:48
 7/10 anonim ***** válasza:

"szűrik"

Te mivel szűrnéd a drogot?

2020. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7

Különböző kiválasztási rendszerekkel

De nem vagyok mérnök

2020. aug. 14. 14:25
 9/10 EagleHUN ***** válasza:

"úgy tudom elég komolyan szűrik"


Szűrik igen ... a lebegő anyagokat, mert azt lehet.


Az oldatban (mert hogy a víz jó oldószer) az oldott anyagokat már nem ilyen egyszerű.

Klórozással és egyéb vegyi eljárásokkal kicsapatják egy részét.

Illetve az UV fénnyel való fertőtlenítő kezelés is szétrombolhatja néhány vegyület molekuláit benne.


De ezeken a rendszereken bizony sok minden átjuthat.

2020. aug. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9

Köszi

Az a baj,hogy erre egy ezzel foglalkozó szakember tudna válaszolni az meg nem tudom,hogy van e itt gyakorin

2020. aug. 14. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!