Melyik bolygokon alakulhat ki még élet a főldön kívűl?
Pl ha a naprendszert nézzük akkor a Mars, Vénusz, Merkúr szerintem alkalmas lehet rá. Vénuszon ha jó helyet nem a nappal szembe néző oldalát nézzük akkor kb olyan lehet a hőmérséklet mint itt nyáron. Merkúr igaz nagyon közel van a naphoz. Bolygó egyik oldala teljesen a fagyos. A másik full fórró olyan 460C°! Viszont a kettő között van olyan sík ahol normális a hőmérséklet. A Mars meg egy olyan bolygó, hogy legalacsonyabb hőfok amit mértek az -180 C° legmagasabb pedig olyan +46C° volt. Gondolom a 46 fok azon az oldalon volt. Ahol csak nyár van és ami a nap felé nézz. De az átlagos hőfok még a mérsékelt övezetben is pluszos úgy nyáron! meg pl a nem legmelgebb évszakok elején végén. Bàr még a jupiteren is mértek + 6,5Ct. De az ugye gáz bolygó de Holdja van. Mint ahogyan a mi holdunk is elég jó atmoszférájú. Ezeken sem kizárt az élet kialakulás.
Illetve van még sok hasonló vagy jobb bolygó is. Pl az egyik bolygó pár száz fényévre. 88%-ban ugyanolyan mint a főld. Vagy abban a csillagrendszerben vagy közelében is van ilyen. Ahol a sötét bolygót találták!
Viszont már az emberiség felét minél hamarabb max a 21 században még letelepithetnék egy másik bolygón. Azért, hogy a mi bolygónk megmenekűljön. Az biztos, hogy nem csak egyedűl vagyunk az infinityben. De akkor hol vannak az idegenek. Talán annyira messzire vannak. És a közelünkben tényleg nincs élet?!
Nehéz kérdések ezek, hiszen egyenlőre csak magunkról tudunk. Nagyon nehéz úgy jósolgatni, hogy nincs viszonyítási alapunk. Még azt se tudjuk megválaszolni, hogy egyedül vagyunk-e. Vagy galaktikus birodalmak ezrei léteznek nálunk sokkal sokkal fejlettebb lényekkel.
De ha hemzseg az élet az univerzumban, akkor hogyhogy nem találkoztuk még velük? Lényegében erre a kérésre épül a Fermi paradoxon:
Még a Naprendszerünkben is találhatunk idegen életet. A legnépszerűbb ilyen hely nyilván a Mars bolygó:
És hamarosan ki is derülhet, hogy tényleg volt rajta élet:
Persze nem a Mars az egyetlen ilyen ígéretesnek tűnő hely a Naprendszerben. A Merkúr szerintem felejtős. Talán a Vénusz légköre lehet még említésre méltó. De ennél sokkal esélyesebb jelöltek is vannak:
Az Európa és az Enceladus is hatalmas óceánokat rejt. Amik a Napból (és a Jupiterből) jövő sugárzás ellen is védve vannak a vastag vízjég alkotta jégpáncél felszín miatt. Ezekben az óceánokban simán lehet élet. Akár növény vagy esetleg állat bonyolultságú is. Olyan körülmények uralkodhatnak ott, mint az Antarktiszi Vosztok-tónál.
Aztán ott van a Titán, aminek számottevő légköre és éghajlata van. Ez egy jó nagy hold, amin metán tengerek is vannak. Az ottani táj, nagyon emlékeztetne a Földire. Még metán eső is szokott esni rajta. Érdemes lenne oda is elkukkantani és megnézni hogy kimásznak-e valamik azokból a metán tengerekből...
Az idegen élet megtalálása az emberiség egyik legnagyobb felfedezése lenne. Hihetetlen lendületet adna eredetünk kutatásának. Eloszlatna számtalan babonát és tévképzetet. Új erőre kapna a biológia és az egész tudományos világ. A pop kulturális hatása is elég ütős lenne, még akkor is ha csak mikroszkopikus cuccokat találnánk...
Ja viszont a Szaturnuszon a maximálisan mért eddigi hőmérséklet eddig olyan -110C° lehetett. Ha nem kevesebb. Nos a titán felszíne nem hiszem, hogy sokat melegitene rajta!
Bár tudom nem csak a hőmérséklettől függ. De olyan hidegben semmi nem marad meg!
A Vénuszon a legnagyobb gond a hőmérséklet mellett a hatalmas nyomás, ami még az űrszondáinkat is összeroppantja. A Merkúr sem a legalkalmasabb, mivel nincs kötött tengelyforgása, szóval ha valahol letelepedünk, akkor is folyamatosan vándorolnunk kell, mert a települések is fognak a napos oldalra kerülni. A Mars talán a legalkalmasabb a bolygók közül, ezért is akar a SpaceX, még ebben az évtizedben kolóniát küldeni a Marsra. Ezeken kívül mint ahogy írtad még ott lehetnek a holdak.
A legközelebbi lakhatónak tűnő bolygó kb. 4,2 fényévnyire található. Ez a Proxima Centauri egyik bolygója a Proxima b.
De ezen kívül rengeteg naprendszer van csak a galaxisunkban, és már egy pár számunkra lakhatónak tűnő bolygót is felfedeztek. És ez csak a mi galaxisunk a több 100 milliárd közül. Ráadásul az általunk ismert élet feltételeit keresik a bolygókon, pedig lehet hogy van olyan is amit mi még nem ismerünk.
Ha mi itt vagyunk, én kizártnak tartom, hogy ne létezzen más civilizáció, és mivel a Föld viszonylag fiatal az univerzumban, ki tudja mikor fejlődhettek ki ezek a civilizációk, és milyen technológiájuk lehet.
Egyébként nem csak te vagy arra kíváncsi, hogy hol vannak az idegenek:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!