Miért veszélyes az emberre a 2.45GHz-es frekvencia?
Ez a 200 ezres techyoutuber beszél erről, és nem találok róla semmi információt. Csak annyit tudok, hogy a legtöbb mikrohullámú sütő ezen a frekvencián üzemel.
Ebben a cikkben azt írják, hogy a Wifi is ezen a frekvencián működik, akkor miért mondta a youtuber, hogy nem használják?
Itt meg azt írják, hogy nem ez a vízmolekula frekvenciája.
A frekvencia megegyezik. A lényegi különbség a teljesítményben van.
Mikró-->1000W; WiFi-->20mW
"miért pont ez a frekvencia veszélyes"
Nem tudom, mi hangzik el a videóban, de szerintem nem "pont" ez veszélyes, csak pont ezt vizsgálják, hogy veszélyes-e.
"Miért veszélyes az emberre a 2.45GHz"
Azért mert nem.
Illetve persze ha azt a teljesítményt direktben megkapnád akkor elég necces lenne. De ezen az alapon a hypo is veszélyes, feltéve, hogy megiszod.
A szabvány szerint a mikró külsejétől 5cm-re már csak 5mW lehet a sugárzás.
Minden azon múlik, amikor egy sugárzás találkozik az emberrel, akkor mi történik. Itt két különböző dolgot kell vizsgálni.
1. A sugárzás erőssége. A sugárzás energia, ha valamibe beleütközik, arra hat. Minden dolognak van küszöbszintje, alatta nem számít az energia, fölötte számít. Például leteszünk egy fakockát és egy konkrét frekvenciájú sugárzással bombázzuk, csak az energia változik. Egy darabig semmiféle műszerrel nem lehet változást észlelni a fakockán. Aztán egyszer csak szemmel is látni apró eltéréseket. ÉS van akkora energia, ami egyszerűen megsemmisíti a fakockát. Ebből az olvasható ki, hogy nagyon nem mindegy a sugárzás erőssége. Jó darabig semmi hatás (az emberre is!), és van akkora, amibe bele lehet halni. Annyit érdemes tudni, a hétköznapi életben csak olyanokat használnak, ami az emberre nem veszélyes (vagy mert kicsi, vagy mert olyan messze van tőle az ember, hogy mire odaér a sugárzás, kicsi lesz).
2. Frekvencia. Ehhez azt kell tudni, minden anyagnak van sajátfrekvenciája. Ha ehhez közeli (elegendően erős) frekvencia éri, akkor berezonál, annyira, hogy akár meg is semmisülhet. Ismert az a történelmi esemény, hogy egy hídon masírozott egy katonai egység, és a díszlépésektől leszakadt a híd. Ami egyébként tankokat is elbírt. Ennyire veszélyes a rezonancia. Az ember bonyolult felépítésű, és az őt alkotó egyes anyagok (főleg víz) sajátfrekvenciája közelében való sugárzás lehet veszélyes. Annyira, hogy ugyanekkora energia más frekvencián ki se mutatható, ezen viszont komoly károsodást okozhat. Ezért szokás egyes frekvenciákat vizsgálni. Hogy meg lehessen mondani, a hétköznapi életben milyen erősségű és frekvenciájú sugárzás lehet problémás. Ezekre az esetekre nagyságrenddel kisebb értékeket engedélyeznek. Időlegesen lehet egyes nagy cégeknek ebben csalása, de azért elég sok ellenérdekelt szakember van, akik ezt ki tudják számolni és szólnak, nem is nagyon halkan.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!