Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Génsebészetileg konstruálhatóa...

Génsebészetileg konstruálhatóak szárnyas emberek?

Figyelt kérdés

2020. jún. 2. 01:38
A kérdező szavazást indított:
Nem, amúgy is illegális.
Igen, de nem fog repülni.
Igen, évtizedeken belül lehetséges.
Elvileg most is konstruálható ilyesmi.
Persze, akár garázsprojektként is.
16 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a karok helyett szárnyak legyenek? Ez mégis miért lenne jó? Az ember csontváza nem erre lett kitalálva, még ha fel is bírná valahogy emelni a testet, nem tudna áramvonalasan repülni.
2020. jún. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Repülni nem tudna vele az biztos. Még vitorlázni is csak rövid távon.

Ahhoz, hogy repülni tudjon vele, kellene a légzsákos csontrendszer, megfelelő mellizomzat, az annak vérellátásához szükséges sziv, az ehhez méretezett tüdő, a mindezek pluszfogyasztását fedezni képes gyomor és bélrendszer, az ehhez méretezett vese és máj... Tehát ott tartunk, hogy nincs is olyan szerv, amihez nem kellene génsebészetileg hozzápiszkálni ahhoz, hogy iszonyatos összegekkel és kockázattal járó projekt végereményeképp egy rendkivül rosszul repülő, de legalább kvázi önellátásra képtelen ember legyen a végeredmény. Mert 4-5 méteres szárnyakkal hogyan eszel, hogyan iszol, hogyan fürdesz, hogyan törlöd ki a feneked? Hogyan mégy bevásárolni, gyógyszertárba, postára? Hogyan közlekedsz autóval, tömegközlekedéssel, bármilyen járművel?


Szóval talán, talán egyszer el fogunk érni olyan szintet a géntechnológiában, hogy ilyet tényleg megvalósithassunk. De ilyet sosem fognak megvalósitani, legalábbis itt a Földön biztosan nem, mert kockázatos, drága és értelmetlen.

2020. jún. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Olyat nem lehet, hogy a kezek megmaradjanak, és a hátból nőljön ki hasonlóan a legyekhez, rovarokhoz?
2020. jún. 2. 03:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg megvalósítható elvben, de még nagyon sokáig nem fognak tudni ilyet csinálni, mert túl komplex változtatások kellenének, mindezt úgy, hogy konzisztens legyen a létrejött szervezet, tehát ne valami életképtelen torszülött jöjjön létre.
2020. jún. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Jajj de csúnya lenne egy ilyen ember....


Ahhoz hogy elegendő mennyiségű levegőt meg tudjanak mozgatni a szárnyak a repülés érdekében, hatalmas akár 4-5 méter hosszú szárnyakra lenne szükség. Ezek talán már képesek lennének felemelni egy 70 kilós embert. És ugye a szárnyakat mozgató izmoknak is brutálisan nagyoknak kéne lennie hozzá. Egyáltalán nem lenne felismerhető, hogy egy ilyen repülő állat eredetileg ember volt. Maximum a fejéből meg a lábaiból lehetne erre következtetni. Kicsit olyan lenen mint egy ember szerű gigantikus méretű csupasz keselyű.


A filmekben látott angyalok meg szárnyas emberek egytől egyig röpképtelen fantázialények. A rovarok is csak azért tudnak repülni, mert az anatómiájuk gyökeresen eltér az emberétől. A madarak anatómiája is gyakorlatilag egy szinte "tökéletesen" a repüléshez specializálódott megoldás. Tehát nagy marhaság lenen felcuppantani egy madár vagy rovar szárnyát egy ember hátára. Repülni nem lehetne vele és még jól le is húzná a hátunkat.


Az ember repülő ruhákkal fog megtanulni repülni és nem gémdodósítás segítségével. Már csak azért sem mert ez illegális és minden bizonnyal az is fog maradni még nagyon sokáig. Ez ugyanis igen komoly etikai problémákat vet fel...

2020. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mert 4-5 méteres szárnyakkal"

Simán lehetne az első ízületnél, másfél méteren karom, mint az ősmadaraknál, és máris egész jól tudna fogni.

De a többi probléma ettől még megmarad.

2020. jún. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk annyi előnye lenne, hogy 3 méterre fel tudna ugrani (nekifutásból), és 6 méterről simán leugorhatna, szintén nekifutásból, vitorlázva.

De ezért elég nagy árat fizetne, minden téren.

2020. jún. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az is kérdéses, hogy velünk azonos fajhoz tartozna-e még.

És hogy jelenleg miért esélytelen: hozzá kellene nyúlni a függelékek (végtagok) számát, helyét meghatározó génekhez, embertől idegen lokális kültakaró (már ha tollazat is kell), nagyobb érhálózat, nagyobb vérmennyiség, szívkapacitás, teljes hőháztartás, a több csont miatt a kalcium háztartás, gerinc statikai elrendezése, csigolyák terhelése, komplett speciális végtag izomzat, beidegződés és az idegszálak agyi kapcsolatai (izmok és receptorok), stb... És ezt úgy, hogy egyetlen tulajdonsághoz is több helyen kellhet megfelelő módon módosítani a génszekvenciát. (És akkor még repülésről szó nem volt.)

És mindezek a legkisebb részleteiben egy teljes dinamikus rendszert alkossanak, nem csak "belenyúlok, oszt majd meglátjuk."

2020. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Na igen.

Nem emberrel kéne kezdeni a kísérletezést.

Egy szárnyas majom meg eléggé víziószerű lenne.

2020. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha a karok megmaradnak, akkor mégis hol lennének a szárnyakhoz szükséges ízületek illetve a szárnyakaz mozgató izmok mihez kapcsolódnának?
2020. jún. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!