Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen következményei lennének...

Milyen következményei lennének, ha valaki kezébe egy kvantum-randombit generátor kerülne?

Figyelt kérdés

2020. máj. 26. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tudna generalni egy csomo kvantum random bitet.
2020. máj. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nem fejtenéd ki, hogy mire vagy kíváncsi? Ugye vannak már ilyen emberek, akik számára ez a technológia elérhető (állami és privát szférában egyaránt) és nem nagyon volt következménye, azon túl hogy a kiberbiztonság érthető okokból szintet lépett. Rengeteg nemzet és rengeteg cég halad a kvantumfizikával, egyébként Magyarországon is van Kvantum-program.
2020. máj. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Olyan helyzetekre vagyok kíváncsi, amiben a makroszinten tisztán klasszikus rendszer nem nyújt biztonságot/védelmet, de ha kvantum-randombiteket használunk fel, akkor akár életeket is menthet.
2020. máj. 26. 20:21
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy kvantumbit még nagyon kevésre képes.

Ha pedig több van, csak akkor lesznek komoly képességei, ha össze is vannak kapcsolva, ez pedig nem egyszerű dolog.

A kvantumbit, ha kölcsönhat a világ többi részével, akkor összeomlik, és közönséges bit lesz belőle.

Ezért aztán ahhoz, amitől félsz, egy nagyon komoly eszköz kell, amelyik üzemben tartja egyszerre az összes kvantumbitet és számol is velük.

Pár 100 bit környékén kezdenek a dolgok felgyorsulni, mert ezzel lehet már egy darab konkrét jelszót hamar megfejteni.

Tehát akinek egy ilyen eszköze van (ma még nem létezik), az be tud törni egyetlen helyre rövid idő alatt.

2020. máj. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"akár életeket is menthet"

A kvantumbit nem növeli a biztonságodat.

Arra alkalmas, hogy egyszerre kiszámolj vele olyan ÖSSZEFÜGGŐ dolgokat, amelyeket hagyományos módon, egymás után csak lassan tudnál. Például jelszófejtésre, készülék biztonságának feltörésére.

2020. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1) Egy erősen sci-fi technológia: ha holnap délben építenek egy checkpoint kabint, amibe az időutazók a jövőből meg tudnak érkezni, hogy levadásszanak valakit, akkor ha determinisztikusan viselkedik, akkor tudják hol lesz és mikor, neki annyi; de ha vannak igazi véletlenszámai, ami alapján nem determinisztikus döntéseket hoz, pl. hogy hova megy és meddig marad ott, az bizonyos fokú védelmet jelenthet.

2) Ez most lehet nagy butaság, de egy kvantumeszköz képes lehet olyan szituációkból információt szerezni, amik megtörténhetnek, de a mi univerzumunkban nem történik meg, pl. megtippelni, hogy mi a jelszavam. Ezt indeterminisztikus kvantum-véletlennel szintén lehetne orvosolni.

2020. máj. 26. 22:22
 7/13 bollocks ***** válasza:
90%
Piros színű kvantum-randombit generátoromat kékre cserélném. Ugyanitt bojler eladó.
2020. máj. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"ha holnap délben építenek egy checkpoint kabint, amibe az időutazók a jövőből meg tudnak érkezni, hogy levadásszanak valakit, akkor ha determinisztikusan viselkedik, akkor tudják hol lesz és mikor, neki annyi; de ha vannak igazi véletlenszámai, ami alapján nem determinisztikus döntéseket hoz, pl. hogy hova megy és meddig marad ott, az bizonyos fokú védelmet jelenthet."


Aki a jövőből jön vissza, annak a mi jelenünk már a múlt, vagyis pontosan tudja, mikor és hol fog tartózkodni a levadászandó személy. Innentől lehet neked akármennyi és akármilyen hiperszuper randomgenerátorod, a hajadra kenheted az összeset.

2020. máj. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

> annak a mi jelenünk már a múlt,

Miért vagy biztos benne, hogy így működik a fizika? Az nem lehet, hogy a múltat újra meg újra lejátszva determinisztikus rendszerek esetén kapod ugyanazt eredményül, indeterminisztikus rendszer esetén pedig szerteágazik, és onnantól nem egy jelen/jövő van, hanem több párhuzamos? Úgy gondolom a kvantum-randomitás pont erre való, hogy hasítsuk az univerzumot.

2020. máj. 26. 23:41
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

"Úgy gondolom a kvantum-randomitás pont erre való, hogy hasítsuk az univerzumot."

Mivel erre jelenleg még elképzelések sincsenek, hogyan mehet végbe, és mivel lehet bizonyítani, ezért ez jelenleg nem tudományos kérdés, hanem ezoterikus.

2020. máj. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!