Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen binokulárt ajánlanátok...

Milyen binokulárt ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Inkább mondanám magamat érdeklődőnek, mint tapasztaltnak, ezért teszem fel a kérdést :D

Tehát a kérdés adott, az árkategória ~40 ezer alatt.

Most a Nikon Aculon A211 10x50-t nézem, ez szerintetek mennyire felel meg csillagászati megfigyelésekre?



2020. ápr. 16. 20:28
 1/7 A kérdező kommentje:
azt kihagytam, hogy nagyon rosszul látok távolra (8 dioptria körül), és emiatt szemüveget hordok, gondolom ez fontos :D
2020. ápr. 16. 20:35
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egy teljesen jó kis binokulár. Javaslom még ezt a cikket:

[link]

"Érdemes már az égbolttal való ismerkedés során binokulárt használni. Ezek az eszközök igen univerzálisak: nem lesznek feleslegesek egy távcső megvásárlása után sem, sokkal inkább kiegészítik egymást. Ezen túlmenően nappal, természetmegfigyelésre is jó hasznukat venni. Kezdésnek a 12x60 vagy a 10x50-es modelleket javasoljuk."


+ Hogy ne fáradjon el a szemed, érdemes észleléskor megtámasztani a távcsövet valami fix ponton. Lehet fal, korlát, kerítés, a lényeg, hogy ha kevésbé mozog a kezedben, akkor kevésbé fárasztja a szemet. (Nekem pl. volt egy 20x60-as binoklim, ami jól hangozhat, de azt már a nagyítása miatt alig tudtam rezgésmentesen megfogni, nagyon fárasztó volt a szememnek.)

2020. ápr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon frankó kis távcső, én imádom. Ez igazából már az a szint, amihez jól jön egy tripod + távcsőadapter mert már ezt se olyan egyszerű stabilan tartani. Az rádob még 15-20 ezret, de nem kell azonnal megvenni, ráérsz gyűjteni rá, addig meg használod kézben, falon, korláton támasztgatva.
2020. ápr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a -8-as dioptria nagyon sok, személyesen ki kéne próbálni előbb, csak ugye ez mostanság elég nehéz. Minden távcsőben van valamennyi extra túlfutás a végtelen fókusz oldalán, hogy dioptriás szemmel is használható legyen, de 99% hogy nem elég egy -8-as szemnek. Könnyen lehet, hogy ki kell tekerned maxra, és még a jobb szemlencsén levő dioptria kiegyensúlyozót is ki kell tekerned, így legalább a jobb oldalon éles lesz. De ennyi erővel teleszkópot is vehetnél.


Szemüvegben nem valami jó távcsövezni, egyrészt kényelmetlen, másrészt a látószögből is veszítesz. A te esetedben szerintem csak kontaktlencsével van csak értelme.

2020. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ah, most nagyon megtetszett a Nikon 3S 8x42. Csak nem tudom, hogy a 8x42 elég-e csillagászati célokra (a legtöbben nem ilyenre használják :D), valamint hogy megéri-e kezdőtávcsőnek vagy annak túl erős (mert egyébként tetőélprizmás, meg vannak benne egyéb dolgok, amik jók)
2020. ápr. 17. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézni végülis bármivel lehet bármit, de ahogy elnézem a 3S 8x42 adatlapját, a legnagyobb baj ezzel még csak nem is a 8x, hanem hogy a látómező szöge is csak 53 fok. Ne tévesszen meg a "wide AFOV" matrica, ez csillagnézéshez már az éppenhogy elmegy kategória, a térélmény kb. ekörül fordul át lyukon kukucskálásba.
2020. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
56%
Akármilyen távcső vagy binokulár megfelel a csillagászati használatra, amennyiben elér egy bizonyos minőséget. Semmiféleképpen se áruházból vegyél, én csak és kizárólag a tavcso.hu vagy makszutov.hu helyeket ajánlom. 40k-ért már rendes kistávcsövet is lehet kapni, azzal többet lehet látni mint egy kis binoklival, ráadásul a binoklit nagyon nehéz remegés nélkül tartani és a nagyítása is kicsi. A zoom binoklik felejtősek, általában rosszabb a képalkotásuk a fix nagyítású társaiknál. A szemüveg nem gond, szokott lenni az okulárok szemlencséje előtt egy gumi szemkagyló, azt nem kell felhajtani és már el is fér a szemüveg, illetve ilyen szempontból megintcsak jobb lenne egy rendes csillagászati távcső, mert ott egyszemes betekintéssel nem hátráltat a szem romlása és mindenki a saját szeméhez tudja igazítani a fókusztávolságot. Ajánlom elsőnek menj el egy bemutató csillagvizsgálóba ahol ki tudsz próbálni pár távcsövet, vagy vedd fel a kapcsolatot pár amatőrcsillagásszal, akár facebook-on is.
2020. ápr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!