A kétrés kísérlet lehet érv a párhuzamos univerzumok mellett?
Ha egy részecske egyszerre több helyen is tud lenni, akkor semmi sem akadályozza azt, hogy mi, - akik atomokból, vagyis részecskékből épülünk fel, egyszerre több helyen legyünk. Vagyis kell, hogy legyenek másolataink mashol is.
Hol a hiba az érvelésemben?
#9
Te most a vonzás törvényéről beszélsz burkoltan?
"Akkor viszont lehet a sok-világ értelmezés sántít?"
Legalábbis a kétrés kísérlet nem igazolja, bár nem is cáfolja. Lehet, hogy nincs is különösebb köze a párhuzamos univerzumokhoz. :)
"A párhuzamos univerzum ellentmond az energia megmaradásnak."
Az energiamegmaradás a téridőnkön belül értelmezett "szabály", semmi köze két vagy több univerzum viszonyához, létezéséhez, létrejöttéhez.
A tér tágulási sebességének sem határa a fénysebesség, hiszen a fénysebesség is CSAK a téridőn belül értelmezett korlát.
"A kétréses kísérlet magyarázata csupán annyi, hogy az emberi tudat megfigyelése révén omlik össze a hullámfüggvény és így egyfajta teremtőkké válunk."
Nem. A megfigyelés nem jelent mást, mint információforgalmat egy nem hullámfüggvény állapotú és egy hullámfüggvény-állapotú rendszer közt és ez váltja ki az összeomlást.
"Mi emberek teremtjük a godolatainkkal, vágyainkkal, félelmeinkkel a világot..."
Kvantummetafizikába oltott szolipszizmus. A szolipszizmustól annyiban tér csak el, hogy az nem, de EZ szerintem cáfolható.
# 13/14 Az energiamegmaradás a téridőnkön belül értelmezett "szabály", semmi köze két vagy több univerzum viszonyához, létezéséhez, létrejöttéhez."
Pedig ehhez nem kell egyetemi diploma. E(1)=E(2)+E(3) ahol az 1. univerzumból létrejön a 2. és 3. egyszerű logika, ált iskolai fizika. Ha az 1. univerzumból keletkezik a duplája, akkor ott akkora energia keletkezik, mint az univerzum saját maga. Ráadásul teszi ezt nanosecundumnál is gyorsabban. Ezt az univerzum reakciót tíltja az energia megmaradása
Az energia megmaradása értelmében az univerzum nem szülhet újjakat femtoseconként. Egyszerűen nincsen hozzá energiája. Mégis miből ?
# 14/15 A megfigyelés nem jelent mást, mint információforgalmat egy nem hullámfüggvény állapotú és egy hullámfüggvény-állapotú rendszer közt és ez váltja ki az összeomlást."
J.A.Wheeler már a '90-es években mérés nélkül figyelt meg részecske párokat. Az információforgalom pedig a tudat detektálása.
"A megfigyelés nem jelent mást, mint információforgalmat"
Kölcsönhatást jelent. Akár láncszerűen, nem közvetlenül a mért és merő rendszer között.
"Az információforgalom pedig a tudat detektálása."
Ezt kifejtenéd?
#16, Hosszú évek után se bírtad megérteni Wheelert 😃
Fogd fel, hogy nem szükséges semmilyen tudat a kvantumkísérletekhez.
Kölcsönható és elszigetelt rendeszekről van szó.
A kvantum eraser is csak azt bizonyítja, hogy az objektív valóság nem feltétlenül létezik. De ezeket szigetelt rendszerekkel valósították meg, tehát a kvantumkísérleteknek nincs köze a valódi hétköznapi élethez, mert a hullámfüggvények folyamatosan összeomlanak. Így a világ számunkra folyamatosan "realizálódik"
Csak apró atomi távolságokban vannak kvantumjelenségek...
Viszont minden anyag ezen alapul. A tudat sincs semmivel kiemeltebb állapotban mint egy kő, vagy elefánthere.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!