Mennyi a fény sebessége fémekben?





Viszonylag nagyot tud csökkenni a fény sebessége közegekben, itt egy oldal ahol megnézheted különböző transzparens anyagokban a sebességét (csúszkát lehet állítani).
Az ólom-szulfid az utolsó (lead sulfide, félvezető szervetlen vegyület) ami talán közelebb áll a kérdésedhez. Ennek a levegőben terjedő fény sebességének 25%-a a terjedési sebessége. Van egyébként egy nagyon érdekes jelenség, ha valaminek nagyobb sebessége lesz mint a közegbeli fény sebessége megjelenik az úgynevezett Cherenkov sugárzás: [link]
Milyen érdekes, pont a Cserenkov sugárzás kapcsán gondolkodtam el a fenti kérdésen, csak sehol sem találtam erre vonatkozó adatot.
Ott ugyebár a fotonoknak át kell menniük a radioaktív anyagot tartalmazó fém tartályon, hogy a hűtővízbe érve lelassuljanak. Ebből az következik, hogy a fémeknek kisebb törésmutatójúaknak kell lenniük. Habár az is lehet, hogy egészen másként van, mint ahogy gondolom. Ezért érdekelt a kérdés és érdekelne a válasz.










Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!