Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikorra várható tudatébresztő...

Mikorra várható tudatébresztő hatású változás, a globális felmelegedésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor tényleges, "hétköznapi" ember által is érzékelhető változás következik be, és nem csak a híradóból?


Mert mindenhonnan nyomatják a klímaváltozás / globális felmelegedés / klímakatasztrófa sztorit, de mindenki legyint és megy minden tovább mint eddig.


Mennyi kell a látványos változáshoz, évek, évtizedek, egy évszázad...?


2020. jan. 22. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy minimum évtizedek hiszen már több évtizede nyomják. Egy évszázadnál szerintem rövidebb idő elég.
2020. jan. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egy, a témával foglalkozó szakember véleménye:


https://www.youtube.com/watch?v=LiK4R39zhcw

2020. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Aztán linkeld be a többi 1000 a témával foglalkozó szakember véleményét is. Van olyan kutató aki az evolúciót tagadja de attól még nem lesz igaza. Jó, hogy a reptiliánokat, az illuminatit meg a zsidókat nem keverete bele.
2020. jan. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel emberi idővel mérve lassan jönnek ezek a változások, inkább alkalmazkodunk hozzájuk, mintsem változtatnánk. Előbb a 4 hónapos nyarat viseljük el, majd az 5 hónaposat, stb. Én azt mondom, hogy 3-4 durva hurrikán, pár tízezer halott Amerikában, és a nép nyomást gyakorolna a politikusokra. De komoly változásokat már nem tud elérni az emberiség a tityi-tutyi szabályokkal. Ha holnaptól bezárnák az összes szénerőművet, akkor azt talán észrevenné a bolygó. Csak akkor meg gyakorizni nem tudnánk, mert nem lenne hozzá áram.
2020. jan. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hurrikánok minden évben vannak, kisebbek-nagyobbak, csak egyre több, és több nagyobb. Múlt éven is volt vagy három nagy. Mégse tüntet senki Trump ellen...


Ahogyan Ausztráliában sincs semmi visszhang a bozóttűzre, árvízre, jégesőre...


A politikusok semmit nem tesznek.

2020. jan. 22. 10:49
 6/14 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Szerintem a folyamat már elkezdődött, de ahogy minden globális felvilágosodás, ez sem fog egyik napról a másikra megtörténni.


Kellenek a Gréik, meg az ,,Ég a Föld tüdeje" hírek, amik ha bár egyáltalán nem természettudományos jellegű ismeretterjesztő jelenségek, mégis előidéznek egy globális szemléletváltást az emberekben. Csak ilyen "primitív" módszerekkel lehet ezt elérni, mert az emberek nagy többsége szó szerint primitív gondolkodású. Ezt úgy értem, hogy hétköznapi tapasztalataikra építenek a természettudományos ismereteket figyelmen kívül hagyva.


A középkori Reneszánsz, vagy a Felvilágosodás a francia forralom idején mind mind lassú folyamat eredménye volt. Csak utólag visszatekintve tűnik gyors változásnak, ami hatással lett az általános műveltségre. Ehhez le kell mennie egy két generációnak, hogy ténylegesen felvilágosodásról tudjunk beszélni.


Az X-generáció csak részben zöld (ők a nagyon konzervatív boomerek gyerekei) Az Y-generáció már sokkal nyitottabb ezáltal sokkal zöldebb is. A Z-generáció tapasztalatom szerint már durván zöld. Az ő gyerekeik (alfa generáció) meg már szinte teljesen zöldek, pedig még csak maximum 10 évesek. Belőlük lesznek az új politikusok, milliárdosok, stb... És akkor lesz változás. Nem is kicsit...

2020. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Amúgy egyre több helyről hallom, hogy a klímapánik negatív hatást vált ki.


Ha megállíthatatlan, visszafordíthatatlan, 10 év múlva minmeghalunk... akkor élvezzük ki az életet és a pazarló jólétet.

....

Egyébként ezt is csinálja mindenki aki számítógépet használ, nyugati jólétben él. Akár hiperzöld, akár nem. A többi csak a saját lelkünk megnyugtatása.

2020. jan. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

A jelen statisztikákhoz sokan szkeptikusan állnak hozzá.

Ha a változás tendenciája az előrejelzéseknek megfelelően exponenciális, akkor szerintem ez pár évtized alatt letagadhatatlanul, félremagyarázhatatlanul kimutatható lesz.


Egyébként éppen azon morfondírozok, hogy ha a ma megkezdődött ellenintézkedések, zöld energia, közlekedési, ipari emissziócsökkentés stb. a jelenleg szintén exponenciális növekedést fogja követni, a klíma pedig valóban olyan érzékeny a hatásunkra, mint állítják, lehet, hogy pár évtized alatt pont hogy NEM fog a klímaváltozás exponenciálisan növekedni, esetleg linearizálódik vagy éppen lassulni fog.

Na az esetlegesen megint fel fogja hangosítani a klímaszkeptikusokat, mert állítani fogják, hogy

1. a javulást sem mi okozzuk

2. nem is volt romlás


Nehéz dolog ez, olyan valaminek akarjuk a tendenciáját összevetni a beavatkozásunkkal, ahol az áttételek nem teljesen ismertek, plusz mi magunk is folyamatosan változtatjuk az ezt esetlegesen befolyásoló hatásunk mértékét.



Biztosat SENKI nem tud azon kívül, hogy a klíma globális melegedése vitathatatlan tény.

Meddig tart, milyen gyorsan, mi is okozzuk-e, kérdéses.

Az viszont szintén vitathatatlan tény, hogy a mi civilizációnknak állatira nem tesz jót ez a változási irány.

Akkor pedig amit mindenképp meg kell tenni, az a mi esetleges befolyásunk minimalizálása.

Azzal nem ronthatunk a helyzeten.

Csinálni kell.

2020. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha beüt a dolog mondjuk 10 év alatt komoly katasztrófák keletkeznek, ami nem párszáz vagy ezer ember halálával végződnek, hanem mondjuk 100 millió ember marad hirtelen víz nélkül, mert kiszárad egy ázsiai folyó.


Akkor hirtelen elindul valamerre az a 100 millió ember, és valószínűleg visz magával egy AK47-est is.


Azt szerintem meg fogjuk érezni.

2020. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a változás tendenciája az előrejelzéseknek megfelelően exponenciális, akkor szerintem ez pár évtized alatt letagadhatatlanul, félremagyarázhatatlanul kimutatható lesz."


Már most kimutatható. Azok akik nem hisznek a globális felmelegedésben azok nem ismerik (vagy rosszabb esetben letagadják) a tényeket.


Az emberiség által rögzített hőmérsékleti adatok szerint a tíz eddigi legmelegebb évből 8 az utóbbi tíz évben volt. A legmelegebb 10 év mind az elmúlt 20 évben volt.


Durván 120 évre visszamenőleg vannak pontos hőmérsékleti adataink az átlaghőmérsékletekről. Tegyük fel, hogy 1980-at írunk. Annak az esélye, hogy az 1980-as az 20 addig legmelegebb év közé kerül 20/80 = 25%


Már 1981 van, ugyanennek az esélye 20/81 = 24.7%

Már 1982 van 20/82 = 24.4%


Annak, hogy mindhárom év egymás után benne legyen ebben a listában az esélye 25% * 24.7% * 24.4% = 1.5%


Namost elmúlt 40 év MINDEGYIKE benne volt az addig mért legmelegebb 20 év listájában.


Ha nincs globális felmelegedés akkor ennek az esélye: 0.0000000000000000000000000029%

2020. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!