Egy kellően erős íjjal el tudnám találni a Holdat?
Nem troll kérdés. Ha egy szuper könnyű nyílvessző-szuper erős íj kombóval le tudnám győzni a Föld tömegvonzását, egy csillagász ki tudná számolni nekem, h hova célozzak?
Tehát számolna, és azt mondaná, hogy oké, pontosan a nagy fa fölött lőjj el 20 méterrel, és akkor eltalálod. A kérdés a számolásra vonatkozik, nem a garvitációra!
Próbálok nem nevetni és elvonatkoztatni egy-két dologtól...
Olyan nagy a távolság, és olyan kicsi a nyílvessző sebessége, hogy annyira hosszú számítás lenne, ami nem adna a találathoz pontos adatot.
Plusz, Te sem vagy Robin Hood, egy almát nem találsz el most 50 méterre...
Nem kell hozzá különösebben szuper íjj és pontos számítás sem, viszont elengedhetetlen, hogy Hold körüli pályán legyél.
A Földről nem fog menni a légellenállás miatt.
Ha elvonatkoztatunk mindentől, akkor természetesen ki lehet számolni, elvégre a nehezítő körülményekkel is számolva sikerült eljuttatni egy űrhajót a Holdra.
Ha viszont azt mindenképp bele akarod kalkulálni, hogy milyen erővel kell, hogy kilője a nyilat az íj, akkor szintén meghatározható, de az eredményhez nem leszel elég erős.
Fizikailag azért nem megy, mert a nyílvessző elégne a légkörben.
De mondjuk a Marsról az ő saját holdját eltalálni már van esélyed.
Csak egy kicsit erősebben kellene lőni, meg pontosabban kellene célozni, mint amire képes vagy.
Fontos hogy klasszikus fa íj és nyilvessző legyen?
Mert példáuk egy elektromágneses railgunnal és egy titánium lövedékkel akár megoldható lehetne... de irányításelmélet nélkül nem hiszem, hogy technikailag ez kivitelezhető.
Muszáj manőverezni és pályát módosítani a légkör kaotikus mivolta miatt.
Az első kozmikus sebesség, amivel körpályára lehetne állítani egy tárgyat a Föld körül közel 8 Km másodpercenként, az 28480 km/h és azt még ágyúval sem lehet elérni, ahogyan Verne gondolta.
Hogy a Holdat elérje a lövedék, ahhoz ennél is jóval több kell, de komolyabban összefoglalva itt olvasgathatsz erről
Ha ez mégis megoldható lenne és a légkör zavaró hatásától eltekintünk, akkor is hatalmas mázli kellene hozzá, hogy elsőre eltrafálja valaki a Holdat, hiszen a Föld forgása és haladása az ekliptikán, hozzá a Hold bonyolult mozgása olyan pontos kalkulációt igényelne, ami túl van a jelenlegi hibahatárokon, beleértve a Nap, vagy a többi bolygó zavaró hatását is, amely elsősorban magukra a csillagászati objektumokra vonatkozik, így természetesen szinte biztos, hogy pályamódosítás(ok)ra szükség lenne
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!