Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A laposférgek esetében az...

A laposférgek esetében az agydúc hozzávetőlegesen, mennyi idegsejtből épülhet fel?

Figyelt kérdés

Valamint a teljes idegrendszerük mennyi sejtet tartalmaz nagyjából?

Valamint azzal se vagyok tisztában hogy ugyan olyan idegsejtek alkotják az idegrendszerüket, dúcaikat, mint amilyenek az emberét is alkotják, vagy csak részben?



2019. nov. 27. 11:22
 1/2 anonim válasza:
54%

Szia!

Tobb fajta idegsejt nincs, csak az ami van. Magyarul igen, idegsejt=idegsejt. Az hogy mennyi lehet sajnos nem tudom. Neten szerintem megtudod nezni konrketan hogy 1 agyduc kb mennyi idegsejtet tartalmaz. Igy a tobbi cukisagnal is megtudod nezni.

2020. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1 Hogyne lenne több fajta idegsejt? Általános iskolás alap biosz.


Már az emberi agyban is számtalan idegsejttípus létezik, teljesen más anatómiai felépítéssel és funkcióval, egyedi neurokémiával... nem beszélve a funkcióban résztvevő támogató és immunsejtekkel.


Bár funkcióban megegyezhet, de fajonként eltérőek az idegsejtek. Pl egy egér és ember neuronja is különböznek, sejtmagméretben is.

2020. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!