Szerintetek a Megalodon (legnagyobb càpafaj a vilàgon) tènyleg kihalt?
Mert szerintem igen...de eggyesek vitatkoznak velem,hogy nemtudhatom,hogy mivan a tenger mèlyèn....
igen persze ez mind szèp ès igaz de ha nem haltak volna ki akkor szerintem egy ilyen nagy càpàt a kutatòknak nem lenne nehèz felfedezni....
Aki azt mondja, hogy nem tudhatod, hogy mi van a tenger alján, attól meg kell kérdezni, hogy vajon röntgen nélkül elhiszi-e, hogy nincsen tele ötforintosokkal. Végülis nem tudhatja biztosan, amíg egy teljes test röntgent nem csináltak. És akkor is csak másnapig lehet biztos, mert lehet hogy éjszaka telerakja valaki a testét.
Szóval bár nem tudjuk, hogy mi van a tenger alján, de egy csomó mindenről tudjuk, hogy NINCS, például orángután telep, delfinek által üzemeltetett számítógép gyártó üzem, és biztos vagyok, hogy megalodon sem.
azért ötezer méter mélyen egészen más, nyomáshoz és sötétséghez alkalmazkodott fajok élnek, külön csak róluk megjelent egy szép könyv... külsőre inkább alien-nek néznek ki , a halak is :D
Nagyátlagban nem sok helyen 5000méter a mélység :-I
Számomra sokkal szimpatikusabb, ha egy ilyen kérdésre adott válasz úgy kezdődik, hogy "Jelenlegi ismereteink szerint..."
A legjobb példa a bojtosúszós hal esete.
A tudomány akkori ismeretei szerint ezek a jószágok 360 millió évvel ezelőtt nagy számban népesítették be a tengereket, s mivel 70 millió évnél fiatalabb rétegekben nem találták már nyomát, az volt az elfogadott álláspont, hogy Kréta korban kihaltak.
Aztán 1938-ban jött a meglepetés: Afrika mellett kifogták egy ÉLŐ példányát! A kezdeti hitetlenkedés után kétséget kizárólag igazolták, hogy valóban az eddig csak fosszíliákból ismert "őskövületről" van szó. Azóta sikerült felderíteni az élőhelyének határait, halászatát szigorúan megtiltották, és tudományos célra is csak külön engedéllyel lehet egy-egy példányt kifogni.
A másik eset:
Egy tenger alatti bányászattal foglalkozó társaság dokumentum filmjében olyan élőlények kerültek a kamerák elé több ezer méter mélységben, amiről a résztvevő biológusoknak halvány sejtelmük sem volt, hogy micsodák! A tudomány akkori ismeretei szerint olyan lények nem léteztek. A víz alatti robottal a felszínre is hoztak egy példányt, egy közel két méteres, lapos, féregszerű példányt, de azóta nem hallottam, mi lett vele. Nem lenne meglepő, ha kiderülne, hogy ennek is vannak kövületekből ismert elődei...
Nem hallottam, hogy magalodon akadt volna valahol horogra, de a legnagyobb jóindulattal is csak a Hamlet idézetet tudom javasolni: "Több dolgok vannak földön égen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes."
DeeDee
***********
"Biztos h kihalt,mivel cetekkel táplálkozott,amelyek ezért nem nőttek akkoriban ekkorára..."
Akkor is megnőttek ekkorára; a mai méretüket minimum 10 millió éve elérték (a grönlandi bálna őse kb. akkora volt, mint a mai leszármazottja, ill. kék bálnánál nem sokkal kisebb barázdás bálnák is éltek 5-6 millió éve), a Megalodon 2 millió éve halt csak ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!