Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mekkora a valószínűsége...

Mekkora a valószínűsége annak, hogy az USA valaha is tartósan be tudja kebelezni Mexikót? És ez milyen hatással lenne az USA belső életére?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-nak sokkal rosszabb lenne, mint Mexikónak, ezért eszükbe se jutna.


Így is 24 órában küzdenek a mexikói bevándorlók ellen, hogy ne jussanak be az országba.

2010. jún. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
már bekebelezte a felét. A másik felét nem érdeke megenni, mert ot életszinvonal lényegesen alacsonyabb, mint az USA-ban. Tehát kb 0% az esélye
2010. jún. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A pillanatnyi folyamatok éppen ellentétesek.

Az USA déli államaiban (Kalifornia, Arizona, Új-Mexikó, Texas) 5 éven belül a spanyol ajkú kisebbség kerül többségbe (mexikóiak többnyire, Floridában és Georgiában a kubai), 10 éven belül legalább 70-80% lesz a részarányuk.

Ez elindíthat egy olyan folyamatot melynek során ezek az államok elszakadnak az USA-tól (ennek történelmi gyökerei is vannak, hiszen ezeket az államokat a mexikóval folytatott háború során szerezték meg).

Az USA Mexikót ebből kifolyólag minden bizonnyal soha nem fogja bekebelezni, ellenben az Egyesült Államok szétesése 10-15 éven belül megindulhat.

2010. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Annyit megjegyeznék, hogy Georgia a 13 alapító állam egyike, Floridát pedig Spanyolországtól szerezték meg.

Texas, Arizona és Új-Mexikó került az USÁ-hoz Mexikótól.

Mellesleg ha az USÁ-nak, mint államnak nem érdeke Mexikó annektálása, akkor a déli államainak miért lenne érdeke kilépni és csatlakozni Mexikóhoz?

2010. jún. 24. 12:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert ők mexikóiak...hazaszeretetből.

Aztán majd legfeljebb északabbra mennek megint bevándorlóként a maradék usába, de attól még örülnek majd, hogy az anyaországuk visszakapta ezeket a földeket.

2010. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nem rossz a kerdes de szerintem is inkabb az kerul sorra hogy a mexikoi tomegesen bevandorlo "kissebseg" (aki mar 40-48% ban kepezi a delebbi allamok teljes lakósságát) es csak megsugnam hogy ennyien nincsenek a "szintiszta amerikaiak" sem, hiszen szamolni kell az europai es azsiai kissebsegekkel is...szepen lassan tobbsegbe kerul es az a minimum hogy hivatalos allami nyelv lesz a spanyol de lehetseges hogy teljesen kulonvallhatnak utjaik az USA-tol...voltak mar olyan elorejelzesek is hogy Kalifornia lesz az egyik elso allam mely ki mer allni a fuggetlensege mellett es itt nem elhanyagolhato teny az sem hogy a spanyol ajkuak legalabb45%ban vannak jelen a tersegben(+az illegalisan bevandorlok...) szoval szerintem az USA epp attol fog szetesni mint ami osszekovacsolta, hogy mindenkinek eselyt probal adni hogy megteremtse az amerikai almot,melybol lassan eppen az amerikaiak szorulnak ki.
2010. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Ha már valaki nagynehezen eljutott az "ígéret földjére" annak esze ágában sincs az új otthonát visszacsatolni ahhoz a lepukkant országhoz, ahonnan elmenekült.


Másrészt azon a földrészen nem úgy gondolkodnak mint mifelénk. Nem rágódnak területi követeléseken, meg többszáz éves eseményeken.

2010. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha már valaki nagynehezen eljutott az "ígéret földjére" annak esze ágában sincs az új otthonát visszacsatolni ahhoz a lepukkant országhoz, ahonnan elmenekült."


Miért? Én speciel szívesen "visszacsatolódnék" mondjuk burgenlandi bevándorlóként Magyarországhoz, aztán legfeljebb kimennék megint nyugatabbra, de közben jó érzéssel töltene el, hogy visszakerült ez a föld a hazámhoz. Pláne, ha még az osztrák állampolgárságot se veszteném el.


Arra meg, hogy ott nem foglalkoztatja az embereket az ilyesmi, azt hiszem, hogy a Falkland-háború a legjobb cáfolat. Pedig azon a kis szigeten tényleg nincs semmi, csak néhány birka, meg párezer ember, Argentina mégis nekiment az angoloknak miatta, arra számítva, hogy úgyse csinálnak semmit. Csak éppen pofára estek, mert Thatcher nem az a fajta volt, hehe.

2010. jún. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

13:41: az a terület sosem tartozott Argentínához, 1630 óta Britekhez tartozik, csak egy nagyon rövid irőre került az argentínokhoz az 1800-as években.


1982-ben az argentín katonai diktatúra akarta elfoglalni a területeket.

2010. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az mindegy. Ők úgy gondolnak rá, mint a sajátjuk, és csak ez számít. Amikor Argentina a többi függetlenné vált dél-amerikai állammal együtt elkezdett terjeszkedni dél felé, felfalva út közben a patagónokat, akkor ezt a területet is kitűzték maguk elé, mint elérendő célt, és máig bántja a csőrüket, hogy nem lehet az övék. Akárcsak a spanyolokat Gibraltár.

Egyébként Falkland csak egy példa, a XIX. században viszonylag sok háború folyt a délamerikai térségben a határok körül. Chile, Argentina, Bolivia, Brazília, nem beszélve a Közép-Amerikai Egyesült Államok felbomlásáról.

Mexikó se különbözik mentalitásban ezektől. Ők is szívesen visszaszednék az elvesztett területeiket, az egyetlen ami meggátolja őket, az az USA mostanra lehengerlő technikai és népességbeli fölénye. De ha valós lehetőség lenne, biztosan nem tiltakoznának, értve ezen a spanyol ajkú amerikai családokat is.

Más kérdés, hogy az USA hagyná-e az elszakadást. A polgárháború idején nem hagyták.

2010. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!