Az uralkodók, és az arisztokrácia tagjai miért egymás között házasodtak? Sokszor első fokú unokatestvérek is? Például Viktória királynő, és Albert herceg, vagy Erzsébet királyné, és Ferenc József. Ez manapság nagyon visszataszítóan hat.
Sok országban ma is házasodhatnak elsőfokú unokatestvérek. Nekem is van olyan spanyol barátnőm, akinek a szülei unokatestvérek. Ott már gyakorlatilag akkora a genetikai bibi lehetősége, mint két idegennél.
Az hogy az arisztokrácia tagjai egymás között házasodtak, az végül is érhető. Akkoriban a házasság nem a szerelemről, hanem két család, két vagyon egyesítéséről szólt. Csak a népmesékben felelt meg a királylánynak a bátor parasztfiú, a valóságban szó sem lehetett ilyesmiről.
A vagyon nagy úr. Ennek a szokásnak ez kizárólagos oka volt (később ehhez jött a megszokás), hiszen különben elfogyott volna.
(Erzsébet bajor hercegnő volt és nem királyné. Azzá a házasságával vált)
A rangon aluli házasság elképzelhetetlen volt. Igaz, a király megnemesíthetett parasztlegényeket is akár, de attól még lenézték őket.
A kisebb nemesekkel szemben pedig tényleg a vagyon megtartása, gyarapítása volt a cél. Királyok pedig dinasztikus házasságokat kötöttek.
"Ez manapság nagyon visszataszítóan hat."
Ez baromság! Ki számára "visszataszító"? Miért?
Az egyszerű unokatestvéri házasságnak is vannak kétségtelen veszélyei. Ilyen kis országban azonban, mint hazánk, ez fokozottan jelentkezett, mert a történelem során a szűk főnemesi réteg egymással többszörösen rokonságba került és a XIX. században már kezdtek mutatkozni a terheltségek, nem csupán sima unokatestvéri kapcsolat, hanem egy csomó rokonsági fok kimutatható volt, mert már a szülők, nagyszülők, dédszülők meg az elődeik révén is voltak rokonsági szálak.
Egy idő múlva megszülettek az Arisztid és Taszilós viccek, az idióta nemességről és a kezdetekben egy csomó történetnek valós alapjai voltak.
Az uralkodóknál is előfordult, nem is ritkán. A nagy uralkodóházak is többszörös rokonságban voltak és belőlük származtak le a kisebb uralkodóházak.
A spanyol uralkodóház is Habsburg volt és kétszer is cseréltek királylányt a franciákkal, de aztán azok megint az osztrákokkal. Az első világháború idején a brit, a német és az orosz, sőt az osztrák uralkodók is unkatestvérek voltak, de ezen kívül is számos módon rokonságban álltak egymással, ez mégsem volt alap a békére, holott az egyik oka ez volt a házassági kapocsnak, sőt, nemegyszer éppen a konfliktus forrása lett, mint a spanyol örökösödési háború esetén.
Csak a nemesség számított, a nemtelen embereket semmire sem becsülték, a lakosság 98%-át, de egymás között is dívott a rangkórság, a már megszerzett rangokat féltékenyen őrizték és csak elvétve juthatott valaki előbbre a ranglétrán.
Az ókori Egyiptomban a fáraó a saját húgát vette el.
Idővel meg is lettek a következményei.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!