Miért nem nyerhették meg a németek sem az első, sem a második világháborút?
A 2.világháborút ott vesztették el hogy amikor már meglett volna a légifölény a britekkel szemben feladták és inkább megtámadták a szovjeteket.Könnyebb lett volna a dolguk ha csak egy frontra kell koncentrálni.
Az elsőt meg a túlerő miatt a háború vége felé inkább feladták.
Azert, mert a haboru elorehaladtaval egyre tobb fronton zajlottak az esemenyek es a nemetek eroi feldarabolodtak.
"sok lud disznot gyoz"
A németeknek eléggé véges erőforrásaik voltak. Ha most csak a II. világháborút nézzük, ott egyértelműen látszik, hogy mindenféle nyersanyagból hiányt szenvedtek, nem véletlen, hogy annak ellenére, hogy a legjobb fegyvereket ők tervezték, mennyiségileg nem tudtak belőlük sokat gyártani, míg a szovjet gazdaság ontotta magából pl. a tankokat. A Tigris tankból (főleg a Királytigrisből) csak limitált mennyiség készült, addig a T-34-ből több tízezer. A háború végén sokszor egyszerűen leálltak a német tankok és felrobbantották őket, hogy ne kerüljön az ellenség kezére. Nagy problémát jelentett, hogy olyan kevés tank volt, hogy loikázni kellett, hogy melyik fronton vessék be őket (ez a kurszki vereséghez is hozzájárult, mert rengeteg tankot át kellett irányítani Olaszországba, pont amikor a szovjetek támadtak a keleti fronton) De pl. az utolsó nagy offenzíva, az Ardenneki támadás az miatt akadt el, (ott az amerikaiak fel sem voltak készülve rendesen), hogy üzemanyaghiány miatt leálltak a tankjaik.
Ezzel szemben az amerikai ipar ontotta magából a fegyvereket, tankokat, repülőket (a légifölény is nyomasztó lett a szövetségesek javára), ezért ilyen körülmények között nem meglepő, hogy melyik oldalra billent egy idő után a mérleg nyelve.
Előttem valaki írta, hogy a németek a villámháborúra apelláltak, és ez tényleg így volt. A terveik lényege az volt, hogy gyorsan lerohanják az ellenfeleket, mert a németek tényleg jobban felkészültek a háborúra, mint azok. Viszont amikor ez nem sikerült, és kialakult a folyamatos háború, akkor előbb-utóbb az kerekedett felül, aki több nyersanyaggal, erősebb iparral rendelkezett. Mindkét világháborúban nagyjából ez történt.
8-as válaszolónak.
A németek kénytelenek voltak megtámadni a Szovjetuniót, mert ha tovább vártak volna, akkor a szovjetek léptek volna hamarabb. Ez is volt az oka, hogy a Wehrmacht olyan mélyen képes volt benyomulni, egészen Sztálingrádig, mert a Vörös Hadsereg támadó alakzatban állt fel. (Sztálin nem hitte el, hogy a németek hamarabb támadnak, mint ők, ezért azt gondolta, hogy a megmaradt katonai vezetői a fejét veszik, el is vonult egy vagy két hétig vodkán tengődni.) A másik ok, hogy németek sikert értek el a szovjetek felett, hogy nem volt alkalmas katonai vezetőjük, mert Sztálin Zsukov kivételével (akkor akkor éppen Mandzsúriában harcolt) mindet kivégeztette.
Rommel sejtette, hogy Normandiában várható egy partraszállás, csak éppen akkor volt a Hitler elleni merénylet, és Rommel neve is előkerült, ezért csupán egy jelentéktelen megerősítés volt a partszakaszon. A partraszálláskor pedig nem volt német katonai vezető sem, aki irányíthatta volna a védelmet.
A németek minden megszállt országban igyekeztek leszámolni a partizánokkal. Azonban egy idő után azzal szembesültek, hogy nincs elég ember aki harcoljon mind a frontokon, mind a megszállt területeken. Ekkor érte el a Wehrmacht és egyben Németország hatalma csúcsát.
Amerika be akart lépni a háborúba különböző okok miatt. Ezért is csalta kelepcébe a japánokat Pearl Harbour-nál. Hawaii-on volt a leselejtezett hajónaszád, míg Los Angeles-ben pihent az ütőképes flotta, valamint egészen a vietnami háború végéig Amerikában általános sorkatonaság volt, tehát volt hadserege.
Ha a németek meg is szállták volna Nagy-Britanniát, akkor még több katonát foglalt volna le a megszállás. (Egy szigetet minden oldalról védeni kell.) Mivel az angolok egy szigetország lakói, a haditengerészetük jóval fejlettebb mint a szárazföldi hadviselésre berendezkedett és azon megedződött németség, valamint Németországban rendkívül kevés tapasztalata volt a tengeri hadviselésben, ezért egy partraszállás nem is biztos, hogy ment volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!