Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nem nyerhették meg a...

Miért nem nyerhették meg a németek sem az első, sem a második világháborút?

Figyelt kérdés
Úgy tudom minden szempontból fölényben voltak, készültek a háborúra, míg mások nem, mit rontottak el kétszer is.....
2017. dec. 1. 20:20
 1/10 anonim válasza:
68%

A 2.világháborút ott vesztették el hogy amikor már meglett volna a légifölény a britekkel szemben feladták és inkább megtámadták a szovjeteket.Könnyebb lett volna a dolguk ha csak egy frontra kell koncentrálni.

Az elsőt meg a túlerő miatt a háború vége felé inkább feladták.

2017. dec. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán nem voltak fölényben. A 2. Vh-ban konkrétan a világ legnagyobb gazdáságával (USA), legnagyobb hadseregével (SZU), és legnagyobb gyarmatbirodalmával (Brit) álltak szemben.
2017. dec. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem voltak fölényben. Pontosan tudták hogy a gazdasági erőforrásaik mennyire korlátozottak.(Schlieffen-terv I.vh. Oroszlánfóka, Barbarossa, Fehér tervek II.vh.) Ezért is próbálkoztak villámháborúval mindkét esetben. Tisztában voltak vele,hogy elhúzódó többfrontos háborúban nincs esélyük. A Japánok esetében ugyanaz volt a helyzet. Végül igaz lett a papírforma.
2017. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Mert gonoszak voltak.
2017. dec. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Most mondhatnám azt, hogy azért, mert Isten így akarta, de nem mondom.
2017. dec. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
62%

Azert, mert a haboru elorehaladtaval egyre tobb fronton zajlottak az esemenyek es a nemetek eroi feldarabolodtak.


"sok lud disznot gyoz"

2017. dec. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A németeknek eléggé véges erőforrásaik voltak. Ha most csak a II. világháborút nézzük, ott egyértelműen látszik, hogy mindenféle nyersanyagból hiányt szenvedtek, nem véletlen, hogy annak ellenére, hogy a legjobb fegyvereket ők tervezték, mennyiségileg nem tudtak belőlük sokat gyártani, míg a szovjet gazdaság ontotta magából pl. a tankokat. A Tigris tankból (főleg a Királytigrisből) csak limitált mennyiség készült, addig a T-34-ből több tízezer. A háború végén sokszor egyszerűen leálltak a német tankok és felrobbantották őket, hogy ne kerüljön az ellenség kezére. Nagy problémát jelentett, hogy olyan kevés tank volt, hogy loikázni kellett, hogy melyik fronton vessék be őket (ez a kurszki vereséghez is hozzájárult, mert rengeteg tankot át kellett irányítani Olaszországba, pont amikor a szovjetek támadtak a keleti fronton) De pl. az utolsó nagy offenzíva, az Ardenneki támadás az miatt akadt el, (ott az amerikaiak fel sem voltak készülve rendesen), hogy üzemanyaghiány miatt leálltak a tankjaik.


Ezzel szemben az amerikai ipar ontotta magából a fegyvereket, tankokat, repülőket (a légifölény is nyomasztó lett a szövetségesek javára), ezért ilyen körülmények között nem meglepő, hogy melyik oldalra billent egy idő után a mérleg nyelve.


Előttem valaki írta, hogy a németek a villámháborúra apelláltak, és ez tényleg így volt. A terveik lényege az volt, hogy gyorsan lerohanják az ellenfeleket, mert a németek tényleg jobban felkészültek a háborúra, mint azok. Viszont amikor ez nem sikerült, és kialakult a folyamatos háború, akkor előbb-utóbb az kerekedett felül, aki több nyersanyaggal, erősebb iparral rendelkezett. Mindkét világháborúban nagyjából ez történt.

2017. dec. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Azért mert a 2-dikat már megnyerték volna csak neki mentek az oroszoknak mert idioták voltak.A szövetségesek soha nem száltak volna partra ha elkészült volna a védelmi vonaluk esélyük semm lett volna.Europa már az övék volt csak nem szilárditoták meg a hatalmukat csak az angolokat kelet volna legyőzniuk.Amerika hiába szált be a háboruba serege semm volt amig csináltak volna.A németeknek minden megszált országban ki kelet volna csinálni az elenálo katonákat akik megmaratak.Az angolokat meg le kelet volna támadniuk és nyertek volna.
2017. dec. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as válaszolónak.

A németek kénytelenek voltak megtámadni a Szovjetuniót, mert ha tovább vártak volna, akkor a szovjetek léptek volna hamarabb. Ez is volt az oka, hogy a Wehrmacht olyan mélyen képes volt benyomulni, egészen Sztálingrádig, mert a Vörös Hadsereg támadó alakzatban állt fel. (Sztálin nem hitte el, hogy a németek hamarabb támadnak, mint ők, ezért azt gondolta, hogy a megmaradt katonai vezetői a fejét veszik, el is vonult egy vagy két hétig vodkán tengődni.) A másik ok, hogy németek sikert értek el a szovjetek felett, hogy nem volt alkalmas katonai vezetőjük, mert Sztálin Zsukov kivételével (akkor akkor éppen Mandzsúriában harcolt) mindet kivégeztette.


Rommel sejtette, hogy Normandiában várható egy partraszállás, csak éppen akkor volt a Hitler elleni merénylet, és Rommel neve is előkerült, ezért csupán egy jelentéktelen megerősítés volt a partszakaszon. A partraszálláskor pedig nem volt német katonai vezető sem, aki irányíthatta volna a védelmet.


A németek minden megszállt országban igyekeztek leszámolni a partizánokkal. Azonban egy idő után azzal szembesültek, hogy nincs elég ember aki harcoljon mind a frontokon, mind a megszállt területeken. Ekkor érte el a Wehrmacht és egyben Németország hatalma csúcsát.


Amerika be akart lépni a háborúba különböző okok miatt. Ezért is csalta kelepcébe a japánokat Pearl Harbour-nál. Hawaii-on volt a leselejtezett hajónaszád, míg Los Angeles-ben pihent az ütőképes flotta, valamint egészen a vietnami háború végéig Amerikában általános sorkatonaság volt, tehát volt hadserege.


Ha a németek meg is szállták volna Nagy-Britanniát, akkor még több katonát foglalt volna le a megszállás. (Egy szigetet minden oldalról védeni kell.) Mivel az angolok egy szigetország lakói, a haditengerészetük jóval fejlettebb mint a szárazföldi hadviselésre berendezkedett és azon megedződött németség, valamint Németországban rendkívül kevés tapasztalata volt a tengeri hadviselésben, ezért egy partraszállás nem is biztos, hogy ment volna.

2018. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem épiteték ki rendesen a védelmi vonalukat támadhatot volna bárki azt kevés emberel is tartani lehet ha kész lett volna.A belső eleségek miatt esélyük semm volt a megszált országokban az is amiatt volt mert csak győzni tudtak de uralkodni alkalmatlanok voltak.A Szuvijeteket nem kelet volna megtámadni hanem területeket kelet volna adni amig megszilárditom a hatalmat ezzel így is 4x nagyobb lett volna Németország.Meg már csak Amerika miatt nem támadot volna a Szovijetek senkinek semm érdeke hogy, szomszédja csata mező legyen.De Amerika nyert mert szépem romokban hevert minden csak amerikának volt termelèse igy könyedén gazdag lett mert nem volt verseny társa.És ezt ha az akkori vezetők nem látták elöre alkalmatlanok voltak hiába van nagy seregem ha nem vagyok képes védekezni meg nincs gazdaságom.
2018. febr. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!