Jelenleg a nyugati civilizáció nagyobb válságban van, mint a Római Birodalom az ókor végén?
"A nyugati ember nem akar dolgozni,szaporodni,rengeteg a szingli,leszbi,meleg.deviáns.Nigériában közel a 10-hez a szaporodás,a Júnióban kettő ember helyett 1 születik."
Ahmm... a "nyugati ember" a munkakerüléséről hírhedt, annak köszönheti a fejlett országát, és azt hogy az éltében nem kell olyan alantas munkát végeznie mint a takarító, vagy szezonmunkás mert országa olyan béreket fizet hogy külföldről jönnek elvégezni azt! És biztos azért nem "szaporodik" mert nagyrésze "szingli,leszbi,meleg.deviáns", véletlenül sem azért mert bár a régi mércével mérve kevés utódja van, de azoknak még a tanulmányait is biztosítja, a többi szükségletről nem is beszélve! Remélem nem sok hozzád hasonló van aki abban látná a megoldást hogyha mi is orr- szájba szülnénk a gyerekeket... ez már egy elmaradt felfogás.
Nagyon nem.
A Római Birodalom válsága egy több évszázadra nyúló, sok tényezős folyamat volt, amit egyáltalán nem lehet összevetni a mai helyzettel. Csak pár észrevétel:
- Az ókori Rómában nem nagyon létezett gazdasági-technikai innováció. Egyébként kulturális sem.
- A Birodalom véres katonai hódítások révén jött létre
- A gazdaság a rabszolgaságon alapult, akik leginkább a hadifoglyok közül kerültek ki.
- Ezért miután a birodalom elérte végső kiterjedését, lassan rabszolgahiány lépett föl.
- A katonaság egyre inkább kiváltságos, túlfizetett kaszttá vált, akik kényük-kedvük szerint emelték trónra, majd taszították le a császárokat.
- A barbárok elleni háborúkhoz plusz adóbevételek kellettek, amiket a gazdaság nem tudott kitermelni.
- Ezért az átlag polgárokat agyon adóztatták.
- Az államapparátus így egy könyörtelen elnyomó gépezetté vált, ami elől az V. században még a gazdagok is barbár területre szökdöstek.
- Végül már nem volt olyan társadalmi réteg, aminek érdeke fűződött volna a Birodalom fennmaradásához.
Érdekfeszítő kérdés.
Szerintem kisebb a jelenlegi válság, és eléggé jól megfogta az előző hozzászóló a dolgokat.
Amikor a Római Birodalom bajba jutott, expanzióval próbálták ezt orvosolni. Sőt, a birodalmak lételeme az expanzió, és addig tudnak virágzást és fejlődést generálni, amíg az újabb és újabb leigázott területek ezt elősegítik. Amikor a Római Birodalom az erősödő külső ellenfelek miatt már nem tudott területileg terjeszkedni, elkezdődött a lassú összeomlás.
Ha egy külső hódító leigázta volna a Római Birodalmat, de abban lett volna még belső lendület, akkor egy idő után lerázta volna magáról a hódítókat, ahogyan mondjuk Kelet-Európa megszabadult a szovjetektől. De náluk erre már nem volt elég belső energia, kifulladtak. Oswald Spengler ezt nevezi civilizációnak: városokba tömörül, az észben hisz a hit ereje helyett, a természettudományokhoz vonzódik a filozófia helyett, és teljes mértékben cinikus, technokrata. Ebből a szempontból Európa hasonlít a bukófélben lévő Római Birodalomra. Azt hiszem, az európai embernek elkerülhetetlenül bele kell törődnie, hogy úgy 100-200 éven belül Európa már egyáltalán nem lesz a világ közepe. Egy lesz a sok jelentős központ közül, de nem több, és nem diktálhat többé másoknak, nem kényszerítheti a saját társadalmi berendezkedését és világlátását másokra. Persze joggal elvárható, hogy mások se tegyék ezt velünk.
De aki most kongatja a lélekharangot a bevándorlók miatt, az kábé teljes egészében elfeledkezik a történelemről. A kunokról, jászokról, besenyőkről és az összes többi népcsoportról, akik általában a mostaninál jóval nagyobb mértékben települtek be - és láss csodát, nem omlott össze az ország. Legyen már egy kis önbizalmatok és hitetek! Ennél azért erősebbek vagyunk! Európa is, Magyarország is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!