Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha a gyártósorok automatizálás...

Ha a gyártósorok automatizálásra kerülnek és rengeteg ember válik ez miatt munkanélkülivé, akkor véleményetek szerint milyen intézkedéseket fog eszközölni az állam?

Figyelt kérdés

Ha belegondolunk, az automatizálás az államnak bőven bevétel kiesés és többlet költség keletkezés. Nem kapnak a munkavállalók után adót (szja, nyugdíj, szocho, stb.), illetve a munkanélkülivé válok vásárlóereje is csökken, ami ÁFA kiesést eredményez. A másik oldal az, hogy valószínűleg valamennyivel több TAO-t tudnak a cégek befizetni miután megtérülnek a robotok, amik kiváltják az embereket. De ez nem oldja azt meg, hogy rengetegen embernek nem lesz esélye dolgozni. Véleményem szerint az egyes termelő robotokat a termelőkapacitásuk alapján kellene majd adóztatni, adminisztrációs robotok esetén pedig visszamenőlegesen kell kiszámítani, hogy mennyi adóbevételtől esik el az állam és az alapján kikalkulálni az adókulcsot. A vállalatoknak is érdeke, hogy az egyszerű embereknek (és ez baromi nagy tömeg) legyen pénze, mivel valakinek el kell adni a termékeket és a mindenkori kormánynak is érdeke, hogy az emberek ne csússzanak le nagyon tehát a társadalom tagjai számára be kell vezetni egy adómentes alanyi jogon járó járandóságot. Nektek mi erről a véleményetek?


Tudom ebbe sokan még nem gondolnak bele, de abban a pillanatban amikor a cégeknek megéri kiváltani az emberi munkaerőt, azonnal megfogják lépni.


2017. ápr. 26. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez azért nem olyan komoly probléma ahogy lefested. A robotok baromi drágák a karbantartás is méregdrága, ráadásul ha 0-24ben mennek akkor felügyelet is kell szóval olyan sok embert nem váltanak ki meg pl kelet európai bérek meg termelékenység mellett kb soha nem térül meg.
2017. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az ipari forradalom kezdete óta ez megy, hogy a fizikai munkát átveszik a gépek. Csökkentik majd a munkaidőt, bevezetik az alapjövedelmet, átképzéssel átcsatornázzák őket a szolgáltatószektorba, stb. Valahogyan biztosan levezetik a szociális feszültséget.
2017. ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A robotok adóztatása valahol a jövedelemadó elvének kiterjesztése. Kérdés, hogy abban az esetben, ha a jövőben a termelés javát már közvetve sem emberek végzik, mennyi értelme van ezt a rendszert ráerőltetni egy teljesen eltérő helyzetre, ahelyett, hogy mondjuk a robotokat alkalmazó cégek által termelt nyereség adóztatását növelnénk, vagy a hagyományosan elkerülendőnek tartott, tőkét célzó adóztatást (hiszen az elmaradó bérköltségek robotok formájában tőke növelésére mennek).


Ezzel legalább részben elkerülhető lenne az a probléma-halmaz, ami a valódi jövedelmet kapó, valódi emberek alkalmazásával jár: rugalmatlanság, leépítések szükségessége, a robotgyártók kínálatátval emelkedő "bérnyomás" a robotjaid virtuális, adóztatott bérén, és a többi. Lehet, hogy lennének jó hatásai is ezeknek a megörökölt problémáknak, de ha gyökeresen eltérünk a régi modelltől, valószínűleg az adórendszerünket is szükséges lesz gyökeresen átalakítani.


Amúgy semmi kétségem, hogy az alapjövedelem közeleg. Az én életemben nem valószínű, hogy eljön, de pár generáción belül biztosan.

2017. ápr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugat-Európában most inkább hiány van, egyelőre senki nem válna munkanélkülivé.


Migránsválságot az okoz, hogy a nyugat-európai cégeknek még szükségük lenne az olcsó munkaerőre, amit migránsokkal akarnak megoldani. Húsz-harminc év múlva meg fognak szűnni a munkahelyek, ahová fel lehetne őket venni ... és akkor mi lesz? Kikapcsolják a migránsokat, és raktárba teszik őket?

2017. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EagleHUN ***** válasza:

Szerintem egy új adórendszerrel kellene ésszerűsíteni az egészet. Figyelembe véve az emberi munkaerőigényt a hatékonyságot és környezetvédelmi szempontokat is.


Tehát egy cég adójába a következő paraméterek szólnának bele:

- Energiafogyasztás! (Villany, gáz... nyilván függ a robotok mennyiségétől és hatékonyságától)

Könnyen megállapítható = közüzemi számlák alapján.

A nagyobb érték növeli az adó mértékét.

(Mellékesen a környezetvédelemnek is jót tesz.)


- Dolgoztatott emberek száma / a cégen belüli átlagfizetés.

Minél magassabb az átlagfizetés vagy minél többen dolgoznak annál kisebb adót jelentene. (Lehet számolgatnia a cégnek megéri -e emberek helyett a robot választani 1-1 pozícióra.)


- Keletkező hulladék mennyisége.

Az anyagmegmaradás elvén alapul!

A bemenő nyersanyagok össztömegét a kimenő késztermék össztömegét kellene standolni. A kettő különbsége a hulladék!

Minél töb ba hulladék annál magasabb az adó! Bár ez főleg környezetvédelmi szempont. Az emberi munkaerővel több hulladék keletkezhet! Tehát a cégek eldöntik ez alapján milyen pozícióra alkalmaz embert és milyenre gépet. (Pl lemezvágás robottal, de emberi quality vélhetően nem sokkal növeli a hulladék mennyiséget.)


Na legalább ebből a 3 ból kellene egy nagy képletet gyúrni adómegállapítás céljára!


Mit érnénk el vele?

- Nagyobb hatékonyság

- Kisebb környezetszennyezés

- Foglalkoztatottság a robotok mellett is kb állandó!

2017. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
88%

Hosszú távon a robotok alkalmazása biztos, hogy fog munkákat elvenni, viszont olyan mértékű profitemelkedéseket hoz, hogy emeli a GDP-t is, ami emeli a vállalatok és az állam polgáraira fordítható pénzét is.

Vagyis a várható végeredmény NEM munkanélküliség lesz, hanem rövidebb munkaidők (heti 5-6 munkanap helyett 3-4 és 8 órás helyett 3-4 órás műszakok) nem csökkenő bérezéssel, valamint állam bácsi által minden állampolgárának alanyi jogon járó alapjuttatás, ami a létszükségleteket fedezi.

Szinte minden szakképzettség, szakképesség nélküli munka meg fog szűnni, akik csak ilyenre képesek, azok állami eltartottá válnak.

Szóval a robotok előbb-utóbb elhozzák a nagy kommunista utópiát. :D

2017. ápr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolok, volt már társadalmilag hasonló folyamat: az ókori Rómában rabszolgákkal tudtak mindent megcsináltatni (mint a jövőben a robotokkal), a szabad szavazó polgárok ingyen kaptak ételt és szórakozási lehetőséget (cirkuszt & kenyeret)
2017. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyártósorok? Rengeteg ember? A kérdés nyilván nem Magyarországról szól. Hiszen 27 éve fojtjuk az ipart...
2017. ápr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!