Mi a véleményetek Jason Louv filozófiájáról?
Az interneten ráakadtam egy nagyon érdekes és intelligens emberre, Jason Louv-ra.
Louv szerint amikor az ember gondolkodó lénnyé vált, egy kaotikus világgal találta szemben magát, amiben semmit sem értett meg, hogy miért van úgy, ahogy.
Ebből megszületett a világ felfogásának első módszere, a mágia. A mágia nem más, mint összefüggések felfedezése a világban, majd ezek segítségével intuíció és logika felhasználásával a világ befolyásolása.
Évezredekkel később megszületett két, a mágiából eredeztethető rendszer, a vallás, és a tudomány.
A vallás azonban olyan ideológiává alakult, amit felülről diktálnak az emberekbe, és elfojtja az egyén természetes spiritualizmusát és szexualitását.
A tudomány pedig kizárólag a logikára épült az intuíciót mellőzve, és teljes materializmust vallott, a szellemi világgal mit sem törődve.
A mai világunk a vallás és a tudomány kombinációjára épül. Az ember természetes gondolati rendszerének, a mágiának a használata csak a művészetében megengedett.
Louv sok időt töltött Nepálban, Kathmandu városában, amit az okkult és a mágia fővárosának tart. Önmagát varázslónak vallja. Nem hisz a természetfelettiben, és a mágia gyakorlásában a szkepticizmus és a kísérletezés elvét vallja. Elutasítja az ezotériát és a New Age mozgalmat. Szerinte a mágia újboli használatával elérheti az emberiség a vallás célját, a tudomány módszerével. A mágia szkeptikus és kísérletező módszerrel szemléli a világot vallási dogmák helyett, viszont a tudománnyal ellentétben intuitív is és a szellem világával is foglalkozik.
A mágia valós, minden amit a régi sámánok és buddhista szerzetesek vallottak valósak, csupán eredményük a szellemi világban manifesztálódik.
Ha levitálni próbálsz, fizikailag nem emelkedsz fel, de az elméd azt fogja láttatni veled, hogy lebegsz.
Ha kilépsz a testedből az se történik meg fizikailag, de az elméd valódinak fogja felfogni.
Louv a módszereit Káosz Mágiának hívja, és azt mondja, hogy az ilyen szellemi gyakorlatokkal javíthatjuk életminőségünket, változtathatjuk világról való felfogásunkat, és kiválthatjuk az alkoholt és a drogokat. A varázslat az elménkben történik és mivel a világ olyan, amilyennek az elménkkel tapasztaljuk, ezért valódi.
A magick.me című oldalon érhetőek el bővebb önfejlesztő kurzusai is, pénzért.
Mit gondoltok erről az emberről, és arról amit vall?
Sok randább hitvallást láttam már, de mind sántít valahol.
Mindenesetre pont pár napja néztem meg a Dr. Strange filmet és jujdesokminden hajaz ebben arra.
:)
Csak megjegyezném, eddig minden olyan filozófia, ami megpróbálta a misztikumot ötvözni a tudománnyal, csúnyán megbukott.
De azért nem akarom leszólni a dolgot, amíg részletesebben nem mélyültem bele.
Tényleg nagyon hajaz a Dr Strange-re, elképzelhető, hogy a Dr Strange képregény írójának is hasonló tapasztalatai voltak, elvégre az első Dr Strange képregények már a hippi-korban kijöttek és akkoriban sok nyugati fiatal utazott Nepálba, hogy felfedezze az ottani spirituális hagyományokat.
Engem egyébként érdekelne ennek a Louv-féle ideológiának a követése, a vallásokban csalódtam, a New Age-t komolytalannak tartom, a kizárólag materiális világnézet pedig olyan lélekölő hangulatot ébreszt bennem.
Hol volt Jason Louv filozófiája több ezer évvel ezelőtt?
Ahogy megyünk a vég felé és ahogy modernizálódik minden, úgy is fog eltorzulni minden. Miközben azt hiszik, hogy közelebb kerülnek az igazsághoz, valójában annál távolabb kerülnek attól.
Louv azt mondja, hogy az emberiség mióta létezik hatalmas tudásanyagot halmozott fel, mind a vallás, mind a tudomány, mind a mágia terén.
Bőven van mire alapoznunk, és mai tudásunkkal tudjunk finomítani, fejleszteni a ránk hagyott tudást.
Attól, hogy valami többezer éve létezik, még nem biztos, hogy helyes, és ész nélkül kell követnünk, viszont az sem biztos, hogy teljesen elvetendő.
Például a ma is használt gravitációs törvényeket Newton és Kepler fektették le, viszont mióta felfedeztük a kvantummechanikát, ezt tovább tudtuk fejleszteni.
Vagy ott van például az elektromos töltések ismerete. Benjamin Franklin teóriáin alapul a mai felfogásunk, de Franklin még úgy gondolta, hogy a pozitív töltések mozognak, ma már tudjuk, hogy a negatívak.
Az évezredekre visszanyúló mágikus tudásanyagunkat senem ész nélkül kell követni úgy mintha még mindig 1000 évvel ezelőtt lennénk, senem teljesen elvetni kell, hanem mai tudásunkkal elemezni, továbbfejleszteni és korrigálni.
Louv mágiájában például nem szerepelnek démonidézések, varázsfőzetek vagy voodoo-fétisek, mert kizárólag mentális síkon is el lehet érni a mágia szellemi hatásait kellékek nélkül.
Aki azért akar mágus lenni, hogy tűzgolyókat lövelljen ki a kezéből, az csalódni fog, aki viszont pszichéje fejlesztésére akarja felhasználni a régi mágusok technikáit az életminőségének a javítása érdekében, az rájön, hogy a mágia valódi, csak éppen az elmén belül valódi a fizikai világ helyett. Láthatja azt, hogy tűzgolyókat lövell ki, csak ennek a fizikai világban nem lesz hatása.
Azt meg nem tudom honnan veszed, hogy közeledünk a vég felé. Amióta létezik az emberiség, még sosem voltak olyan jó életkörülmények és közbiztonság, mint manapság. Ha láthatnád milyen volt valójában a középkor, az leginkább egy poszt-apokaliptikus világra hasonlítana mai szemmel.
"Láthatja azt, hogy tűzgolyókat lövell ki, csak ennek a fizikai világban nem lesz hatása."
Dr. Strange: tükördimenzió.
:D
Ha az igazságot keresed, akkor olvass Hamvas Bélát, Evolát, Guénont, Eckhart mestert.
Érdemes még meghallgatni Dr. László András előadásait is:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!