Hogyan lehet az ember "zseni"?
Sajnos nem tudom, hogy mire gondolsz "logika" alatt.
Nyilván van egy ilyen filozófiai terület és egy ilyen matematikai terület, ezeket tanulgatva lehet fejleszteni. Azt mondod, a matematika nem érdekel. Mi az akkor, ami igen, érdekel?
A bölcsészettudomány, filózófia stb.
Helyzetek felismerése, emberek kiismerése, a manipuláció és hasonló dolgok. Mindhez fontos a logika.
Szerintem zseninek senki sem születik, egyszerűen a környezet és a szemlélet -amely egymástól független- szerencsés összjátékának eredménye.
Úgymond "előbb nyílt fel a csipája", nem hiszem, hogy biofizikailag másként született volna -pl bővebb neuronhálózattal, vagy több agysejttel, nagyobb agytérfogattal..- Csak előbb építette fel.
"...akkor...hogyan lehet fejleszteni a logikát?"
Fejleszteni sok mindent lehet. Csak azt nem értem, hogy jön képbe a kérdés megfogalmazással, tulajdonképpen itt az a kérdés, hogy számodra mit jelent a zseniség? Mert pl. számomra valamiféle kiemelkedésről szól a kérdés, mintha nem is valami probléma megoldásra hajaznád magad, hanem mintha emberek közt csak úgy kiakarnál tűnni, és az teljesen más dolog.
Olyan mintha "egyszerű, visszafogott, nagy mennyiségű tudás híján "valamilyen módszerrel" elakarnád érni, hogy kitűnj? Ez esetben nincs értelme, olyan értelemben, hogy nem tudod meghatározni, hogy mi a cél?
Minek a függvényében beszélünk elképesztő jó logikáról, mert az elképesztő jó logikával együtt jár az elképesztő mennyiségű tudás.
Ha úgy érzed, mintha mások "elismerésére" vágynál, akkor csak azt az egyszerű kérdést tedd fel magadban *némi alap logikából kiindulva*, hogy amit te tudsz arra mások is képesek lennének-e valaha? Akik eljutottak arra a szintre, azzal együtt jár az "elképesztő mennyiség is", nem a semmiből lesz.
A logikai működésről átlagos szinten úgy lehet beszélni, hogy van egy feladat, amit átlagosan megoldunk és kezelünk, eljutunk az elejétől a végéig. A "zseninek" nem abban fog megnyilvánulni a "zsenialitása", hogy az átlagos problémákat másképp oldja meg az átlagos emberek életében, hanem abban hogy Óriási, Monumentális, nagyobb problémákkal, helyzetekkel is foglalkozik, ehhez fel kell vegyen egy bizonyos "mennyiséget":)) Úgy értem, aki magát zseninek látva átlagos körülmények közt "zseniálisan okoskodik" az borzasztó és fárasztó ember lesz:) Ezért kell nagyobb dolgokkal szembenézzen, kihívásokat kezelnie inkább, ami kellő teret nyújthat neki abban, hogy "fitogtathassa" a tudását.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!