Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A pénz vagy a tudás a nagyobb...

A pénz vagy a tudás a nagyobb hatalom?

Figyelt kérdés

2016. aug. 8. 21:58
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
Sok okos embert ismerek és jó része szegény, mert a tudása nem pénzszerzésre való. Hatalmuk semmi. Gazdag ismerősök mind hatalommal bírnak ha okosak ha nem...
2016. aug. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
A tudás pénz a pénz hatalom vagyi a tudás hatalom.nem minig hétköznaki dolgokra gondoljatok.pl:kifejlesztenek egy uj hadi eszközt amivel hatalat gyakorolhatnak.
2016. aug. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:

Egy normális, jól működő társadalomban a tudás nagy érték! A tudás rengeteg módon hasznosítható, ezek közül az egyik a pénz. A boldogabb országokban kevés olyan szegény embert találni, aki valamit nagyon tud; a társadalomnak szüksége van a tudásra, és azt meg is fizetik tisztességesen.

Nálunk az ész és a pénz csak módjával jár együtt... viszont a hatalomhoz itt inkább a pénz szükségeltetik mint az ész. Ez sajnos tetten érhető még az legkisebb önkorinál is, nem hogy a Parlamentben.

2016. aug. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
25%

A pénz.


Pénzért mindent megvehetsz, tudást is. Egészséget nem, de betegségben kényelmet, jobb életet igen.


Sajnos a jó sok pénz többet ér.


Ráadásul a tudás még sokszor baj is, jobb lenne bután élni, nem érteni dolgokat.

2016. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
A tudást csak megtanulni lehet, esetleg fizethetsz a jobb oktatásért. És tudod, hogy kiknek fogsz fizetni a jobb oktatásért? Akiknek nagyobb a tudásuk nálad.
2016. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Messier 64 válasza:
73%

Az éremnek két oldala van. Az egyiken, az ész, a másikon az erkölcs áll. Így négy típusról baszélhetünk.

1 Buta, erkölcstelen. Velük van tele az összes börtön.

2 Okos ám erkölcstelen. Ő lesz a bandavezér. Sok pénz kellemes ám rövid élet jellemzi, ami erőszakos módon szokott véget érni.

3 Buta erkölcsös. Ő lesz a melós, büszkén gürizi végig az életét, mondván: -Én kitartottam az elveim mellet.

4 Okos és erkölcsös. Őrá szép hosszú élet vár. Mivel van esze így megtalálja a tisztességes pénz csinálás módját. Ezért éjszaka jól alszik. Nem tart sem az adóhatóságtól se konkurenseitől. Partnerei barátként tekintenek rá. Ellenfelei tisztelik.

Ez fikció? Nos, nem az. Tény, hogy soha nem lesz annyi pénze mintha becstelen lenne,de cserébe barátokat ad neki az élet.

2016. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
45%
A pénz mindenek felett.
2016. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Sussmann Róbertné válasza:
100%
Igazság szerint a tudás a nagyobb hatalom, de ha nincs pénzed hiába tudsz, ma már a pénz többet számít, Mindent megtehetsz ha pénzed van, persze ha sok, Pl. (celebek)egy-két kivétellel.
2016. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Skywinner válasza:

- A pénz gyors felhalmozódásához szerencse, bűnözés vagy tudás kell. Vagy ezek valamilyen keveréke.

- Amikor nagy volumenű pénzkoncentráció keletkezik, a tulajdonosok a pénzük egy részét a politikába, azaz, a hatalom megszerzésébe fektetik be. (Kampányok finanszírozása, politikusok megvásárlása.)

- A választások után azonnal megkezdődik a legiszláció, azaz a törvénykezés. Rohamtempóban megszavazzák azokat az új törvényeket, amelyek a legjobb kondíciókat biztosítják a választást finanszírozó érdekcsoport anyagi és hatalmi pozíciójához.

- Ennek következtében a pénzkoncentráció megint növekszik, amely által természetesen növekszik a hatalom megtartására fordítható pénz.


- Az érdekcsoportok gyakran elkövetik azt a hibát, hogy az extra jövedelmet nem forgatják vissza a hatalom megtartására, hanem zsebre vágják a pénzt és elszegényítik a társadalmat, aminek következtében elbukják a következő választásokat.

- Például az Egyesült Államok hatalmi elitje ezt úgy oldotta meg, hogy létrehozott két egymással szemben álló erős pártot. Mindegy hogy melyik nyeri meg a választásokat, mindig ugyanazok a multinacionális nagyvállalatok és bankok tulajdonosai profitálnak belőle.


- Rothchilde mondott valami olyasmit, hogy amíg a pénznyomtatás joga az övé, addig nem igazán érdekli, hogy ki ül az elnöki székben.

- Henry Ford pedig egyszer azt nyilatkozta, hogy „ Az teljesen rendjén való, hogy az emberek nem tudják hogyan működik a banki és monetáris rendszerünk, mert ha tudnák, már holnap reggel kitörne a forradalom.”


- TUDÁS kellett ahhoz, hogy valaki megalkossa azt a banki és monetáris rendszert, ami a semmiből dollár milliárdokat hoz létre.

- PÉNZ kell ahhoz hogy hozzáférhess a hatalmi elit tudásához.

- TEHETSÉG és SZERENCSE kell ahhoz, hogy a tudással és pénzzel rendelkezők felfigyeljenek rád és csepegtessenek neked valamit a rendelkezésükre álló javakból.

- INTELLIGENCIA kell ahhoz, hogy a hatalmat ne öncélúan, hanem a közösség javára használd fel.


- Az intelligens ember mindig emlékszik rá, hogy a hatalom illúzió.


- Történt egyszer, hogy az ERÉNY felment az Olümposzra és bepanaszolta a SZERENCSÉT a leghatalmasabb istennél, Zeusznál. Mondván, hogy a Szerencse állandóan üldözi és nem hagy neki egy perc nyugtot sem.

A Szerencse? - szólt Zeusz - Sajnos nem segíthetek. Ő felette még nekem sincs hatalmam.

2016. aug. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon elgondolkodtatóak, legalábbis számomra!
2016. aug. 12. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!