Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az ún. természeti népeknél...

Az ún. természeti népeknél ismeretlenek a pszichiátriai megbetegedések, mint depresszió, szorongásos zavarok, öngyilkosság stb? Miért betegít meg lelkileg a civilizált életforma?

Figyelt kérdés
2016. máj. 31. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Igen, ritkább - méghozzá azért, mert ott ez nagyon súlyos következményekkel jár. Könnyen bele lehet halni, de az is gyakori, hogy az illetőnek nem lehet gyereke (pl. mert senki sem lesz a párja).

Keményebb világ, mint a miénk.

2016. máj. 31. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:
76%
Valahol szerintem a nagyságrendekkel magasabb információáradat is hunyó lehet. Talán a mai élet "pörgősebb", mint amire az agyunk kialakult, így a defektusok is könnyebben megjelennek.
2016. máj. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen: nálunk több a stressz, ami abból fakad, hogy sokszor mást csinálunk, mint amit az ösztöneink mondanak.

Azonban az a stressz, hogy a főnök nem elégedett a munkánkkal, kicsit másféle, mint az, hogy éppen kerget az oroszlán, vagy pedig éppen neked kellene megkergetned az oroszlánt, egy szál dárdával.

2016. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk, ismerik-e az ilyen betegségeket. Stressz azért akad náluk is bőven, csak másképp, mint nálunk, aztán nem kizárt, hogy a stressz és az örökletes faktorok ugyanúgy depressziót váltanak ki egy "emberevő" pápuai bennszülöttből, mint egy német topmenedzserből. Csak míg a német topmenedzsernél az orvos meg tudja állapítani, hogy depressziós, addig a pápuai bennszülöttet csak megszállta a Nagyszellem és most jól megbünteti valamiért.

Mondjuk az tény, hogy a természeti népek életformája kevesebb kockázattal jár ilyen szempontból: náluk a kiégésre is kevesebb lehetőség van, a szociális fóbia sem akkora gond, mert kevesebben élnek együtt - de attól még nem kizárt, hogy ott is léteznek lelki betegségek.

A civilizált életforma meg azért betegít meg, mert túlhajtjuk magunkat. A többségünk többet dolgozik, mint amivel elbírna, több stresszt kap, mint kellene, folyamatosan hajtja magát (másodállás, maszek, háztáji kert, telek, szőlő - mintha a munkája nem lenne elég) és azt hiszi, ezt következmények nélkül megteheti. Pedig még az emberi szervezet sem bírja azt, ha a megengedett terhelése fölött használjuk.

2016. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Hülyék mindenhol vannak, csak van ahol nem érnek rá foglalkozni vele.
2016. máj. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Na igen - ezért pontozták le az elsőt.

Pedig dokumentumfilmben is beszéltek már erről... valamilyen munkáról volt szó (mindegy is, milyen) - és arról, hogy ha ezt nem tudja valaki ellátni, nem lehet a törzs tagja. Veszélybe sodorná az egész törzset.

Arról is szó volt, hogy ott egy "nyugdíjas", 55 éves ember ugyanúgy dolgozik, mint egy fiatal - bár már nem várnak el tőle kiugró teljesítményt, de azért mindent meg kell csinálnia.

Ha nem megy, akkor megint csak nincs helye ott.

2016. máj. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ő életük sokkal egyszerűbb, de nehezebb. A miénk meg az övékhez képest sokkal könnyebb, de bonyolultabb. Ez a bonyolultság az, ami alattomosan mérgezi az ember lelkivilágát. Ráadásul náluk a természetes kiválasztódás is erősebb. Mi mindent életre erőszakolunk: embert, állatot, növényt - előbbit "humánusságból", az utóbbiakat a profit miatt.
2016. jún. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A pszihológiai betegségeket az okozza hogy az emberek egyedül vannak a negatív érzelmeikkel .És ezek hosszabb távon kikezdik a személiségüket .Kisebb közösségekben Pl falun a személes kapcsolatok ennek gátat szabnak de nagyobb közöségekben Mit pl egy város az emberek érzéketlennebbek egymással és ott gyakoribb hog vkinek az életére rátelepszik a depreszió , szorongás stb .Pl Én falun is városban is dolgoztam és falun az emberek többet nevetnek beszélgetnek .Városban viszont nincs meg az a jóízű egészséges nevetés . Ez nem jelenti azt hogy a falun jobbak az emberek Csak természetesebben élnek . Depreszió helyet dühöngenek, kérkednek , kényeskednek , szorongás helyet mások ellen áskálodnak másokat nyiltan is lenézik , kibeszélik . Ezek nem jók de régen is ilyenek voltak az emberek Gyengeségeiket jellemhibákban élték ki A civilizáció viszot beszükíti a kapcsolatokat hivatalosá teszi . Nincs meg az egészséges feloldódás És a gyenge emberek a gyenge érzelmeiket , csalódásukat nem tudják kiélni Helyette elfojtják , felgyülemlik és önmaguk ellen fordul . Régen valóban nem voltak úgy psziho-betegségek viszont voltak jellembeni hibák
2016. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!