Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A világ legszegényebb és...

A világ legszegényebb és legnépesebb helyein miért nem vezetnek be születésszabályozást államilag úgy, mint ahogy Kína tette?

Figyelt kérdés
Ha van valami, amibe a Föld bele fog pusztulni, az az, hogy túl sok az ember. Nem élhet végtelen mennyiségű ember a bolygón. Afrikában, Indiában iszonyatos születésszámok vannak - miért nem értik meg az ottani emberek, hogy ezzel csak a saját nyomorukat mélyítik? Miért kell 6-8 gyereket vállalni, amikor magukat is nehéz eltartani?
2016. febr. 25. 12:18
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Azért mert a világ legszegényebb helyein nincs állam, legalábbis olyan szinten, hogy egy ilyen intézkedést kikényszeríthessen.
2016. febr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Na meg torzítja a nemek közti arányokat, emberellenes bűntettekhez vezet, mint Kínában a földeken hagyott lánycsecsemők, vagy a baba neme miatt kért abortuszok. És erősen megterheli a nyugdíjrendszert és az egészségügyet ha hirtelen sokkal kevesebb gyerek születik és elkezd öregedni a társadalom. Kínában is most vezetik ki.
2016. febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"miért nem értik meg az ottani emberek, hogy ezzel csak a saját nyomorukat mélyítik?"


mert ez így, ebben a formában nem igaz. pontosan az a baj, hogy a gazdasági fejlettség azon fokán a gyerek jót tesz a családnak. gazdasági előnyhöz juttat.

egyszerű munkákban ugyanis a gyerek jóval termelékenyebb, mint a felnőtt. kevesebbet eszik, kisebb helyen elfér, gyorsabban gyógyul stb. a gyerekmunka ott gazdaságilag kifizetődő.


"Miért kell 6-8 gyereket vállalni, amikor magukat is nehéz eltartani?""


lsd. fent.


"A világ legszegényebb és legnépesebb helyein miért nem vezetnek be születésszabályozást államilag..."


egyrészt nem működik az állam.

másrészt azon fejlettségen az állam rá van utalva a gyerekek által megtermelt javakra.

harmadrészt az intézkedés kikényszerítése további erőforrásokat von el.


ez egyetlen fenntartható, működő mód az adott terület fejlesztése. oktatás, ipar és abban a pillanatban, amikor az átlagos termelő tevékenység már nem végezhető el alapvető iskolázottság nélkül (pl. tudnia kell hozzá olvasni) a gyerekmunka gazdasági előnye megszűnik és magától visszaesik a születésszám.

2016. febr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogyha be is vezetnék, de az állam nem tudná az intézkedést betartatni, nem lenne hozzá elég erőforrása. Meg mivel is tudna szankcionálni? Pénzbüntetés ki van zárva, mert azok az emberek szó szerint nincstelenek, nem lehet tőlük elvenni semmit (egyrészt fizikai értelemben is lehetetlen, másrészt morálisan sem kifizetődő). Szociális támogatások megvonásával sem lehet kikényszeríteni, mert azokban az országokban nincs olyan. Maximum a művi meddővé tétel lehetne megoldás, de egyrészt ha erre kényszerítenék az embereket, az megint csak súlyos morális kérdéseket vet fel, másrészt meg nem is lehet ezt több tízmillió emberen végrehajtani egy olyan országban, ahol egyébként is hiányzik az egészségügyi ellátás; illetve ami van is, annak is többségét nemzetközi segélyszervezetek tartják fenn, vagy pl. az ENSZ. Egész egyszerűen kivitelezhetetlen lenne a születésszabályozás.

Kínát azért rossz példa idesorolni, mert Kína abban különbözik a többi szegény országtól, hogy ott nagyon erős az államhatalom. Ez részben vallásilag is indokolható, másrészt történelmi szempontból nézve Kína mindig is erős állammal rendelkezett. Ott könnyű volt egy ilyen intézkedést foganatosítani, és a sajátos kultúra miatt garantált volt, hogy az emberek be is fogják tartani (sajátos kultúra alatt itt az erős tekintélytiszteletet kell érteni).

Az a baj, hogy te úgy képzeled el az afrikai államokat, mint ahogy Európában is látod vagy mondjuk Kínánál, hogy van egy központi államhatalom, aminek tekintélye megkérdőjelezhetetlen, és az ország teljes területe fölött valamilyen módon ellenőrzést gyakorol. De azok az országok nem így működnek. Ott az állami hatalom nagyon gyenge, állandó lázongások, viszályok a jellemzőek. És sokan még törzsi közösségekben élnek. Az oktatásügy, az egészségügy alapvetően hiányzik. Van például egy dokumentumfilm, ami arról szól, gyerekek hogyan mennek iskolába. Van olyan gyerek, akinek 1 órát kell gyalogolnia a Szavannán, mire eléri az iskoláját. Az az egy iskola van az egész környéken, és sehogy máshogy nem lehet eljutni. Az infrastruktúra ilyen szintű hiánya mellett, hogy lenne lehetséges születésszabályozás?

Egyébként, már korábban is jól írták, hogy ott a gyerek kifejezetten hasznos, mert besegít. Ebben a sorozatban a gyerekek gyakran mondják, hogy az az álmuk, hogy majd állatokat tartsanak. Ott az állatok jelentik a gazdagságot. Teljesen más elképzelésük van a gazdagságról, mint mondjuk nekünk. Már pedig az állatok gondozásába be kell segíteni, és ilyenkor jól jön egy gyerek. Ott 50 birkával már gazdag vagy...

2016. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Csak annyit mondok hogy az Afrikai országokba a 8-9 gyermekből 3-4 éli meg a felnőtt kort. Mivel nincsenek fejlett kórházaik, és mindenféle védő oltásuk. Régen Mo.-n is (csak hogy hazai legyen a példa) 5-6 gyereket simán be vállaltak. (most már csak a tudjuk kik többsége teszi ezt, az ország másik fele pedig az anyagiak miatt nem vállal több gyermeket, de ez már egy teljesen más kérdés)
2016. febr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy az állam olyan szegény,hogy nem tudja eljuttatni az emberekhez az információt. Ld:Libéria ahol nincs adózás,mert az adók beszedése többe kerülne mint amenyit betudnának szedni. Ilyen állam apparátus nem tud tömegeket megmozgatni. Szankciók megvalósitása nem lehetséges ahogy irták fent nincs mit elvenni attol akinek nics semije.

Az infrastruktura hiánya biztositja hogy az állam álltal kitalált dolgok ne jussanak ki az országházból de a fővárosból biztosan ne.

Illetve a hatalmat gyakorló csoportok gyors váltakozása sem kedvez annak hogy 1-1 ötlet megvalósuljon.

Ahol pedig a gyerek fogyóeszköz ott ne is gondoljuk,hogy bármiféle születés szabájozási törekvés foganasítható. Pl:Sziera leonei gyémánt bányák.

2017. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!