Honnan származik ez a kép?
Mindenhol felbukkan, de még csak azt sem írják, hogy ki vagy mikor készítette...
Menjünk a kép fölé, és másoljuk ki a kép címét (jobb gomb, majd Copy Image Location, Copy Image URL, A kép címének másolása vagy hasonló).
A címet ezután másoljuk be a Google keresőjébe. Az eredmény nem lesz valami lenyűgöző, de a találati mező tetején ott találjuk azt a sort, hogy „For matching images, try search by image” (a hasonló képekhez próbálja ki a kép alapján való keresést). Ha rákattintunk a linkre, megkapjuk azoknak az oldalaknak a listáját, amelyeken a kép előfordul.
Ebben az esetben számos ilyen találatunk lesz, ami hirtelen nem sokat segít. A találatok között viszont fellelhetjük a hasonló képek blokkját is: ha ezekre kattintunk, akkor valóban rengeteg hasonló kép közül válogathatunk. Ám azt is észre kell vennünk, hogy ekkor már nem az eredeti kép alapján keresünk, hanem a kereső által a képhez rendelt kifejezéshez (ez alkalommal footballs).
Ha visszatérünk a találati oldalhoz, akkor ott találjuk a Search tools (keresési eszközök) gombot. Ha ezt választjuk, megjelenik egy újabb sor, ebben számunkra a Time (idő) a fontos: az ebből nyíló menüben válasszuk a Custom range (kijelölt tartomány) funkciót! Ebben beállíthatjuk, hogy mettől meddig megjelent lapok között keressünk. A To (-ig) értékét fokozatosan csökkentve eljuthatunk a legkorábbi oldalakig, ahol a kép megjelenik. Érdemes nézni a találati lista első oldalát, és új határnak az ott megjelenő legkorábbi oldal dátumát megadni. Ezzel a módszerrel eljuthatunk a legkorábbi oldalig, ahol a kép megjelent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!