Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek sosem volt ilyen...

Szerintetek sosem volt ilyen erőszakos kor mint ez a mai vagy mindegyik erőszakosabb volt?

Figyelt kérdés
2014. dec. 1. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Mindegyik pont ugyanilyen erőszakos, csak a fegyverek és a hozzáköltött szöveg más.
2014. dec. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig ez az egyik legkevésbé agresszív kor. Európában az elmúlt több mint hatvan évben egyetlen háború volt. Meg most van valami háború szerűség.

Manapság, ha elhull egy katona valami távoli hadszíntéren, akkor máris mennek a tüntetések. Oroszországnak simmán oda lehetne csapni azért, emit Ukrajnával művel (EU-val szomszédos és NATO-val szomszédos állam!), erre mi a válasz? Gazdasági megszorítás, meg az általános vélemény, miszerint "nem a mi dolgunk".

Ehhez képest nézzük meg a vikingeket meg úgy az egész középkort: 1000 év alatt jó ha úgy 100 olyan év volt Európában, amikor épp senki se harcolt senkivel. A honfoglaló magyarok a honfoglalás és az államalapítás közt eltelt időben szinte minden évben vezettek hadjáratot. Egy év egy háború, és ez csak a magyaroké. A többiek se ültek a seggükön.

2014. dec. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal békésebb ez a kor, mint a régiek.

Általában minden kor, ahol fejlettebb a technika, békésebb, mint az, ahol még fejletlen. Ha nem így lenne, már régen kihalt volna az emberiség.

2014. dec. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A világ kb. 5000 éves írott történelme során nem volt összesen 300 évnyi háborúmentes időszak, amikor éppen senki nem ütött senkit sehol. Ennek a 300 évnek egy jelentős része az elmúlt 100 év folyamán realizálódott, annak ellenére, hogy ebben az elmúlt 100 évben benne volt mindkét világháború is.


Kifejezetten nyugalmas időszakot élünk ma, és az elmúlt kb. 60 év alatt. Nem véletlen, hogy annyira megszaporodott az emberiség: 1920-ban még alig volt 2mrd-nál több ember a Földön, maholnap pedig elérjük ennek a négyszeresét.

2014. dec. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Eddig se halt ki. A békés arabok, akik tucatjával kéjjel fejezik le a vélt ellenségeiket. Az afrikaiak, akik százával öldöklik a másik törzs tagjait. Nem Európa a világ!
2014. dec. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
No de nekik nincs is akkora hatalmuk!
2014. dec. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A becslések szerint a mongol hódítások során közel annyi ember halt meg, mint ahányan a II. világháborúban. Ez nyilván gondolom annak volt köszönhető, hogy akkoriban senkinek sem volt szemernyi problémája sem mások legyilkolásával gyilkolással. Érdemes megjegyezni, hogy a mongolok 30-40 millás teljesítménye akkoriban a Föld lakosságának közel 10%-át jelenthette. Aztán ott van még ez [link]

Ami szintén elképesztően magas áldozatokkal járt és szintén elpusztította úgy az akkori lakosság 10%-át. Manapság nagyon pusztított fegyvereink vannak, sok a konfliktus, de én azt mondom, hogy ezeknek a százalékos vesztesége valószínűleg egyre alacsonyabb, ha nem is állandó mértékben csökken. Csak gondolj bele, manapság 1 milliárd embernek kellene meghalnia valamilyen konfliktusban, hogy összehozzuk a 10%-ot.

2014. dec. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A mongol hadjáratok nyomán nem halt meg annyi ember, mint a második világháborúban. A Hörzu Wissen folyóirat egyik száma Matthew White és Steven Pinker kutatókra hivatkozik, könyvére hivatkozik, itt a statisztika:


1. Második világháború - 66 millió áldozat

2. Dzsingisz kán hadjáratai - 40 millió áldozat (oké, az utódai már nincsenek ebben a számban)


Na most, hogyha népességszám függvényében nézzük, akkor így alakul ki a rangsor (fel vannak szorozva az akkori százalékos értékek a mai népességszámra):


1. Dzsingisz kán - a mai világban 250 millió embernek felel meg az akkori 40 millió (mondjuk én ezt személy szerint kevésnek érzem, szerintem a 13. században kevesebb ember élt, mint egymilliárd fő, ha leosztok, viszont annyit kapok, na mindegy...)

2. Sklavenhandel im Nahen Osten (rabszolgakereskedés a Távol-Keleten): 116 millió

3. An-Lushan-felkelés (valami kínai dolog, 108 millió)

4. Tamerlán (na megint egy mongol kán... 96 millió)

5. a Ming-dinasztia hanyatláakori zűrzavar

6. Csin-dinasztia

7. Második világháború

8. Atlanti-óceáni rabszolgakereskedelem

stb-stb


Általános megállapítása a két történésznek, hogy az egyeduralom, diktatúra nem jár akkora emberveszteséggel, mint a zűrzavar, a káosz, és azt is megállapítják, hogy a legbékésebb időket éljük. Nem tudják megmondani, hogy melyik volt a legerőszakosabb század, mindenesetre egyikőjük a 13. századot nevezi meg (mongol hódítások, keresztes háborúk, stb).


Amúgy szerintem kizárt, hogy az egész világot tekintve lett volna olyan év, mikor nem volt háború... Most is van minden évben valahol...

2014. dec. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!