A "magyar" tudományos akadémia történelem tudósai miért kezelik jelentéktelennek (mintha nem is létezett volna) a "keleti" Közép-Eurázsiai kultúrájú, ókori pusztai, "szittya" avagy szkíta népek kultúráját?
Hiszen a magyarság kultúrájának jellegadó kultúrtörténeti őse a pusztai "szittya" avagy szkíta népek kultúrája.
Miért van ennyire semmisnek tekintve, mellőzve, tudományos berkekben. Mi van ebben ami kényelmetlen nekik?
Miből gondolod, hogy mellőzve vannak?
Szerintem csak annyira foglalkoznak vele, amennyire indokolt. Szerinted a _magyar_ tudósoknak nem az az "elsődleges feladata", hogy a _magyarság_ történetével foglalkozzanak?
Te például mennyit szoktál foglalkozni a szomszédjaiddal? Ott laknak melletted, hasonló életfeltételeik vannak, hasonlóak a gondjaik, lehet, hogy távoli rokonságban álltok, esetleg össze is jártok néha... De gondolom, te is a saját családoddal foglalkozol inkább.
A görög történetírók általában szkítaként írtak a sztyeppei népekről, nem konkrét népet/népcsoportot jelöl náluk az elnevezés. Az, hogy később az ókori írásokban közölt elnevezést használták a hunok, besenyők, kunok, magyarok, stb. esetében is a történetírók, nem jelent rokonságot.
Szóval szerintem emelt óraszámban kár lenne a szkítákkal foglalkozni...
Mellesleg sok múzeumunkban láttam kiállítva az általad hiányolt leleteket, melyek a "mellőzött" népek kultúrájának állítanak emléket. Ha mellőznék őket, akkor egy raktár sarkában bedobozolva lennének.
Magyar Nemzeti Múzeum:
"csodálatos aranytárgyak", "kiemelkedő színvonalú nemesfémművessége", "...megismerkedhetünk a titokzatos ókori nép két kontinenst összekötő kulturális és gazdasági kapcsolataival is..." Nekem nem tűnik úgy, mintha jelentéktelennek tüntetnék fel...
"A "magyar" tudományos akadémia történelem tudósai miért kezelik jelentéktelennek (mintha nem is létezett volna) a "keleti" Közép-Eurázsiai kultúrájú, ókori pusztai, "szittya" avagy szkíta népek kultúráját?"
Azért, mert nincs hozzá különösebben közünk. Kérdezhetnéd a kazárokat, a bolgárokat vagy a médeket is.
"Hiszen a magyarság kultúrájának jellegadó kultúrtörténeti őse a pusztai "szittya" avagy szkíta népek kultúrája. "
Igen? Ez biztos?
"Azért, mert nincs hozzá különösebben közünk."
Akkor mihez van, szerinted?
Mihez van közünk a magyar tudományos akadémia szerint?
Hiszen a magyarság kultúrájának egyik jellegadó kultúrtörténeti őse a pusztai "szittya" avagy szkíta népek kultúrája.
Igazad van. Legyen így megfogalmazva a mondat. Legyünk nagyvonalúak, ne zárjunk ki más ókori kultúrákat se, mint a múltban a magyarok őseire kisebb nagyobb mértékben ható lehetséges jellegadó kultúra, a mai magyarság kulturális örökségére nézve.
Te mit tartasz a legvalószínűbbnek a mai magyarság kultúráját tekintve?
"Igen? Ez biztos?"
Nagyon valószínű.
"3-as vagyok. Kérdező, melyik akadémikusokra gondolsz? Az megvan, hogy az MTA nem egy testület, ami kutatásokkal foglalkozik, hanem - elvileg - olyan tudósok kerülnek be oda, akik a saját területükön - legyen az kb. bármi - kiemelkedőt alkotnak? Ha a magyar őstörténet-kutatásban nem lehet megbízható érveléssel nagy újdonságokat mondani, azért nem fognak Nobel-díjat adni senkinek, mert ezzel foglalkozik."
Hát nem tudom. Nem tudom kik vannak benne a tudományos akadémia testületében.
Én úgy látom, hogy a történészek nem nagyon foglalkoznak ezekkel a dolgokkal, méltatlanul, szerintem érdemes volna, lehet hogy sok minden új dologra lehetne bukkanni ezen a terepen a magyarság kultúrájának és ősei kultúrájának szempontjából.
Nem mondom, hogy az ókori szkíta népek teljességgel genetikai egyenesági őseink, butaság lenne, de hogy kultúrájuk valamiféle lenyomatot hagyott a magyar kulturális örökségben ezt bátran ki merem mondani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!