Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ez igaz? Hogy ha sokat gondolu...

Ez igaz? Hogy ha sokat gondolunk valakire vagy álmodunk valakivel, akkor az a másik ember megérzi?

Figyelt kérdés
Igaz az hogy 2 ember vonzza egymás gondolatait. Van erre valamilyen bizonyíték, hogy az egyik gondolat vonzza a másikat?

2013. okt. 27. 23:00
 1/5 anonim válasza:
100%
nem, esetleg amikor találkoznak a viselkedéséből leszűri hogy hogyan érezhet iránta
2013. okt. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eseteket is rögzítettek, és másoktól is hallottam, és személyesen is tapasztaltam, hogy vannak erős kapcsolatok, amikor az ahol az egyik fél megérzi a másikkal történteket. Tudományos magyarázatot nem tudok erre. Többnyire természet közeli embereknél és kis gyerekeknél találkoztam ilyenekkel.

Én már gondoltam arra, hogy egyrészről azért lehet, mert ismerik a másikat, és nem vonja el a figyelmüket sem Internet sem ájfón, ezért át tudják gondolni a másik életét és az ismert gondolkodásmód alapján ki tudnak következtetni dolgokat.


Mindenesetre a tudat alatti stimulálása nagyon sok, megmagyarázhatatlannak tűnő dolgot tud eredményezni (gondoljunk csak a Pygmalion-effektusra).

2013. okt. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem igaz, és nincs erre semmilyen bizonyíték.


Fura módon mindenki ismer ilyen embereket, de még furább módon, ellenőrzött körülmények között sohasem működik...


A gondolatok pedig nem többek, mint az agy idegpályáján végbemenő elektromos impulzusok összessége. Mint olyan, nincs hatással más emberre, már a bőrnél is nehezen mérhető, távolabb pedig egyáltalán nem.


Itt is az van, ami mindenhol máshol: a szokatlan mintázatok észrevétele - napjában nagyon-nagyon sokszor gondolunk emberekre, de ez, lévén napi rutin, pillanatok alatt el is feledjük. . Azonban, ha éppen kapcsolat van, arra felkapjuk a fejünket, hiszen a szokványostól eltérő dolog, ezért ezek az események rögzülnek.


Hasznos kőköri reflex - ha pl mész inni a patakhoz, a madárhangra fel sem kapod a fejedet - azonban ha némi csönd van, arra kapásból felfigyelsz "bajjóslatú csönd" - megváltozott valami, és ha nem figyelsz, akkor lehet, hogy a közelben ólálkodó ragadozó el is fog kapni.


Persze manapság már ritkán akarnak minket megenni, de ettől függetlenül az agy egyik legfontosabb feladata kitartóan az, hogy észrevegye a szokatlant, a furcsát, a különöset, ami elüt a megszokottól (=a biztonságtól). Ennek egy levetítődése ez a másik megérzése, de pl gyakori a "pont akkor kapcsolt le a lámpa, amikor odaértem" és hasonló esetek.

2013. okt. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
45%
Nem, nem igaz. Aki szerint mégis, az prezentáljon bizonyítékokat.
2013. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes válaszokat adtatok. Köszönöm. Még várom azokat akik több információval szolgálnak. Vagy esetleg bizonyítékkal.
2013. okt. 29. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!