Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondoltok arról a nézetről...

Mit gondoltok arról a nézetről, hogy akik gazdagok, azok azáltal, hogy pénzt halmoznak fel, a szegényektől veszik el azt?

Figyelt kérdés
2013. okt. 5. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Igaz. A világ szükségszerűen (!) így működik.


Kompenzációként "jótékonykodni" próbálnak - a gazdagok, de az leginkább csak álság és képmutatás.

2013. okt. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez az állítás akkor lenne igaz, ha a pénz valami közjószág lenne, mint a levegő... de nem ez a helyzet, szóval szerintem ez a nézet színtiszta demagógia.

Ha én veszek a Tescoban egy kenyeret, akkor most pénzt vesz el tőlem a Tesco gonosz tulajdonosi rétege? És akkor mi a helyzet a kenyérrel, ami hozzám került?

2013. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Többféle "gazdag" van, de a legtöbb valamilyen befektetéssel halmozza, növeli a pénzét. Ezek a befektetések viszont szükségesek, hogy a szegényebbek meg tudjanak élni.

Most a klasszikus tőkésekre és magára a tőkére gondolok. Ha szétosztanák minden vagyonukat az emberek között, nem biztos, hogy hosszú távon jobban járnánk.

2013. okt. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem a szegényektől veszik el

És nem is "elveszik"

Mivel nincsen végtelen sok pénz forgalomban nyilvánvaló hogy a többi ember pénzéből szerzik a pénzüket,pl vesznek valamit amit a "gazdag" forgalmaz stb..

2013. okt. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Makoscsiga ***** válasza:
71%

"Mit gondoltok arról a nézetről, hogy akik gazdagok, azok azáltal, hogy pénzt halmoznak fel, a szegényektől veszik el azt?"

Dehogy. Ez hülyeség. Az a pénz, amit a gazdagok félretesznek sosem volt a szegényeké. Illetve, ha volt is, azt valamiért odaadták, amire nagyobb szükségük volt, mint a pénzre. Hatalmas nagy hibát követsz el, ha a kérdésben feltett elven keresztül akarod megérteni a gazdaságot. Ha egy olyan világban élnénk, ami nem teszi lehetővé, hogy egyesek meggazdagodjanak, akkor még most is primitív törzsi körülmények között élnénk.

2013. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 2xSü ***** válasza:
58%

A pénz értékmérő. Annak kellene lennie mindenesetre. Aki több értéket teremt, az joggal és igazságosan gazdagabb. Ha ez így áll, akkor a kérdésben lévő kijelentés nem igaz.


De a gyakorlatban aki 100-szor gazdagabb, az ritkán teremtett meg 100-szor annyi értéket. Általában mindig van valami igazságtalan jelenség a dologban. (Mondjuk minimálbérért, neadjisten feketén dolgoztat, trükközik az adózással, stb…) Ebben az esetben viszont közvetett módon tényleg a szegényektől veszi el a pénzt.

2013. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Demagóg, marxista lózung.
2013. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha a kizsákmányoló gazdaságról beszélünk, akkor bizony a szegényektől veszik el a pénzt. Ha az adózást nézzük, akkor is a szegényeknek jóval nagyobb megterhelés az adók befizetése, főleg, akiknek látható a jövedelme. Egyébként a pénz az hatalom. Minél kevesebb valakinek a vagyona, pénze annál kisebb hatalma van. Működhetne ez a kizsákmányolósdi kevésbé nyomasztó módon is, mint pl. nyugat Európában, de Magyarországon a vállalkozások(multik is) Marxot megihlető, már-már dickensi morális és anyagi szinten tartják a fizikai-tehát a produktív- állományt. Míg az igazgató 2-3 milliót visz haza, addig a melóst megállítja a 100 ezer jó esetben. A rengeteg jogtalanságról nem is szólva. Nem lehet mindenki gyárigazgató, nem mehet mindenki külföldre. Nekünk azért ilyen szar a fizetésünk, mert a nyugatnak/nyugatra dolgozunk. Pl. Borsodban teljesen elfogadott a 60-65000 forintos fizetés. Meg merem kockáztatni, hogy Pesten ennyiért senki nem menne melózni. 300-400 ezer forintos fizetés külföldön kulimunkáért. Nálunk ugyanezért 60 ezer. Akár anno a gyarmatokon. Tehát közvetett módon valakiktől el kell venni, hogy valakiknek legyen. Vagy nem kell annyit adni, és akkor több marad.
2013. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mandy1408 válasza:
0%
Régen a hatalom, aztán a bankok döntöttek/döntenek arról, mikor milyen valutát bocsátanak ki, mennyit ér, meddig meddig. Természetesen korlátozott mennyiségben nyomják őket...
2013. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szerintem a gazdagság lehet tisztességes munka eredménye ami (ötlet, szorgalom, tehetség) és lehet tisztességtelen módszerekkel elért.

Maga a gazdagság jó, mert a gazdag ember sok jót tud tenni és hozzátartozik az emberi méltósághoz a jó étel, jó minőségű ruha, szép környezet. Ez mindenkinek kijárna.

A baj az ha a gazdagságot valaki nem munka útján hanem lopással, csalással, kizsákmányolással szerzi meg. Van ilyen is, de nem minden gazdag ilyen.


Egy tisztességes gazdag ember biztonságot ad az alkalmazottainak, megélhetést. Biztosan nem minimálbérért dolgoztat az ilyen.


Tegyük azt is hozzá, hogy sok szegény igaziból lusta és elhagyja magát. Nem tanul a hibáiból, nem képzi magát és sokszor meglopja a munkaadóját.


Egy tisztességes gazdag ember védelmet és biztonságot ad az alkalmazottainak és az ilyen biztos nem minimálbérért dolgoztat. Az ilyen megérdemli a gazdagságot.

2013. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!