Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi történt a világban 1526-ban...

Mi történt a világban 1526-ban? Most kifejezetten nem a magyar történelemre vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés

Tudom, ekkor volt a Mohácsi csata, de engem a többi ország eseményei érdekelnek jelen pillanatban.

Nem csak a történelem, hanem irodalmi események is jöhetnek.

Köszönöm


Ja, azok a válaszolók kíméljenek akik azt mondják hogy google-t használjak. Már keresgéltem a neten :)


2009. okt. 31. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
2009. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

néztem ezt is..de ezen is inkább magyar történelem van

de azért köszi :)

2009. okt. 31. 13:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont abban az évben nem túl sok.

De akkor már régóta folytak (és még sokáig el is tartottak) a harcok Itáliában a Habsburgok, spanyolok és franciák, na meg a helyiek között.

A spanyolok és a portugálok közben gyarmatosítottak Latin-Amerikában és Dél-Ázsiában.

Folyt a reformáció és a vallásüldözés a Német-Római Birodalomban.

VIII. Henrik angol király háborúzott a franciákkal.

Folyt a reneszánsz első szakasza Lengyelországban.

A Német Lovagrend nagymestere hűségesküt tett a lengyel királynak (igaz ez egy évvel korábban, 1525-ben történt)

És még volt egy két egyéb dolog is.


Ha meg az érdekel, hogy pont 1526-ban mi történt, akkor:

1526. január 24.: I. Ferenc francia király és V. Károly császár megkötik a madridi szerződést, amiben a fogoly Ferenc szabadságáért cserébe lemond Itáliáról és két fiát is átadja túszként.

1526. május 22.: A pápa, Velence, Firenze, Milánó és a franciák létrehozzák a cognaci ligát a németek és a spanyolok ellen.

2009. okt. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2009. nov. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2009. nov. 1. 15:57
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Kb. ugyanaz, mint amit fentebb vázoltak, de azért gondoltam, belinkelem.

2009. nov. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Sokat segítettetek a házimban :)

2009. nov. 7. 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!