Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A csillagokból hogyan lehet...

A csillagokból hogyan lehet tájékozódni?

Figyelt kérdés
Több könyvben is olvastam, hogy a tengeren, de akár szárazföldön is régen a csillagok alapján tájékozódtak. Ezt hogy csinálták?
2013. aug. 17. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Szögek számításával, ami azon alapul, hogy a Föld bármely pontján is állunk, a csillagok helyzete nem változik az égbolton, a megfigyelő helyzete viszont igen. Ez alapján elég pontosan kiszámítható az is, hogy éppen hol van a vizsgáló személy, illetve a csillagok egymáshoz viszonyított helyzete alapján irányokat is meg lehet állapítani.
2013. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az északi féltekén legegyszerűbb módja a Sarkcsillag ( Polaris ) megkeresése. A Nagygöncöl ( Ursa Major ), és a Kocsmacsillag ( Cassiopeia ) közötti területen keresd!

Sokan a Nagy-göncölszekér hátsó lőcse segítségével találják meg.

Tizedfokon beül mutatja az északi irányt.

2013. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hát szerintem szinte teljesen úgy mint a gps-el.

vannak a csillagok a helyükön megvan hogy mely időpontban hol vannak és hogy egy adott pontról hogyan látod őket.

namármost ha tudod több csillag helyzetét mivel a térben való tájékozódáshoz 3 pontot kell ismerni, és az alapján meghatározható hol van egy ezektől független 4. pont.


a csillagok az adott pontok, te vagy a 4. pont aminek tudni akarod a helyzetét.

az időpont azért fontos mivel a csillagok helyzete változik az idő múlásával a te helyzetedhez képest.

ha tudod hogy a csillagoknak melyik hogy kell állniuk az adott időpontosban évszakokban adott földrajzi helyeken akkor meg tudod határozni a helyzetedet.


ha ez kissé zagyvaság volt a gps működésének is utánanézhetsz az is hasonló szerintem


a fentieket csak én gondolom így de itt egy link itt a sextáns használatát magyarázzák el ami a nap állásán alapul ami szintén csillag:

[link]

2013. aug. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!