Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A gondolat végén mi lehet az...

A gondolat végén mi lehet az utolsó szó?

Figyelt kérdés

"Minden népet a saját érdemei és tulajdonságai alapján kell megítélni, ha mindenkit a saját normáinkhoz viszonyítunk - az rasszista hozzáállás. Még a pozitív ....."


és a pont pont pont -on lenne az a szó. Valami.. antro akármi talán a morph is benne van. Nem tudom biztosan, hogy milyen szó is illik ide.



2013. júl. 29. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

"Még a pozitív diszkrimináció is rasszizmus"


Bár szerintem maga az egész gondolat rasszista. Egy népnek a bőrszínén kívül nincsenek "tulajdonságai".

2013. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
De vannak tulajdonságai, sőt ezek vizsgálhatóak is.
2013. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Akkor mondj egyet.
2013. júl. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tulajdonság helyett, jellemző volt, csak elírtam. Ezt most vettem észre.
2013. júl. 29. 19:36
 5/10 anonim ***** válasza:
"Még a pozitív értékek is önkényesek. Így, ezeket elvárni, számonkérni más népektől saját magunk idealizálása." ez?
2013. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3


Bocs nem láttam a kérdésedet. Nagyon sok vizsgálat van, ami népeket illetve országokst hasonlít össsze, pl mennyire vallásos vagy mennyire konzervatív. Vannak népek, amik jobban vallásosak (pl lengyelek), de ez nem azt jelenti, hogy minden egyes lengyel jobban vallásos, mint minden egyes - mondjuk - cseh, hanem azt, hogy átlagosan több a vallásos és átlagosan jobban vallásosak a lengyelek.


Hasonló nemzeti "karaktereket" szokás felmérni egy csomó kérdéskörben, pl versenyszellem, korrupció megítélése, stb.

2013. aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Engem az idézet szerzője érdekelne. Le tudná esetleg valaki írni a nevét?
2013. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
"Logikus. Nincs két egyforma faj. Mindet saját érdemei és mércéi alapján kell megítélni. Mindet a sajátunkhoz hasonlítani - rasszista hozzáállás. Még a pozitív antropomorfia is. Jelen esetben mindkét létforma tudata alakítható. Az embernél erő és időfeszítés szükséges hozzá. A szintetikusoknál ez egy új adatállomány feltöltését jelenti." - ez az eredeti
2013. aug. 12. 17:48
 9/10 A kérdező kommentje:
javítás: "erő" helyett "akaraterő"
2013. aug. 12. 17:49
 10/10 A kérdező kommentje:

még egy javítás: "erőfeszítés és idő"


Na, így a teljes. Micsoda pancser vagyok

2013. aug. 12. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!