Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Julius Ceasar tényleg másodheg...

Julius Ceasar tényleg másodhegedűs volt Crassus mögött?

Figyelt kérdés
Spartacus c. sorozatban olyannak állították be Ceasart, mint, aki jóformán Crassuson emelkedett fel. Valamint volt egy olyen jelenet, hogy Crassus fia anális erőszakot hajtott végre rajta. Ezek lehetséges dolgok, mert én nem így emlékszem/ nem gondolnám róla, h ezt meg lehetett vele csinálni.
2013. ápr. 8. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván nem diktátornak született, hanem azzá kellett válnia. Valakiken felemelkedett, mint mindenki más. Most hogy Crassuson-e vagy sem, és ha igen, akkor mennyire, az más kérdés. De amikor Crassus képbe került, akkor Ceasar már elég nagymenő volt. Én konkrétan ilyesmiről, amit írtál, nem hallottam. Gyerekkoráról nem lehet sokat tudni.


Az ilyen filmekben általában úgy szokott lenni, hogy tesznek bele direkt olyan csavarokat, amitől egyéni és érdekes lesz. Valamit, ami még semelyik másik filmben sem volt. Az nem kell, hogy igaz legyen, csak illeszkedjen valamilyen szinten a valóságba. Legyen minél figyelemfelkeltőbb, megbotránkoztatóbb.


A Spartacus egyébként szerintem csak 12 éven aluli értelmi fogyatékosoknak való. Ezért szeretik sokan. :D

2013. ápr. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na most utánanéztem és először 20 évesen terjesztették róla, hogy Bithünia királya tette a magáévá. Hogy aztán csak a politikai ellenfelei találták-e ki vagy tényleg volt valami alapja, azt nem lehet tudni. Ez a fajta lejárató kampány elterjedt volt már akkor is. Aztán később is összehozták ez alapján ezzel-azzal. Ő maga többször is tagadta ezeket a vádakat.
2013. ápr. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szóval ezt lovagolták meg a film készítői is.
2013. ápr. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez a "csak 12 éven aluli értelmi fogyatékosoknak való"

nem volt szép, de thx a választ.

Én is így gondoltam, h Ceasar hamarabb lett valaki, mint Crassus, így rémlett, bár nem voltam benne biztos, de sztem, ha 10 embert megkérdezünk, h melyik nevet hallotta már, sztem Ceasar lesz a nyerő, meg ezt a nevet többet is hangoztatták töri órán, ennek ellenére lehet, h mégsem.

A megerőszakolós jelenetet meg legalább tudom most már, h honnan szedték. Én azért végig nézem most már a Spartacust, lehet, h itt ő jön ki győztesen. Egyébként van valami köze a tanulmányaidnak a törihez, vagy csak hobbi?

2013. ápr. 10. 15:19
 5/6 anonim válasza:
Ez a 10 embert megkérdezünk dolog nem igazán nyerő. A történelmet a győztesek írják. Gondold el simán eltüntethetett mindet az előzővel kapcsolatban. Úgy mint Lenin-Sztálin.
2013. ápr. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mr Orange ***** válasza:
0%
Az egy baromság mint a Szulejmán produceir agymenés
2016. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!