Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerinted melyik népre mondhat...

Szerinted melyik népre mondható, hogy a legokosabb (találmányok, mentalitás, stb. )?

Figyelt kérdés
Nem egy ember említi a kérdés elhangzásakor a zsidókat, a magyarokat (erre szokták mondani, hogy minden magyar feltaláló zsidó volt, na de voltak keveredések a magyarokkal, mi pedig már az előtt is kevert nép voltunk) illetve még az örményeket...

2013. ápr. 2. 14:26
 1/6 Pietrosol ***** válasza:
44%

Szia!


Tibetiek?


Feltalálták, hogy nem kell semmit feltalálni, hogy szeretetben élhessenek.

2013. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
61%

Itt egy lista a világ 25 legmagasabb IQ-s országairól:

A magyrok a 16.-ok, viszont Izrael nincs benne.


1 Hong Kong 107

2 South Korea 106

3 Japan 105

4 Taiwan 104

5 Singapore 103

6 Austria 102

6 Germany 102

6 Italy 102

6 Netherlands 102

10 Sweden 101

10 Switzerland 101

12 Belgium 100

12 China 100

12 New Zealand 100

12 United Kingdom 100

16 Hungary 99

16 Poland 99

16 Spain 99

19 Australia 98

19 Denmark 98

19 France 98

19 Mongolia 98

19 Norway 98

19 United States 98

25 Canada 97

25 Czech Republic 97

25 Finland 97

2013. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
NEm véletlen a zsidók említése. A világ népességének kb 0,2%-a, a Nobel-díjasok közt pedig 22% zsidó.
2013. ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem feltétlenül IQ alapján kellene kijelenteni hogy kik a legokosabbak, nem ugyan az.

legokosabbnak a japánokat mondanám, másodiknak a magyarokat, a legjobb dolgokat mi találtuk fel, de ez nem csak a magyar zsidóknak köszönhető, már pl a honfoglalásnál is nagyon találékony nép volt a magyar, és bár nem ismerek túl sokféle országból embereket, de eddig az a tapasztalatom, hogy Magyarországon találkozni a legtöbb szimpatikus emberrel, külföldön az utcákon alig láttam eddig olyan embert aki szimpatikus lett volna, és pl ha megnézek egy amerikai filmet, még ha jó is, akkor se bírom az amerikaiakat, nagyon idegesítőek.

a zsidókat én azért nem tenném az első helyre mert a jelentős eredményeik nem csak az eszüknek köszönhetik, hanem sokkal inkább a szorgalmuknak, az elfogadott nézeteik miatt, akik sokat tanulnak nyilván elérnek valamit vele, csak rámegy a fél életük a tanulásra és a munkára.

a magyaroknak több eszük van, nem tanulnak feleslegesen. :D tehát mentalitásra még akkor is ha azt mondják sokan, hogy elég depressziósak vagyunk, én a magyarokat mondanám legjobbnak, szerintem itt van a legtöbb ember aki értelmesen tud gondolkodni, sehol nem tudok olyan helyet mondani ahol több az értelmes és szimpatikus ember. találmányoknál is mindenképpen jók vagyunk. leginkább a gondolkodásmódunk miatt tenném a magyarokat ennyire előre, talán sok a pesszimista mások szerint, de én azt látom, hogy én például teljesen boldog vagyok, nem változtatnék semmit a világon, ami meg nem működik jól vagy igazságtalan az azért kell hogy legyen miért küzdeni. :D a pesszimizmusra meg lehet is okunk.

japánt csak azért tenném a magyarok elé, mert bennük talán több a kitartás és a szorgalom, jobban fejlődni akarnak, mi meg elvagyunk így is(persze sok a kivétel, aki keményen dolgozik szerencsére), de lehet hogy mi csináljuk jól, és nem kellene széttanulnia mindenkinek az agyát mint Ázsiában(itt is szintén vannak kivételek).

megnézném amúgy hogy mi lenne, ha minden ország kiválasztana egy embert aki származásilag is az adott országból való, és az országban élők jellemző vonásaiból leginkább a legjobb lenne, és folyékonyan beszéli az angolt, aztán egy (hatalmas) szobába összezárnák őket azt az egyetlen egy feladatot adva nekik, hogy beszélgessenek. és mindezt felvennék, hogy a beszélgetések alapján mindenki maga eldönthesse, hogy kiket tart a legokosabbnak. na azt megnézném! :D

2013. ápr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy melyik tudományos eredmény a legjobb abban az évben, az egyrészt szubjektív vélemény is. Mivel a Nobel díjat zsidók osztják, nem véletlen a zsidó származásúak magas aránya a díjazottak között. Ezt az IQ listát meg viccnek tartom, nem tudom ki és hogy állította össze. Egyébként a legtöbbet publikált tudós egy magyar matematikus volt, Erdős Pál 1525 publikációval ( [link] Ha engem kérdezel mi vagyunk a legokosabbak, csak azért nincs még több magyar tudományos eredmény, mert a politika már majd 100 éve nem teszi ezt lehetővé. Ennyi bőven elég volt, hogy lemaradjunk, a mostani politikai elit pedig nem látja be hogy Magyarországnak 1 erőssége van, az oktatás és a tudomány. Nem áldoznak pénzt sajnos ránk.
2013. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy listarészlet kiemelése eléggé félrevezető lehet; jelen esetben egy 82-es listáról csak az első 25 figyelembe vétele történt. Tessék, itt a teljes lista:

[link]


Ez alapján már teljes a kép, és megtehetők az értelmezések, elemzések, összehasonlítások. Például:

1. A feltüntetett IQ-átlagok BECSÜLT értékek, amiket bizonyos vizsgálatok alapján számoltak ki.

2. A legmagasabb érték 107, a legalacsonyabb 59; a kettő között 48 pont a különbség, így ez igazából 48 "szint".

3. Magyarország 99 pontja csak 8 ponttal marad el a legmagasabbtól (107), tehát a 8. szinten vagyunk.

4. Izrael - Romániával együtt - 94 ponttal a 34. helyen áll; ez az érték 13 ponttal kevesebb a legmagasabbnál (107), tehát a 13. szinten van.

Magyarországhoz képest tehát Izrael mindössze 5 ponttal (és 5 szinttel) van "lemaradva".


Az oldalról elérhetők az eredeti és a hasonló kutatások, tehát a szükséges forrásokat megtalálhatja, aki akarja, és eldöntheti, mennyire tartja hitelesnek/reálisnak/reprezentatívnak.


A Nobel-díjas magyar zsidókkal kapcsolatosan egy kiegyensúlyozott cikk:

[link]


Arról a szélsőjobbos körökben mára már szinte közhellyé vált állításról pedig, miszerint a zsidó származású Nobel-díjasok aránya azért magas, mert a díjakat zsidók osztják, még soha senki sehol nem mutatott hiteles forrást. (Furcsa is lenne, ha ezt az állítást több évtizedre visszamenőleg igazolni lehetne...)

2013. ápr. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!