Mit jelent ez az idézet?
Egy újabbb világháború akkora pusztítást végezne az emberiség egészében, hogy a kevés túlélőnek csak az lenne a gondja, hogy élni, tehát enni-inni tudjon.
Mivel a modern kor minden techniája elpusztulna, az egész eddigi fejlődést előlről kellene kezdeni.
Robert Merle-nek van egy regénye, a Maleville, ez nagyjából erről szól. Nem tudom leírni itt az egész tartalmát, összefoglalva kb. ennyi_
"(Malevil) – a hidegháború kritikája, amelyben az egész társadalmat elpusztító bombatámadás utáni nyomorúságos élet abszurditását, a civilizáció és a megszokott társadalmi rend végét ábrázolja: A világégés után, az életben maradtak ismét megpróbálják életüket normális mederbe terelni, ám kapcsolatukat belső feszültségek terhelik, és konfliktusba keverednek más túlélőkkel; ezért az első gépek, amiket saját erejükből építenek – ironikus módon – fegyverek."
Szerintem azt jelenti ,hogy a technika már annyira fejlett (és még mindig tovább fejlőik),hogy egy újabb világégés az egész addigi társadalmi rendet (valamint mellékesen a földet is annyira tönkretenné),hogy a társadalom és a technika is a paleolit korba térne vissza.
Mivel az emberiség nagy keresztje a háború nem biztos ,hogy abban a visszamaradott korba is megbírnának élni egymás mellet békében.
Amúgy ha belegondolsz már napjainkban is rémisztő fegyverarzenállal rendelkeznek a különböző hatalmak.
Egyébként az idézet Einstein-től származik.
"a társadalom és a technika is a paleolit korba térne vissza."
Ezzel nem értek egyet.
Ha minden el is pusztulna, a túlélők addig szerzett TUDÁSA megmaradna, azt nem pusztíthatja el semmilyen fegyver.
Ha a kezdet kezdetétől kellene is indulnia az emberiségnek, az egyes szemályek vagy csoportok intellektuális adottsága sokkal gyorsabban fejlesztené az újjáépítést, hogysem ilyen elmaradott, messzi múlttól kellene újrakezdeni mindent.
Kedves Julianna, ha végiggondolod egy nagy rendszer (az emberiség) működését, helyesen veszed figyelembe, mit jelent az a mondás, hogy porszem került a gépezetbe (amelytől az tönkre is mehet), magad is rájössz, miért kevés önmagában a kétségtelenül megmaradó tudás.
Az eredményes emberi cselekvéshez három dolog kell: a feladathoz szükséges képesség (feltételek), a feladathoz szükséges alkalmasság (tudás) és a feladat elvégzésének akarása (motiváció). Az egyik hiánya kétségessé teszi az eredményt. Ezzel nem a lehetetlenséget állítom, mindössze a tempót tartom kisebbnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!