Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit tudtok az utcagyerekekről?

Mit tudtok az utcagyerekekről?

Figyelt kérdés

Szakdolgozatomhoz kérnék segítséget, bármilyen infó jól jön.

Utcagyerekekkel kapcsolatos szociális munka az irányadó.Minden nemű információra nyitott vagyok.Segítsetek...


2013. márc. 13. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utcagyerek fogalma korról korra változik, de fő jellemzője, hogy a gyerek (család híján, lakás híján, vagy csak mert keveset törődnek vele) élete jó részét az utcán tölti. Nevelkedése ott történik a környezete, jórészt hasonló társai hatására, illetve abból, amit az utcán megfigyel. Mivel sokféle benyomás éri, aminek jó részét nem érti, viszont senki nem magyarázza el neki a történéseket, (ami rosszabb, hibás magyarázatot kap), ezért a világképe torz lesz. Hamar megtanulja, hogy a környezete ellenség, csak magára számíthat, ez később olyan erős lesz benne, hogy gátolhatja a beilleszkedést. Emiatt, meg a tudatlansága, életösztöne miatt többnyire elzüllik, börtönökben végzi. Többnyire soha nem tanulja meg az emberek között élés művészetét, sem a munkát (mert azt is tanulni kell, tesszük ezt normál körülmények között anélkül, hogy észrevennénk).

Minél több időt töltött ilyen körülmények között egy gyerek, annál nehezebb visszavezetni a normális életbe, hiszen az új viselkedésforma ellentmond minden addigi tapasztalásnak. A kedvességet is becsapásnak tekinti, aminek a célja a későbbi kifosztása. Ezért a kezelése nagy türelmet és szakértelme igényel, különben a hatás az ellenkező lesz. (a mai hivatalos hozzáállás e témához alapvetően degenerált, és máris láthatók a negatív eredményei)

Az utcagyerekek léte egyfelől szociális (gazdasági) probléma, másfelől szemlélet kérdése, amit a média és a politika sugall. Ezért a felszámolása az összeszedéssel és csoportos nevelésükkel látszattevékenység, az okot kell megszüntetni. A családok szociális helyzetét javítani, és a médiának a családi törődés fontosságát kell sugallni, a politikának pedig ennek lehetőségét kell megteremteni. Ma mindezekben az ellenkező történik.

2013. márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon jó meglátásaid vannak.

Ismersz olyan szolgálatot vagy szervezetet akik az utcagyerekek "életén" próbálnak segíteni?Nem családsegítőre vagy Gyermekjólétire gondolok.

2013. márc. 13. 09:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Komoly szakdoga lesz, ha innen szerzed az infókat. Megírni nem kell? Nagyon szépen gépelek és remek szófordulatokat tudok!
2013. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Komolyan innen gyűjtesz infót a szakdolgozatodhoz? Nevetséges és hiteltelen.
2013. márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nevetséges és Hiteltelen!!??Nem kértem meg senkit hogy írja meg helyettem, vagy vizsgálódjon helyettem. Olyan infóra gondoltam amit nem gondoltam hogy egyeseknek részleteznem kell.Szolgálatok,szervezetek akiket meg kereshetek, vagy esetleg olyan helyeket ahol ezek a gyerekek előfordulnak(gettók stb..)de nem mindenki számára ismeretesek.Ha problémád van a kérdésemmel, ne olvasd, csak lépj tovább!!!Szivességet teszel.Köszi
2013. márc. 13. 13:31
 6/9 tetris ***** válasza:
Érdemes lenne utánanézned, hogy mi lett azzal a kiskölyökkel, aki Romániából jött, és két-három éve a Blaha Lujza téren riogatta a járókelőket időnként követelve az alamizsnát. Úgy emlékszem, egyszer megkéselt egy hozzá hasonló fiatal, akitől erőszakkal elvette a mobilját. Na, ez a kis román gyerek egy igazi utcagyerek volt. Esettanulmányként jól jöhet a szakdolgozathoz. A kurucinfón van még fent róla anyag.
2013. márc. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és a tippet, utána fogok nézni mindenképpen.

Ilyen segítségre gondoltam.

2013. márc. 13. 13:44
 8/9 anonim válasza:
27%

"Ha problémád van a kérdésemmel, ne olvasd, csak lépj tovább!!!"


Szép, három felkiáltójel. Kicsit sok egy mondat végére. A kérdésed az volt, hogy mit tudunk az utcagyerekekről, nem pedig az, hogy adjunk intézménycímeket, innentől kezdve nincs igazad.


A kérdéssel nincs bajom, csak megjegyeztem, hogy komolytalan ember lehetsz, ha itt gyűjtesz infót. Azért vannak erre komolyabb helyek is, de ezt talán te is tudod. Nekem van két szociális végzettségem és egy kérdést sem tettem itt fel, mert lutri.


Egyébként vizsgáljuk már meg közelebbről ezt a kifakadást. Ha problémám van a kérdéssel, ne olvassam? Ha nem olvasom, honnan tudom, hogy problémám van vele? Biztos,hogy érett vagy egy szakdogához? :)


Sok sikert azért.

2013. márc. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zoralos válasza:

Én személy szerint örülök,hogy feltette valaki a kérdést...Miért kell beleállni az emberekbe állandóan?!

Magyar mentalitás egyike (Kötözködés) nem egyenlő a vélemény nyilvánítással.

2018. márc. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!