Churchillnek érdeke volt, hogy Hitler hatalmon maradjon?
Azon gondolkoztam ma, hogy annak ellenére, hogy elvekben és politikában messze hatalmas különbségek voltak Churchill és Hitler között, Churchill egyértelmu érdeke volt, hogy Németország ne tudjon nagy hatalmat szerezni.
Ezt csak úgy érhette el, hogy egy olyan rossz katonai stratéga maradt hatalmon, mint Hitler, aki garantálta a bukást. - Még a saját (Hitler) körében is tudták, hogy amit képviselt nem volt fenntartható.
Mi a véleményetek?
Hát persze.
Meg egy kicsit izgulni kellet hogy a Führer csodafegyverei ne készüljenek el időre.
#2:
Az is volt, a hatalommánia összedöntötte egész Németországot. Nem attól lesz valaki jó vezeto, hogy lóháton meghódítja a fél világot, hanem attól, hogy azt megtartja, fenntartja.
Irreális ez a gondolatod.
A II. világháború idején egyáltalán nem volt nyilvánvaló, hogy Hitler bukásra van ítélve. Egyrészt technológiailag előrébb volt a többieknél, másrészt meg övé volt majdnem az egész Európa. És mindemellett ott volt mögötte a német nép, akik rajongva teljesítették minden parancsát. Ha lett volna még egy éve, sugárhajtású vadászokkal és vadászbombázókkal rohamozza meg a frontokat, és a német nagy hatótávolságú rakéták sem voltak rosszak. Nem sokon múlott az sem, hogy nem a németek fejlesztették ki az atombombát elsőnek. Ha Churchill mindezt szándékosan hagyta, akkor nagyon rossz stratéga lehetett, amit pedig kétlek.
Nem a nácikat akartam ezzel fényezni, távol álljon tőlem, de Hitler egyik ellenségének sem volt érdeke az, hogy hatalmon maradjon. Ha meghalt volna mondjuk 1943-ban, még abban az évben véget ér a háború.
Ajánlom figyelmedbe Churchill könyvét a II. világháborúról. Széles látókörű gondolkodóhoz méltóan kitér az előzményekre, okokra, az európai diplomácia működésére és gondolkodásmódjára is. Nem könnyű olvasmány, de ebből megtudhatod, hogy Európában Churchill az elsők között látta, hogy nem lesz jó vége Hitler hatalomra jutásának. Világbirodalom képviselőjeként persze kissé egyoldalú volt a nézőpontja, de volt annyira demokrata, hogy felismerje, bármennyire utálja Sztálint, csak az együttműködés akadályozhat meg nagyobb károkat. És ezért még ideiglenes engedményeket is hajlandó volt tenni. Erre csak nagy elmék képesek.
Tehát Churchillnek kezdettől fogva egyértelmű és elemi érdeke volt Hitler ellen fellépni. Csak e fellépés nem mindig fegyveres harc képében jelent meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!