Drgdf kérdése:

A magyar nyelv fejleszti legjobban a logikát, az angol nyelvben van a legtöbb szinonima, vannak még ilyen nyelvek (legek)?

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Ott kezdődik a probléma, hogy én még soha nem hallottam ezekről, és nyomukat sem találom sehol...

Alá tudod támasztani az állításaidat hiteles forrásokkal?

2013. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

A NASA kutatásai alapján a Sankskrit fejleszti elgjobban a logikát, igaz hogy második a magyar szerintük. Az angolban valószínű hogy legtöbb a színonima. A kínaiban legtöbb az írásjel. A Mohawk-ban vannak a leghosszabb szavak. A leghosszabb helységnév Taumatawhakatangihangakoauauotamateapokaiwhenuakitanatahu

és ezt jelenti "The summit where Tamatea, the man with the big knees, the climber of mountains, the land-swallower who travelled about, played his nose flute to his loved one"

2013. jan. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha valaki el akar adni valami baromságoz, már elég, ha csak elé írja, hogy "a NASA kutatásai szerint"?
2013. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem igazak, de vannak különféle hagyományok, ahogyan az emberek a nyelvekről gondolkodtak.

A latinról és a lojbanról is mondták, hogy a legjobban fejleszti a logikát. A lojbant úgy is tervezték, hogy a predikátumkalkulust tartalmazza.

A hagyományok legnehezebb nyelvekként emlegetik a magyart, a latint és a kínait. Az indiaiak szerint viszont a szanszkrit nyelv megtanulására 29 évet kell szánni.

Az eszperantó nyelvet úgy tervezték, hogy könnyű nemzetközi nyelv legyen. A legkönnyebb természetes nyelvként hallottam a spanyolt és az indonézt is emlegetni.

2013. jan. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Úgy látom, szerencsére nem én vagyok az alulművelt. :D


Egy megjegyzés a legkönnyebb természetes nyelvek témájához: én úgy hallottam, a lovári nyelv az, a maga kb. 4.000 szóból álló szókészletével, és a ragozás (szinte?) teljes hiányával.

Ezt az állítást eléggé igazolni látszik a lovári nyelvtanfolyamok viszonylagos népszerűsége. Elég sokan vannak, akik nem akarnak hasznos nyelvet tanulni, csak kell a diplomájukhoz a nyelvvizsga; ők bizony képesek angol, német, francia, olasz, spanyol stb. helyett egy pár hónapos lovári nyelvtanfolyamot lezavarni... :O

2013. jan. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Ezek nagyja hülyeség, mi az már, hogy ez meg az fejleszti a legjobban logikát :D AKkor lehet a magyaroknak kevésbé hülyének kellene lenniük, mint a többi nyelvet bezsélőknek, ami pedig tudjuk, hogy nem így van, sőt :D


A poliszintetikus nyelvekben jó hosszú szavakra számíthatsz, mivel pont az a lényegük, ahogy a név is mutatja. Minden nyelvben vannak magán- és mássalhangzók is. Ha egy nyelvben vannak orális és nazális magánhangzók, a nazálisakból sosincs több, mint orálisakból.

2013. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Épp, hogy van benne valami.

A magyarok igencsak híresen az egyik legokosabb, legtehetségesebb nép a világon, ezt elég ha a magyar Nobel-díjasok számát, vagy egy főre jutó olimpiai aranyokat nézzük. Hány 10 milliós országot ismersz, aki ennyire ott volt és van minden szempontból a világ élmezőnyében?

Szóval: lehetséges, hogy a magyar nyelv fejleszti a legjobban a logikát, ez is adna valami magyarázatot az átlagon felüli sok-sok magyar tudósra, elért sikerre.


Egyébkén a következőt hallotam:


Minden nép annyira intelligens általánosságban, mint amennyire a nyelve nehéz.

Ezért nem híresen okosok az amerikaiak, britek, és igencsak feltörekvő nép a kínai például. A magyarokat pedig a hozzászólás elején tárgyaltam ki... :)

2013. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Ööö... Az aranyérmesekről nincs információm, de a Nobel-díjas magyarok többsége zsidó származású volt. (Egy forrás szerint 13-ból 8, egy másik szerint pedig 14-ből 11.)

Összességében is Izrael büszkélkedhet a legtöbb Nobel-díjassal.


Czeizel Endre szerint „nem véletlen, hogy sok köztük a zsidó származású, hiszen a zsidó kultúrában különösen nagy hangsúlyt fektetnek az oktatásra, arra, hogy a gyermekekből kihozzák a maximumot.”

[link]

2013. jan. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
A kérdező is a NASA-tól vette ez irányú információit. Ők sokat foglalkoztak ezzel a témával részben a SETI program keretében.
2013. jan. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Esetleg tudnátok végre a hivatkozott kutatási eredményekről hivatalos forrást is adni?

Mert csak úgy irkálni bárki bármit tud...

2013. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!