Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igaz hogy az indiánok nem...

Izidorkata kérdése:

Igaz hogy az indiánok nem látták kolumbusz hajóját, mert előtte nem volt semmi ami erre hasonlítana?

Figyelt kérdés
egy new agge szelemiségű a tudat változatairól szóló filmben láttam a jutubbon.
2012. dec. 2. 13:54
 1/9 anonim válasza:
bár elözö korosztályú őslakosok de láttak Vikng hajókat :-) de nemis értem a kérdést amúgy...
2012. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem látták? Vakok voltak talán?

Persze, hogy látták, csak nem tudták, hogy mi a neve!

2012. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is erre gondoltam, hogy attól, hogy nem tudták mi az, még látták. Most, ha látsz egy szekrényt, de nem tudod, hogy az szekrény, akkor nem is látod vagy mi? Szerintem valamit félreértettél.
2012. dec. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hülyeség időről időre előjön, és folyamatosan marhaság.


De egy egészen pillanatig józanul gondolj bele - ha te találkozol valamivel, amit addig nem láttál, akárhol - akkor te azt nem látod? Nem érzed, hogy ez milyen hülyeség? :)


Maximum nem tudod, hogy mi az, de látni attól még teljesen jól látod.

2012. dec. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ebből az lehetett igaz, hogy első pillantásra nem ismerték fel, ha egy lovast láttak, hanem valami 6 lábú szörnyetegnek látták.


De ettől még remekül láttak mindent - a lovast is felismerték, hogy ember van valami állat hátán, ha volt rá 5 másodpercük és nem 500 méterről nézték.


A hajókat is felismerték közelről, nyugodt lehetsz.

2012. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Mi a csudát tudunk a világról" című szinkonizált filmben láttam youtuben.

Szerintem ez apszolút kitaláció, és ez az egész filmről sokat elmond...

2012. dec. 3. 10:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
:) Roppant egyszerű: ha nem látnánk olyan dolgokat, amit nem ismerünk, akkor nem is ismernénk meg újakat, merthogy a megismeréshez látni kell azt. Ergo az egész vizuális tapasztalatszerzés zsákutcába futna.
2012. dec. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kata Kata, nem gondolkozol ... Ha semmit nem látnánk, amit azelőtt soha nem láttunk, akkor nem is mernéd fel a szülőszobát, se az ott lévő összes berendezést, de édesanyádat édesapádat, és az orvosokat sem. Se a pöttyös labdát, se semmit, mert ugye valamikor mindent meg kell látni először... Azt hiszem nem vagy vak, így máris igazolva láthatod a kérdésed butaságát.
2012. dec. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
De látták a hajókat,csak nemtudtak mi az,és messziről azt hitték hogy hegyek a tengeren...
2015. febr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!