Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy működik ma egy könyv...

Hogy működik ma egy könyv kiadatása?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy kihez kell fordulni, menyibe kerül stb.
2009. aug. 18. 19:30
 1/4 anonim válasza:
100%

Huh... bonyolult. először is elküldöd a kiadónak. ott a lektor átadja a kiadóvezetőnek, aki egyedül dönt a kiadhatóságról. ez eltelik egy jó időbe - képzelheted... -, aztán megítéli, hogy piacra kerülhet-e, némi változtatásokat ejthetnek a beleegyezéseddel. ha jó a könyv, a kiadó kiadja, és te csak 10%-ot kapsz minden eladott könyv után.



De ha magán kiadás, akkor bizony elég drága, de akkor az összes pénzt te kapod. neked kell fizetni a nyomdát, a birítot, és magánkiadásként jelenik meg. Ezt itt megteheted: konyvmuhely.hu Itt van egy kalkuláló, ahová elküldöd a könyved adatait, és majd kapsz egy levelet, amiben megadják a súlyát, az árát, és további érdekes dolgokat. ugyan itt felíratkozhatsz egy hírlevélre, és az szerintem elég érdekes, számos tanácsot kaphatsz a könyvszerkesztésről és a kiadásról.



Aztán van még a Lili.hu, ott ha az én Lilim fület választod kapsz egy olyan lehetőséget, hogy ingyen kiadják a könyved, bármilyen is, 300, vagy több példányban, aztán ebből el kell adnod egy negyedévre nem tom mennyit, és a többit neked kell fél áron megvenni, ami abban a negyedévben kimaradt. és előre biztosítanod kell egy bizonyos forgalmat. szóval nagy buli, én is nyakig benne vagyok...

2009. aug. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
ha nincsneek nagyon jó kapcsolataid, akkor senkihez se fordulj, csak idővesztegetés, ez egy bűvös kör, ide kívülállónak nem gondolod, hogy csak úgy be lehet esni?? Kemény pénzekért esetleg ...
2009. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Ez azért nem igaz...
2009. aug. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ez a dolog egyébként engem is érdekelne hogy megy...

Csak én attól félnék hogy elküldöm,és kiadják a tudtom nélkül, vagy kicsit átírva :D és akkor bizonygathatom hogy én írtam...

2010. febr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!