Mivel építették a piramisokat? Hogyan bírtak daru nélkül 2-3 tonnát megemelni?
Tényleg nem volt vasuk, sőt a bronzot sem ismerték a kezdeti időkben.
Szerencsére a kő megmunkálásához egyikre sincs szükség, elég a réz, a kő és a fa.
Ha a mészkőbe lyukakat fúrsz, majd száraz fákat teszel bele és azokra vizet öntesz, a fák megdagadnak, és szétrepesztik a követ.
Ha a mészkövet rézcsákánnyal ütöd, akkor a kő szépen olyan alakot ölt, amilyet csak akarsz. (A csákány természetesen csorbul, de nagyon gyorsan javítható is, pont a réz puhasága miatt)
Ha a mészkövet gránittörmelékkel csiszolod, akkor gyorsan sima felületet kapsz.
Kész is van egy mészkőtömb. :-)
(A piramis belsejében - azokra a részekre gondolva, melyek egyáltalán nem látszanak - biztos, hogy pontosan faragott, fényesre polírozott köveket használtak?)
A gránitot tűzzel gyönyörűen lehet formázni (nem kell hozzá szúróláng): http://www.youtube.com/watch?v=st82EHYTxNA
Vagy a másik módszer szerint tüzet raksz a gránit tömb mellett, majd vizet öntesz arra a részre, amit le akarsz választani, és a gránit elpattan. Továbbá a gránittörmelékkel lehet gránitot csiszolni.
Az (átlagos) egyiptomi fahajó* teherbírása ~1100tonna: [link]
*az ókori Egyiptom kiterjedt a Közel-keletre is. ( [link] ) Vagy amikor éppen nem, akkor még mindig vásárolhattak fát, nem? A libanoni cédrusról, mint hajóépítési alapanyagról hallottál már?
"A szúróláng 40000°C.A hőtágulás dobja le a darabokat.Megnézném ugyanezt 600-800°C-s parázzsal."
40000°C a szúróláng? Erről adnál egy linket? (Ráadásul, mint írtam, nem kell hozzá szúróláng.)
A parazsat nem tudom miért kevered ide. Senki, sehol nem említett parazsat.
".Képzelj el egy útépítő brigádot légkalapácsokkal,egy kamion méretü gránittömb.kifaragni belőle egy téglatestet méretre,síkra,derékszöge úgy,hogy centin belül legyen az illesztés,megnézném(próbáltál már gránitot vésni?).Óránként 2-3db-ot kell a helyére illeszteni a 30 évhez(számold ki).És old meg a logisztikát!!"
Kamion méretű gránittömb hol van a piramisban? De legyen, utánaszámoltam:
Óránként 2-3 kamionméretű gránittömbbel 30 év alatt 6.570.000m³ gránitot használsz fel. [~50m³ (eléggé kicsi kanion térfogata) * 12 (naponta) * 365 (nap) * 30 (év)] A Kheopsz piramis térfogata ~2.500.000m³, aminek 98%-a mészkő.
Szerinted mit csináljunk a felesleges gránittal?
A több tonnás kőtömböket bizony nem számít hány tízezer emberrel vagy darukkal, kötelekkel, láncokkal stb. próbálták megemelni az ókorban, HA MÉG A MAI MINDENFÉLE, MODERN GÉPTECHNIKÁVAL SEM TUDJÁK ezt elérni! Mint, ahogy azt Te is megkérdőjelezted, kornel111, lehetséges, hogy régebben okosabbak voltak az emberek és a technikájuk is SOKKAL FEJLETTEBB ÉS A KÖRNYEZETTEL HARMONIKUSABB volt a minénknél. Habár, az a TÖKÉLETESEN LECSISZOLT ÉS MIKRO-MIKRO-MIKRO...MÉTERRE PONTOSAN ELHELYEZETT kőtömbök, amiket ma úgyszintén nem tudnak megcsinálni az épületeknél a legjobb építészek és mérnökök sem, de persze az ókorban, a láncra vert rabszolgák és mérnökök képesek voltak erre... engem arra a gondolatra terel, hogy ők akár nem is egyszerű emberek voltak, hanem harmonikus földönkívüliek. De persze ezt nemcsak ebből a piramisos okból kifolyólag gondolom, hanem abból is, hogy pl az egész történelmünk, amiket tanítanak az iskolákban, egyetemeken stb. az át lett írva. Kb talán egy éve pl Kózsdi Tamás bebizonyította, hogy a Magyar Szent Korona (ami a parlamentben van ugye) HAMIS. [link]
És Alaje videói (youtube-on) és stb stb stb, de már nem akarok jobban eltérni a témától :D.
Nem tudják megmozdítani? Hát, érdekes, én ma ugyanis két kollégámmal három tonnás kisteherautót toltunk el. Holott csak hárman voltunk. Nem több ezren, sőt, még meg se közelítettük a százezret. Három ember kerekeken álló 3 tonnát el tudott mozdítani. Ez szerinted miért ne mehetett volna az ókori egyiptomiaknak, amikor tudjuk, hogy rönkökön remekül tudtak tolni terheket. A hajóik pedig több száz tonnás teherbírással nem probléma elszállítani őket.
Hol tehát a probléma? :)
Mai időkben is épültek megalitikus építmények amiket 1 ember épített. Pl. A Korall kastély, [link] Máig rejtély, hogyan volt képes modern gépek nélkül Edward Leedskalnin egymaga megmozgatni a többtonnás,esetenként 2,5 méter hosszú koralltömböket. Egyes szemtanúk szerint az építész képes volt a levegőben lebegtetni a köveket.
Vagy Magyar példa, Bory Vár A várat Bory Jenő negyven nyáron át építette, sokszor saját két kezével rakta össze a köveket. [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!