Ti mit fogtok tanulni belole?
"A haboru problemaja elobb-utobb megtanitja: ha megolsz egy masik embert, az lenyegeben azt jelenti, hogy onmagad olod meg. A tulnepesedes problemaja azt tanitja meg, hogy ha nem szeretettel foglalkoztok a kornyezettel, amelyben eltek, akkor az tobbe nem fog eltartani benneteket - nem lesztek ra meltok. Ertsd meg: nem fogjatok elpusztitani a bolygot. Nem fogjatok elpusztitani a madarakat, a viragokat, a magvakat vagy az allatokat. Nem lesztek meltok hozzajuk, ezert ok pusztitanak majd el benneteket.
Ezt a problemat a sajat viszonyitasi rendszeretekben allitottatok onmagatok ele. Mindaddig nem fogjatok megerteni sajat helyeteket a termeszet rendszereben, mig konkret veszelyben nem latjatok onmagatokat amiatt, hogy szetbontjatok ezt a rendszert. A tudatot nem pusztithatjatok el. Egyetlen falevel tudatat sem pusztithatjatok el, de ha a problemat nem oldjatok meg, ezek eltunnek a tapasztalataitok korebol.
A valsag azonban terapia. Olyan tanitasi modszer, amelyet azert allitottatok onmagatok ele, mert szuksegetek van ra. Es most van ra szuksegetek, mielott az emberiseg utra kel mas fizikai valosagok fele. A lecket otthon kell megtanulni, meg mielott mas vilagokba utaznatok. Tehat ezzel a cellal ideztetek mindezt a sajat fejetekre, es tanulni fogtok belole."
Jane Roberts: Seth konyve - A lelek orok ervenyessege 338-339
Szép idézet, de a világ nem ilyen egyszerű. A szeretet önmagában tudás nélkül nem elég, a pusztítás pedig a dolgok természetéhez tartozik - a pusztítás megtagadása, akárcsak a túlzott pusztítás az, ami az egyensúlyborulást okozza. Nem fogunk elindulni "más világok felé". Mi is egy nap elpusztulunk mindannyian, és az emberi törekvés hogy fennmaradjon, jórészt ennek az elodázásáról szól, arról a kísérletről, hogy a természet szabályaival szembeszálljunk. A túlnépesedés azért következett be, mert megkérdőjeleztük a természetnek azt a törvényét, hogy minden faj többsége időskora előtt el kell pusztuljon, ami a rajtunk kívül eső természetben még mindig alapvető törvény. A technológiai fejlődésünk pedig annak a törvénynek a semmissé nyilvánítása, hogy a fajoknak el kell tűnniük, hogy más fajoknak adják át a helyüket.
Igaza van a zerzőnek, hogy az emberiség túléléséhez a környezetének minél bölcsebb használatára lesz szükséges, és akár a saját tevékenységének a korlátozása mint áldozat. Valójában az együttélésnek most az tenne jót, ha az emberiség 9/10ét megölnénk, a maradék felét pedig sterilizálnánk. A szabályozott mértékű pusztítás lenne a "természet" válasza a problémára, és ha nem találunk jobbat, ez fog megvalósulni vagy magától, vagy a JOBB esetben a mi kezünk által (jobb, mert ezzel minimalizálhatjuk a saját kárunkat). Mondom: ha nem találunk más megoldást.
De ez nem valami "büntetés" az emberiség rosszasága ellen, hanem a dolgok természet szerinti folyamata. A mi "rosszaságunk" az egyetlen ami valaha megvalósíthatja a szerző álmát, hogy "más világok felé" induljunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!