Történelem?
Sziasztok mostanában nagyon elkezdett érdekelni a történelem .
És szeretném rendesen megismerni az lenne a kérdésem, hogy mi alapján kezdjem el tanulmányozni
Mik a fontosabb dolgok
Én is nagyon szeretem a történelmet, bár főleg csak adott korokra irányul ez a rész. Tanácsként csak a saját példámmal tudok szolgálni, szóval:
Én mindig is kedveltem a Történelmi kalandfilmeket, vagy a nevezetesebb korokat. Eleinte én Görögországba voltam szerelmes, főleg a Trójai háborúba így aztán a Görög történésekkel kapcsolatban szinte a legtöbb filmet megnéztem (Trója, Nagy Sándor, 300 stb.) és később utánanéztem ezeknek a dolgoknak a történelmi hátterének, aztán kezdtem megérteni az összefüggéseket.
Aztán főleg szeretem a történelmi játékokat is, többek között a Stratégiaikat, a Középkorról pl egy nagyon jó és sok mindent megértető játékom a Medieval II Total War.
Ezek után a Sprektumon sokat néztem a Birodalmak és Fénykorok c. sorozatot, nagy kedvencem lett meg jó töri tanár is egyben, na egyszer ott láttam a Napóleonról szóló 5 db részt. A Hadjáratairól a csatáiról meg úgy minden másról és nagyon megkedveltem azt a korszakot, mindmáig nagyon imádom és a kedvenc történelmi karakterem is Bonaparte Napoleon lett.
Ha az ember a Napóleoni korszaktól kezdi el behatóbban megismerni a történelmet sok mindent megérthet a későbbiek folyamán. Sőt akár az előzményeket is illetően ide vezethet vissza, hiszen a Franciák meg az Angolok talán itt vívták az utolsó háborújokat és noha a két világháború alatt egy oldalon harcoltak mindmáig nem csípik egymást. Innentől lassan tovább is juthatunk a magyar történelemhez, Németország megalakulásához és a Monarchia létrejöttéhez, majd a Világháborúhoz. Az előzményeket tekintve és nyomon követve a Világ Háborúkat, valamint mindenképp fontos ismerni a nemzetek közti viszonyokat és a Politikai helyzetet, abszolút érthető és világos, logikus képet kaphatunk a Világháborúk okairól és arról, hogy ki miért harcolt a másikkal. Meg kell mondjam, hogy mivel nacionalista vagyok, ezért én a két Világháború alatt rokonszenvezek a Németekkel, mivel meg tudom érteni a Háborús nézeteiket (a fasizmus más téma). Ezek után jön a hidegháború meg Vietnám ez a két témát már csak olyan alap szinten ismerem, meg annyira nem érdekel de az indokokat továbbra is tudom. :D
Szóval, remélem, hogy hasznos válasszal tudtam szolgálni és hogy nem untattalak a kis "regényemmel", de a lényeg az, hogy mindenképp azzal a korral kezd, vagy országgal, amit nagyon szeretsz és onnan majd tudsz következtetni minden más eseményre is! :)
Kezdd talán a tankönyvekkel. Tárgyát tekintve a magyar történelemmel. Cikkeket találsz a neten is, ha beütsz valami téged érdeklő témát (pl. tatárjárás, IV. Béla, Szent IStván, kuruckor). Még jobb egy könyvtár, ahol ráadásul tanácsot is kérhetsz a könyvtárostól.
Először a históriákat érdemes, mert kevésbé szárazak. Események, háborúk, hadjáratok, felkelések, királyok, stb. Utánanézhetsz egy megtetsző témában szépirodalmi történelmi tárgyú könyveknek színesítésként. Ahogy halad, magad fogsz rájönni a számodra legjobb módszernek. Később a gazdasági vonatkozásokat is tanulmányozhatod, a történések okait elsősorban ezek alapján lehet megérteni. Ebben témában rengeteg statisztika is van, ami nagyon elgondolkoztató tud lenni. Például a török adószedők listáiból derül ki, hol néptelenedtek el területek, hol pedig ellenkezőleg. És mi számított akkor menőnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!