Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy zenész hogyan áll neki...

Egy zenész hogyan áll neki egy új szám megírásának?

Figyelt kérdés

Nem a dalszövegre vagyok kíváncsi, hanem a dallamra. Legyen szó akár mai zenészekről, akár klasszikus zeneszerzőkről. Hogy találják ki a dalt? Én olyan vagyok, hogy tulajdonképpen soha nem tanultam zenét, mégis le tudok játszani zongorán mindent, amit hallok, persze csak egyszerű változatban, de akkor is két kézzel. Olyan belső hallásom van, hogy ha nagyon koncentrálok, gyakorlatilag szinte teljesen vissza tudom magamnak adni a zeneélményt, úgy le tudom játszani magamban, mintha tényleg hallanám (érdekes, hogy ugyanez van párbeszédekkel, hangokkal, filmrészletekkel is). Abszolút hallásom szerintem nincsen, mert tudtommal az azt jelenti, hogy más hangokhoz való viszonyítás nélkül meg tudom állapítani a hangot. De lehet, hogy kis gyakorlással menne.


Viszont még soha nem tudtam zenét írni. Max. akkor sikerülne, ha meglévő zeneszámokból indulnék ki, azokat átalakítva. De az már nem önálló munka.


Egy zenész hogy csinálja?


2012. febr. 2. 20:47
 1/2 logs ***** válasza:
szerintem ezt nevezik ihletnek, ezért tud alkotni bármelyik művész. neki a zeneszerzés olyan természetes, mint nekünk a légzés (valamelyik nagy szobrász mondta, hogy nem ő találja ki a szobrot, azt már látja benne a kőtömbben, neki csak le kell fejtenie a felesleget)
2012. febr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem megszólal benne egy ritmus, vagy egy hangzat, és abból tovább szövi. Vagy akár hall vallamit (villamos kerék csikorgás, autó hangja), és elindul a fejében valami. De olyan is lehet, hogy néhány összhangzatból indul ki, amiről tudja, hogy milyen hatást vált ki a hallgatókból, ez már zeneelmélet.


De csak tippelek. Paul McCartney például ezt tanácsolja: "take a sad song and make it better". (Hey Jude) :D

2012. febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!