Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mozart tényleg nagy alkoholist...

Mozart tényleg nagy alkoholista volt?

Figyelt kérdés
láttam régebben egy filmet (azt hiszem Csodálatos Amedeus) amiben Wolfgang Amadeus Mozart életét dolgozták fel. arról utánaolvasgattam hogy eléggé fiktív megvalósítás volt ez, és valójában nem így zajlott az élete (nem Salieri segítette a halálba pl.) de a a filmben főleg a végefelé piszok nagy alkoholistának ábrázolták és végülis ez is közrejátszott a halálában. én elképzelhetőnek tartom mert tényleg fiatalon meghalt. szerintetek?
2009. máj. 27. 14:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%
aztán mér lett volna koprofil ha már szted annyira valoszinű????? hogyan jön ez az alkoholizmushoz??? b.zki, azért megválogathatnád miket írsz le, a koprofília sokkal súlyosabb az alkoholizmusnál, és nem feltétlenül kéne minden sz.rral megvádolni Mozartot! Akkoriban is volt ám bulvár, korabeli "blikk", nem kell minden hülyeséget elhinni, akkor is éltek szenzációhajhász hazudozók.
2009. dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%
a művészek már csak ilyenek.Nekik is el kell valhogy viselniük az életet.
2009. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hát én nagyon könnyen el tudom képzelni...általában is a művészekről.

Pl Muszorgszkíj masszívan ivott és milyen csodálatos zenéket szerzett!! Finoman szólva: nem tenném tűzbe a kezem Mozartért sem...

2012. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egy művész jelentősége abban a munkában van amit megalkotott.Ebből a szempontból semmit nem számít hogy magánéletileg példás polgári életet éltek-e vagy sem.A nagy tehetség egyébként gyakran teherként is nehezedik az illetőre,más mint a többiek és ezt többségük nehezen dolgozza fel,egyébként is más szemmel látják a világ dolgait az átlagembereknél,érzékenyebbek sok szempontból.Emiatt könnyebben alakulhat ki náluk szenvedélybetegség vagy sokan megőrülnek közülük egy idő után mint pl Nietsche.Mindez semmit nem von le abból amit hátrahagynak az utókornak.
2012. máj. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Alexa Szjg-er válasza:
Nem volt alkoholista az tény hogy ivott de inkább szerencse játékokal játszott .
2014. szept. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

"... a koprofília sokkal súlyosabb az alkoholizmusnál, és nem feltétlenül kéne minden sz.rral megvádolni Mozartot!"


Most ezt direkt írtad így? :D :D :D :D

2014. dec. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én olvastam, hogy sok lelki gondja volt és az idézeteit olvasva, valahogy érzem hogy nem volt nála minden rendben. De ennek ellenére én nagyon tisztelem, és szeretem őt.
2022. máj. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!