Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Megtermékenyülhet-e egy nő az...

Megtermékenyülhet-e egy nő az előváladéktól?

Figyelt kérdés

Egy ejakuláció során kb. 210 millió spermium távozik (70millió / ml) Amelyik férfinak 40 millió / ml sperma található az ondójában nehezen termékenyít meg egy nőt.


Ahhoz hogy a megtermékenyülés létrejöjjön nem elég egy db spermium, több spermium ( vajon kb mennyi?) szükséges ahhoz, hogy lebontsa a petesejt fehérjeburkát és így egy bejuthasson.


Az előváladékban nem biztos, hogy van sperma, de ha van akkor is kb mennyi? elég lenne ahhoz hogy megtermékenyítsen egy nőt? Azért tartalmazhat spermiumot az előválladék mert a hugycsőben az előző ejakulációból visszamaradhatott. A sperma lúgos, a vizelet savas kémhatású. Ha két szex között vizelet ürült ki, egyáltalán lehetséges-e hogy életképes spermium maradjon a húgycsőben?


Én a fentiek miatt nem hiszem el, hogy csupán az előváladéktól teherbe lehetne esni. Rosszul gondolkozom? Az érdekelne, hogy ha található spermium az előváladékban kb mennyi ?És mennyi spermium szükséges ahhoz, hogy lebontsa a petesejt fehérje burkát?


2011. szept. 28. 17:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elnéztem a témát, a természettudományokhoz szántam a kérdést ... -.-
2011. szept. 28. 17:50
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Sebaj, megtaláltam.


Az a baj, hogy a biológia az nem tudja a tankönyvet. Élőlények nönek ki olyan helyen, ahol nemkéne nekik, egyszerűen azért, mert az élet élni akar. Az élet statisztikai alapon működik, tehát az általános az általános, de ahogy haladsz az extrém felé, szinte sose jutsz el a lehetetlenig, csak az esély csökken 1%-ra vagy épp 0,000000001%-ra. Igaz ez a megtermékenyítéshez szükséges ondósejtek számára is, illetve az előváladék ondósejt koncentrációja is széles sávban ingadozhat.

Tehát általában nem elég az előváladék, de ennek ellenére közel sem tartozik a biológiai lehetetlenségek közé, hogy valahány alkalomból egyszer megtörténjen. Most ezt nem tudom becsülni, de ha van mondjuk évi 1 milliárd védekezés nélküli, de megszakított aktus a földön (azaz csak előváladék átvitel), akkor azért esélyes, hogy lesz közülük pár "sikeres". Hogy most ez 10 vagy 100, vagy 1000 azt senki nem fogja tudni megmondani neked.

2011. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Én is így vagyok vele, mármint hogy ha lehetséges, akkor annak az esély hihetetlen kicsi, de hogyha kb tudnánk hogy hány spemium kell ahhoz hogy lebontsa a petest fehérje burkát, és ez a szám kellően nagy lenne, akkor talán kimondhatnánk h lehetetlen.
2011. szept. 28. 18:29
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Nem, mert a burok is mutat egy varianciát, nyilván. És ha mondjuk meghatározzuk, hogy a burok "keménysége" mondjuk 100 egység átlagosan, és egy spermium "bontóképessége" 1 egység. Ez nyilván variál a poplációban 50-400 között (mármint a burok) és 0,5-2 közt a spermium. Mi van, ha valakinél csak 1 egység a burok, valami genetikai okból, vagy mert azt mondjuk a táplálkozás befolyásolja, és nem evett elég akármit? Az olyan ritka hogy egy 100 mintából álló kutatás nem fogja megtalálni. Bekerül a tankönyvbe az 50-400, és vígan élni fognak 1-esek is, azt gondolván, hogy a lehető legminimálisabb az 50. Vagy ha a férfinak vannak szuper spermiumai, 5-ös átütőképességgel?


Szóval érted. Bármit megmérnek, az csak annyit jelent, hogy azt találták meg. Nem jelenti, hogy biológiailag lehetetlen az attól való eltérés.

2011. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Több ilyen ember ír ide, kérdezd őket. Van, aki így született, és van olyan is, aki így szült.
2011. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Sok ilyen kérdés volt már, sokszor leírtam azt, amit most is le fogok. De máskor inkább használd a keresőt.


Először is: Számos érv azt támasztaná alá, hogy előváladéktól nem lehet teherbe esni. Egyrészt nem ott termelődik, ahol a hímivarsejtek, másrészt ha véletlen van is benne spermium, akkor is kevés.

Viszont a biológiában, ahogy már írták is: NINCS 100%.


És ugye a statisztikák azt mutatják, hogy 100 nőből egy év alatt megszakításos módszerrel 35 esik teherbe. Ez kb feleannyi, mint védekezés nélkül. Azaz nem 0,00001%, de még csak nem is 1%, hanem sokkal sokkal több.


Gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy mi miatt nem működik megfelelően ez a módszer. Nem működik és kész. Megbízhatatlan.


Mi lehet az oka?

- A férfi nem veszi ki időben.

- A férfi azt hiszi, hogy kiveszi időben, de mégse. Hogyan lehet ez? Úgy, hogy a férfiaknál már az orgazmus érzése ELŐTT is ürülhet ondó. Nem egy bnőm mondta már, hogy bizony volt olyan a párjával, hogy jött már a cucc, de csak a következő húzásnál élte át a srác az orgazmust.

- Előző aktusból marad a húgycsőben spermium.


Nekem egy férfi se tudja bemagyarázni, hogy "de ő profi", meg ő majd biztosan kiveszi időben. Ilyen nincs. Ha egyszer is elbénázza, én szívok. Nekem kell eldöntenem, hogy megszülöm a gyereket vagy sem, ha nem akarom, akkor nekem kell elmennem abortuszra, ha meg akarom tartani, de a pasi nem, akkor nekem kell felnevelnem, mert ő akármikor leléphet.


Nem ér meg ennyi kockázatot és kész. Egy gyerek életéről van szó. Ez azért egy súlyos dolog, nem a "mi legyen a holnapi ebéd kérdése".


Gyanítom minden olyan nő barátja, aki ezt a csodálatos" módszert választotta azt mondta, hogy ő ki tudja húzni időben. 35%-uknak még sem sikerült. Honnan a francból lehetek benne biztos, hogy az én barátom majd időben kihúzza?

2011. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

nem akarok megszakításos módszerrel védekezni, nem érdekel hogy ki mikor húzza ki. engem az érdekel, hogy pusztán az előváladéktól, ami a húgycső lúgosításáért felelős és amibe a húgycsőből az előző ejakulációból visszamaradt spermiumok kerülhette okozhat-e terhességet.


A szuperspermás válaszolónak pedig, értelek hogy mire gondolsz, de tegyük fel hogy a petesejt fehérjeburka "50 keménységű" ( a leggyengébb) a spermium "átütő képessége pedig 2", a legerősebb de az élőváladék csak "20" spermiumot tartalmaz. Ide hozzávetőleges számadatok kellenének hogy akármit is megállapítsunk. Én értem hogy semmi sem lehetlen főleg a biológiában de ha egy milliárd emberből egy terhes lesz előváladéktól mert a srácnak szuperspermái :D vannak akkor nekem az már lehetetlen. csak idegesít ez a tévhit, hogy az előváladéktól 100ből 35 nő terhes lesz, mert szerintem ez nem igaz.

2011. szept. 28. 20:06
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem az előváladéktól lesz 100 nőből 35 terhes, hanem a megszakításos módszerrel.
2011. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor úgy értem, hogy viszonylag nagy az esélye annak hogy előváladéktól teherbe lehet esni. Érted mit akarok mondani...:)
2011. szept. 28. 20:14
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

OK értem a kérdésedet.


Tehát vegyünk steril laborkörülményeket, és tervezzük meg a következő kísérletet:


1) Fogjunk 1000 férfit, nagyon alaposan mossuk át a hugycsövét annak érdekében, hogy az előváladék semmit ne tartalmazzon, csak tényleg előváladékot.


2) Fogjunk 1000 férfit, de ne mossuk át a hugycsövét. Legyen random minta random időpontban, így szimulálva azt, hogy a szex nem mindig ugyanakkor esik meg, tehát a minta egy részében még lehessen előző magömlésből származó életképes ondó a hugycsőben.


Mindkét csoportot bontsuk ketté:

a) Csak beteszi a hüvelybe a péniszt és már ki is veszi.

b) Rábízzuk, hogy "időben" vegye ki, azaz közvetlenül az orgazmus előtt, úgymond szimulálva a megszakításos közösülést.


Lesz tehát négy csoportunk.


1a) Mosott hugycső, csak betett. [Kizárólag színtiszta előváladékot tartalmaz.]

1b) Mosott hugycső, magömlés előtt kivett.

2b) Alap hugycső, csak betett. [Előváladék + ami a hugycsőben volt.]

2b) Alap hugycső, magömlés előtt kivett.


Namost a következő a probléma. Amire te kérdezel, az az 1a) csoport. Itt valóban megközelítőleg 0 a terhesség esélye.


Amire én válaszoltam, az a 2a) csoport, azaz számoltam azzal, hogy valós biológiai körülmények között maradhat életképes ondó a hugycsőben.


Az 1b) és 2b) csoporttal az a baj, hogy ezek nem az "előváladék ondótartalmát" hanem a "megszakított közösülést" szimulálják, amiben mindig benne van a tévedés esélye. Itt tehát nyilván nem az előváladékból származik fő gond (még ha nem is 35% hanem mondjuk csak 10% vagy 5%), hanem a túl késői megszakítésból.


A valóság a 2b) csoporthoz áll a legközelebb, tehát amikor mítosznak tartod a számokat (mert a fejedben az "1a)" vagy legfeljebb a "2a)" csoport van), akkor mindig arra gondolj, hagy a valóságban csak a "2b)" kísérlet zajlik, amin tehát nem csak az előváladék megtermékenyítő képességét méred, hanem azt is, hogy hányan képesek valóban időben megszakítani.

2011. szept. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!