Báthory vs. A grófnő?

Figyelt kérdés
Melyik film jobb szerintetek? Melyik a hihetőbb?
2011. júl. 17. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy a szlovák Báthory a jobb, bár hatalmas hülyeségek is vannak benne, de nem Báthory grófnő életével kapcsolatban, hanem egyéb dolgok. Pl. az a Cirill és Metód-szerű két hülye csuhás feltaláló, meg egyéb történelmietlen dolgok, pl. ahogy a magyar főurakat elképzelték a szlovákok.

Viszont a grófnő élete és cselekedetei elég realisztikusak. Egy darabig úgy tűnhet, mintha a film teret engedne a legendának, a varázslásnak, de a végén kiderül, hogy felvilágosultan nyúltak a történethez.

Összességében egy kicsit hatásvadász film, nem lehet igazán komolyan venni, de végig lehet nézni, nem unatkoztam rajta. Sok helyszín, szép ruhák, csatajelenetek, szóval mozgalmas.


Míg a másik, A grófnő dögunalom volt. Semmi szín, az egész film csupa sötét, barna tónusú, cselekmény alig van. Ugyanaz a nő írta, rendezte, aki a főszereplő is. Maga a film annyira pedig nem lenne rossz, de szerintem nagyon unalmas. A történet itt is realisztikus, ha jól emlékszem itt nincs is igazán nyoma a vérben fürdésnek, ilyeneknek, ezek csak mint rágalmak szerepelnek.

Igazából ez egy női emancipált film, nő nészítette nőknek. A vége is azzal zárul, hogy ezt azért tehették meg a grófnővel, mert nő volt, ha férfi lett volna, akkor simán megúszta volna. Ebben egyébként van is valami, mert azért is mertek ennyire rászállni a politikai ellenfelei, mert egy egyedülálló nő volt hatalmas vagyonnal, aki nem is igazán számíthatott segítségre sehonnan. Ráadásul egy nőre sokkal könnyebben rá lehetett fogni, hogy boszorkány, az ördöggel cimborál, stb. Egy férfival nem tehették volna meg ugyanezt. Egy férfit máshogy kellett volna kiiktatni.

2011. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva látom. "A grófnő" filmen jó nagyon. A bajom csak annyi vele, hogy olyan szinten nincs köze a valóságban élt Báthory Erzsébethez, hogy jobb lett volna inkább egy fiktív személyt megtenni főszereplőnek.


A szlovák változat viszont borzalom volt. Történelmi hitele nulla. Az egy dolog, hogy a főszereplőnek semmi köze a valóságos Báthoryhoz, de a forgatókönyv író olyan szinten nem ismerte a kort, az akkoriban dívó szokásokat azt hogyan gondolkodtak, viselkedtek akkoriban az emberek hogy az iszonyat. A film koncepciója is teljesen érthetetlen számomra. Az elején Báthory egy kissé szadisztikus, kissé elmebeteg nőnek tűnik, aztán egy hirtelen váltással minden szép és jó tulajdonsággal felruházott hősnő lesz. A két szerzetes meg olyan szinten idétlen volt, hogy inkább nem minősítem. Én szenvedtem, amíg néztem.

2011. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nekem a Báthory sokkal jobban tetszett
2011. dec. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!