Mit tudtok Hercegovináról?

Figyelt kérdés

Miben nyilvánul meg Hercegovina különállása Bosznia-Hercegovinán belül? Miért vannak ezek együtt? Miért tartoznak már több mint száz éve egybe?

Van Hercegovinának egyáltalán önálló történelme, kultúrája, nyelve, identitása?

Ha nem, akkor meg miért emlegetik külön?


2011. máj. 7. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy megnyilvánulna bármilyen különállás.

Zömében muzulmán bosnyákok lakják, közös nyelvet beszélnek.

Milyen különállásra gondolsz?

2011. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pl. arra, hogy egyáltalán szerepel az ország nevében.

Hogy Bosznia-Hercegovinának hívják az országot és nem szimplán csak Boszniának.

2011. máj. 7. 19:22
 3/7 A kérdező kommentje:

Még a Magyar Királyságot sem hívták Magyar-Horvát Királyság. Pedig ott volt tényleges különállás.

Tehát kell hogy legyen valami.

2011. máj. 7. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem nevezték Magyar-Horvát Királyságnak, mikor Horváto. egyértelműen alárendelt szerepben volt.

Ha jól tudom, az ország déli, kisebb része Hercegovina, a nagyobb Bosznia.

De mivel mindkettőt ugyanaz a nép lakja, egy a vallásuk, a nyelvek, nincs különállás (tudtommal). Ha lett volna, ez igen élesen kiütközött volna a '90-es években. Te tudsz ilyenről?

2011. máj. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De akkor miért van külön neve a régiónak? És miért szerepel az az ország nevében?

Akkor más példával, Romániát sem hívják Románia-Erdélynek.

2011. máj. 7. 19:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt az utolsót ugye te se gondoltad komolyan?:)

Épp ez jelezheti a 2 rész egymás mellé (és nem egymás alá) rendeltségét. Szerintem csak földrajzi jelentősége van a kettős névnek, nem hiszem, hogy vannak társadalmi ellentétek.

(Egyébként üsd be a gugliba a "hercegovinát", oldalakon keresztül nem is találod meg önálló formában, csak Boszniával együtt.)

2011. máj. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már megpróbáltam. Ezért is kérdezem.

Ezért nem értem, hogy akkor miért Bosznia-Hercegovina az állam neve. Ma már simán lehetne csak Bosznia is. Sőt! A Bosnyák-Szerb Köztársaság sokkal találóbb lenne.

Pl. Koszovó is Koszovói Köztársaság néven függetlenedett és nem Koszovó és Metohija néven, pedig a tartománynak mindigis ez volt a neve. (Már amikor létezett egyáltalán.)

2011. máj. 7. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!