Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hány válaszolótól számít...

Hány válaszolótól számít "alaposnak" egy kérdőív kielemzése?

Figyelt kérdés
Vagyis, hány embernek kell kitöltenie, hogy "megalapozottan" lehessen rá hivatkozni.
2011. máj. 3. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A populáció nagyságától függ
2011. máj. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy vállalkozáshoz kellene igényfelmérő. egy nagyvárosban.

így?

2011. máj. 3. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:

A közvélemény kutatásban dolgoztam a fiam születése előtt.


Szóval: országos kutatásokat 1000-1500 fős mintán szoktunk csinálni. Nagyobb városok, budapesti kerületek esetén általában 500 fős mintán dolgoztunk. De ki lenne a célcsoport? A város 18 év feletti lakossága? Vagy speciálisabb minta?

2011. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Erről lenne szó.

[link]


Én nem dolgoztam még ilyen területen, gondolom a kérdőíven is meglátszik, de ezekre a kérdésekre a válaszok nekem sokat mondanak. egy vállalkozásomhoz mérném fel, hogy lenne-e rá igény.

2011. máj. 5. 08:13
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdőívvel nincs nagy baj (mondjuk én meg a számítógépes játékokhoz nem értek). Hova akarjátok felrakni a linket? mert könnyen lehet, hogy olyanok is válaszolni fognak, akik nem játszanak ilyen eszközökkel. Szóval a "Milyen elektronikus eszközön szoktál játszani?" kérdésnél lehetne egy olyan válasz, hogy:"egyikkel sem". Aki pedig ezt válaszolja, az "kiesik" számára nincs további kérdés. (Gondolom számotokra az a "célcsoport", akik érdeklődnek ezek iránt a dolgok iránt.) Meg esetleg egy-két kérdésnél lehetne "nem tudom", vagy "egyéb" válaszlehetőség. Ennél a kérdésnél: "Vettél már részt LAN-partyn? " pl. én betennék egy olyat, hogy "nem tudom mi az".


Az elemszámra visszatérve. Gondolom nem célotok, hogy a város lakosságára reprezentatív legyen a minta, és ugye ez online kutatásnál elég problémás is lenne. (Reprezentatív: leképezze a célcsoportot, bizonyos demográfiai mutatók mentén. Pl. ha a város lakosságának 5%-a 45-65 éves, diplomás férfi, akkor a mintába is ilyen arányab kell nekik bekerülni stb.)


Szóval ezeknél a feltételeknél az a lényeg, hogy minél több, annál jobb. De ha 200-300 válaszotok érkezik, akkor szerintem bőven jók vagytok.

2011. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!