Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Megkell hnapra tanulnom egy...

Megkell hnapra tanulnom egy verset. Valaki segítség? , hogy hogy lehetne gyorsan? HELP

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Leülsz és megtanulod. Gyors módszer csak akkor van, ha tudsz gyorsan verset tanulni. Én tudom magamról, hogy sose ment, ezért vettem elő idejében a tanulnivalómat.

Olvasd sokat, mondogasd, ismételd. Egészen lefekvésig. Aztán reggel még tanuld hozzá, amit tudsz.

2011. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Melyik vers az?


Youtube-on keress rá, hátha fent van egy színész elmondásában... Azt hallgatva jobban ragad az emberre!

2011. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tetris ***** válasza:
100%

A mi módszerünk:

elmondod az első sort

elmondod az első sort, és a másodikat

elmondod az első sort, a másodikat, és a harmadikat

elmondod az első, a második a harmadik és a negyedik sor.


Ha nagyon sok versszakból áll a vers, akkor egy üres papírlapra kis ábrákat rajzolok sorban, ami az adott versszakra a legjellemzőbb. Lesz így 8-10 kis ábrám egymás után, és elég csak ránézni a rajzra, és már tudom is, hogy melyik versszak jön.

2011. jan. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Énekeld el, költs hozzá dallamot, (egyet máig tudok, amit így tanultam), vagy mutogasd el, de ehhez két ember kell, az egyik mutogatja másiknak mit kell mondania, így tanítottam tesómnak a verseket.

(bár úgy látom, már későn írok, de próbáld ki ezeket, nálunk beváltak)

2011. jan. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!